Jak na pojištění motocyklu?

Motorkářů stále přibývá. A jelikož se jedná o motorové vozidlo, je třeba pamatovat na zákonné pojištění. To ale není jediné pojištění motocyklu, které můžete uzavřít.

Pojištění motocyklu můžete uzavřít ve většině pojišťoven. Každý majitel motocyklu musí uzavřít povinné ručení, volitelné je pak havarijní pojištění. Pod pojmem motocykl je možné si představit jakékoliv jednostopé motorové vozidlo kromě elektrokol. Patří sem tedy i skútry, ale i motorové koloběžky nebo také čtyřkolky.

Zatímco z povinného ručení se hradí škoda, kterou způsobíte v případě nehody na jiném vozidle, či motocyklu, havarijní pojištění zaplatí škodu, kterou jste si způsobili sami. Ale nejen to, pojišťovna vám uhradí také odcizení motocyklu, krádež jeho částí, poničení vandaly, nebo přírodními živly a počasím.

Havarijní pojištění na motocykl, ano, nebo ne?

Zatímco povinné ručení si pořídit musíte, havarijní pojištění je věc volby. Je třeba upozornit na to, že krádeže motocyklů jsou časté a právě havarijní pojištění motocyklů je může pokrýt. Mnozí motorkáři se jistě setkali také s vandalstvím, zaparkované motorky k němu svádí bohužel často. Rádi vám poradíme, je-li havarijní pojištění vhodné i pro vás.

Pojišťovna zařídí odtažení motorky

Asistenční služby pojišťoven se mohou postarat také o poměrně častý problém motorkářů, a to sice odtažení motorky. Pokud si sjednáte pojištění motocyklu s touto asistenční službou, můžete si v případě nepojízdnosti motocyklu zavolat okamžitě pomoc. O svého železného miláčka se nemusíte bát, všechna odtahová vozidla jsou na odtažení motocyklů uzpůsobená. Tato služba se připojuje jak k povinnému ručení motocyklů, tak k havarijnímu pojištění motocyklů.

Co se stane, když povinné ručení nezaplatíte? Přečtěte si i další články o pojištění.

Ušetřete čas a nervy a pojistěte se s Kalkulátor.cz. Vyřídíme změnu pojišťovny a uzavření výhodnější smlouvy

Šetřete čas a srovnejte pojištění motocyklů online! Kalkulátor.cz za vás provede předvýběr toho nejlepšího pojištění a je jen na vás, které zvolíte. Stále budete mít k dispozici tým odborníků, kteří vám poradí a budou vám v každém kroku nápomocni. Můžete si být jisti, že vám poradíme to nejlepší pojištění motocyklu, které nejlépe zohlední vaše potřeby.

    Zadáte několik údajů (objem motoru, vaše bydliště apod.)
    Provedeme srovnání pojištění motocyklů a nabídneme vám ty nejlepší varianty
    Zvolíte to nejlepší pojištění motocyklů
    Ozveme se, dořešíme vypovězení staré pojistky a uzavření nové smlouvyPři poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací