ČEZ
ČEZ

ČEZ

ČEZ, a. s. (České energetické závody) je největší výrobce elektřiny v České republice. ČEZ je výrobcem nebo dodavatelem energií v 7 zemích. Jeho pozice mezi energetikami ve střední a jihovýchodní Evropě je tak velmi silná. Skupina ČEZ se zabývá především těžbou uhlí, jeho výrobou, distribucí a prodejem energií koncovým zákazníkům. Společnost ČEZ vznikla 6. května roku 1992 ze státního podniku České energetické závody. V roce 2014 byl ČEZ nejziskovější a druhou největší českou firmou podle tržeb. Má zhruba 26 tisíc zaměstnanců a je druhým největším zaměstnavatelem v České republice. ČEZ se stal signatářem Deklarace 2.0, která si klade za cíl kultivovat trh s energiemi, posílit práva spotřebitelů a omezit činnost energetických šmejdů. ČEZ v České republice provozuje jaderné, uhelné, vodní, větrné ale i solární elektrárny.

Dnes Skupina ČEZ plánuje postupně uzavírat uhelné elektrárny, které provozuje v České republice, a ponechat v provozu jen ty, které prošly komplexní modernizací. Důvodem jsou zmenšující se zásoby hnědého uhlí, stáří uhelných elektráren a cíl dál snižovat emise skleníkových **plynů. Na energetickém summitu v Paříži (Business & Climate Summit, květen 2015) generální ředitel Daniel Beneš prohlásil, že ČEZ plánuje do roku 2050 zredukovat své emise skleníkových plynů na nulu. Dnes působí i v Bulharsku, Turecku a dalších zemí především jihovýchodní Evropy. Podíl zahraničních aktiv Skupiny ČEZ představuje 19%.

Společnost má velké množství služeb online. Bez toho aniž byste museli na pobočku si na internetových stránkách v zákaznickém prostředí vyřídíte správu účtu, přepis odběrného místa, nahlásit samoodečet, provést změnu údajů, výši záloh, způsob placení i termín. Smlouvy jsou standardní a nabídky transparentní. Pozor by si klient měl dát na pokutu 110 Kč až 370 Kč za každý měsíc předčasného ukončení smlouvy na dobu určitou.

Pokud byste si přáli navštívit pobočku. ČEZ jich má opravdu spoustu, například v Benešově, Brandýse nad Labem, Děčíně, Chebu, Karlových Varech, Karviné, Plzni, Ostravě, Praze a další.

Kromě energií nabízí i další služby, jako třeba mobilní volání nebo elektromobilitu, kterou lze vyřídit zcela komplexně a možností dobití automobilu na více než 200 místech po celé ČR. Významnou roli hraje i Nadace ČEZ, která byla založena v roce 2002 a od svého vzniku do konce roku 2013 podpořila přes 4 900 veřejně prospěšných projektů s částkou 1,63 miliardy korun. Díky Nadaci ČEZ bylo v České republice v roce 2013 rozděleno 159,2 milionu Kč. V regionech, kde Skupina ČEZ působí, podporuje projekty cílené na zvyšování kvality života místních obyvatel. Od roku 2001 Skupina ČEZ podporuje jako generální partner Český olympijský tým.

Společnost ČEZ obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 7 pokut v celkové výši 265 000 Kč.

ČEZ
ČEZ

Adresa

Duhová 2/1444 140 53 Praha 4 Česká republika

Načítám