Nižší cena kilowatthodiny? Jak na to?

Vše, co jste chtěli vědět o tom, jak ušetřit a zajistit si, aby byla cena za KWh co nejnižší

Zjistěte, jak se vyvíjí cena kilowatthodiny na trhu a z čeho se skládá. Jak ušetřit na ceně za kilowatthodinu?

Každý z nás se snaží ušetřit a zaplatit za kwh v roce 2021 i dalších co nejméně. Jděte na to od lesa a srovnejte si dodavatele elektřiny. Během chviličky zjistíte, kolik můžete ušetřit. Díky naší kalkulačce elektřiny je to skutečně snadné.

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Vše, co jste chtěli vědět o tom, jak ušetřit a zajistit si, aby byla cena za KWh co nejnižší

Zjistěte, jak se vyvíjí cena kilowatthodiny na trhu a z čeho se skládá. Jak ušetřit na ceně za kilowatthodinu?

Každý z nás se snaží ušetřit a zaplatit za kwh v roce 2021 i dalších co nejméně. Jděte na to od lesa a srovnejte si dodavatele elektřiny. Během chviličky zjistíte, kolik můžete ušetřit. Díky naší kalkulačce elektřiny je to skutečně snadné.

Co udělat pro to, aby byla kilowatthodina cena co nejnižší?

Ano, určitě bychom neměli svítit zbytečně, či nechávat otevřenou lednici, jak nás to učili naše maminky. My vám ale chceme ukázat, že vaše cena za 1 kWh může být ještě nižší, a to změnou dodavatele a výběrem tarifu, u kterého bude kilowatthodina cena i v roce 2020 a dalších co nejnižší. Doby, kdy měla jedna společnost na dodávky elektrické energie monopol, jsou ty tam. Dnes je možné si elektřinu objednat od skoro stovky dodavatelů elektřiny. Díky konkurenčnímu prostředí se jejich nabídky a cena za kwh liší, a tak lze pro někoho překvapivě ušetřit. Společnosti nabízejí nejrůznější tarify, které se liší podle kategorie odběratelů, ale také podle jednotlivých krajů. Vyznat se v těchto tarifech není pro běžného smrtelníka právě snadné. Proto je jistě vhodné nechat si poradit od odborníků, jako jsme my v Kalkulátor.cz, kteří se v nabídkách dodavatelů elektrické energie orientují, vědí nejenom jaká je cena elektřiny ČEZ za 1 KWh nebo cena KWh E.on a s radostí vám vyhledají ten nejlepší tarif jako šitý na míru, u kterého bude cena KWh nejnižší. Díky Kalkulátor.cz nemusíte sledovat ani kolik stojí 1 KWh, to pro vás budeme sledovat a včas vás upozorníme například na chystané zdražení.

Zelená elektřina, nebo uhlí?

Ačkoliv se dnes elektřina považuje za ekologickou energii a například elektrický pohon pro vozidla za bezemisní, kouřící elektrárny mají i přes neustálé snižování ekologické zátěže velký dopad na životní prostředí. Co se zdrojů elektřiny týká, vede stále uhlí. Elektřinu vyvážíme, protože jí vyrobíme nadbytek.

Podle statistiky Energetického regulačního úřadu se u nás elektřiny pořád ještě více vyrábí (87 terrawatthodin elektřiny), než spotřebuje (61 TWh) a 30 % elektřiny jde tedy na vývoz. Celých 41 TWh se získává z uhelných elektráren, významnou část elektrické energie ale vyrábíme také v jaderných elektrárnách, jde o 30 TWh. Vodní a větrné elektrárny a tak často probíraná fotovoltaika dodává jen zlomky elektrické energie. Uhlí je tedy stále vedoucím zdrojem, obnovitelné zdroje za ním pokulhávají. Do budoucna ale bude podíl zelené elektřiny dále růst a již nyní si lze takovou elektřinu objednat. Ne, elektřinu, která se k vám dostává vedením, si vybírat nemůžete, ale získáte potvrzení, že takovou elektřinu odebíráte. Cena 1 KWh může být vyšší, ale vaše svědomí čistší.

Přečtěte si více

Kalkulátor.cz není na jedno použití. Staráme se o vás stejně jako rodinný lékař.

Hlídáme cenu za kilowatthodinu. Zjistíme, že se snižuje či zvyšuje cena KWh a vyhledáme výhodnější nabídku. Pohlídáme termíny konce úvazků a s dostatečným předstihem vás na ně upozorníme. Přenechte vaše starosti nám. Nechte si nastavit vašeho Hlídacího vlka. Zadejte vaše telefonní číslo a my se vám co nejdříve ozveme. Hlídacího vlka společně nastavíme.

Ušetříte tisíce

Elektromobily, elektrokola, elektrokotle, počítače, mobilní telefony – život bez elektřiny je dnes nemyslitelný. Díky elektřině můžeme pohodlně žít i pracovat. A díky tomu, že vaše cena za 1 KWh bude nižší, snížíte vaše životní náklady ve všech oblastech.

Nestarat se o cenu elektřiny není pohodlnost, ale hloupost. Ušetřit můžete nemalé finanční prostředky. Možná si říkáte, že elektřinou jen svítíte, jen si necháváte nabít mobil, či notebook, nebo ji využíváte pro pohon sekačky na trávu a vaše spotřeba elektřiny je velmi malá, ale chyba lávky. I vás může výsledná úspora a cena elektřiny za 1 KWh mile překvapit. A to i tehdy, pokud půjde o několik stokorun ročně. Protože vaše investice je pouhých pár minut času a to se přece vyplatí, ne?

Větší spotřeba elektřiny – větší úspora

Porovnejte sami. Pokud vaše domácnost využívá tarif Jistota u společnosti Zelená elektřina a spálí 3 150 kilowatthodin za rok, pak za rok zaplatíte 19 051 korun. Když si pořídíte tarif Pohoda online s fixací na 3 roky u společnosti Centropol, zaplatíte ročně 15 762 korun. To činí úsporu téměř 3 500 korun díky pouhé změně dodavatele elektřiny. A pokud elektřinou ohříváte teplou vodu nebo topíte třeba tepelným čerpadlem, získáte úsporu ještě vyšší. Například velký dům, který za zálohy na elektřinu zaplatí ke stu tisícům, má na trhu s elektřinou opravdu velký manévrovací prostor a o úsporu by se měl snažit zcela jistě. Trh s elektřinou se neustále mění a kilowatthodina cena se zaposledních 6 měsíců zvýšila o téměr 50 %.

Díky Kalkulátor.cz neriskujete

Rizika přitom nenesete prakticky žádná. Služby Kalkulator.cz jsou zadarmo, neplatíte ani zvýšenou cenu za kilowatthodnu. I v případě, že by společnost, která vám dodává elektřinu zkrachovala, nestane se, že byste byli jednoho dne odpojeni. Elektřinu budete dostávat i nadále, získáte ji od tzv. dodavatele poslední instance. (Regulačním úřadem určená firma, která je vám povinna dodávat elektřinu na úřadem spočítané ceny).

Přečtěte si více

Často se ptáte