Nižší cena za 1 kWh? Jak na to?

Vše, co jste chtěli vědět o tom, jak ušetřit a snížit cenu za elektřinu

Zjistěte, jak se vyvíjí cena elektřiny na trhu a z čeho se skládá. Jak ušetřit na ceně za kilowatthodinu?

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek 108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Vše, co jste chtěli vědět o tom, jak ušetřit a snížit cenu za elektřinu

Zjistěte, jak se vyvíjí cena elektřiny na trhu a z čeho se skládá. Jak ušetřit na ceně za kilowatthodinu?

Zelená elektřina, nebo uhlí?

Ačkoliv se dnes elektřina považuje za ekologickou energii a například elektrický pohon pro vozidla za bezemisní, kouřící elektrárny mají i přes neustálé snižování ekologické zátěže velký dopad na životní prostředí. Co se zdrojů elektřiny týká, vede stále uhlí. Elektřinu vyvážíme, protože jí vyrobíme nadbytek.

Podle statistiky Energetického regulačního úřadu se u nás elektřiny pořád ještě více vyrábí (87 terrawatthodin elektřiny), než spotřebuje (61 Twh) a 30 % elektřiny jde tedy na vývoz. Celých 41 Twh se získává z uhelných elektráren, významnou část elektrické energie ale vyrábíme také v jaderných elektrárnách, jde o 30 Twh. Vodní a větrné elektrárny a tak často probíraná fotovoltaika dodává jen zlomky elektrické energie. Uhlí je tedy stále vedoucím zdrojem, obnovitelné zdroje za ním pokulhávají. Do budoucna ale bude podíl zelené elektřiny dále růst a již nyní si lze takovou elektřinu objednat. Ne, elektřinu, která se k vám dostává vedením, si vybírat nemůžete, ale získáte potvrzení, že takovou elektřinu odebíráte.

Jak ušetřit na ceně za kilowatthodinu?

Ano, určitě bychom neměli svítit zbytečně, či nechávat otevřenou lednici, jak nás to učili naše maminky. My vám ale chceme ukázat, že ušetřit za elektřinu lze ještě snáze, a to změnou dodavatele a úpravou ceny elektřiny. Doby, kdy měla jedna společnost na dodávky elektrické energie monopol, jsou ty tam. Dnes je možné si elektřinu objednat od skoro stovky společností. Díky konkurenčnímu prostředí se jejich nabídky a ceny za kwh liší, a tak lze pro někoho překvapivě ušetřit. Společnosti nabízejí nejrůznější tarify, které se liší podle kategorie odběratelů, ale také podle jednotlivých krajů. Vyznat se v těchto tarifech není pro běžného smrtelníka právě snadné. Proto je jistě vhodné nechat si pomoci od odborníků, jako jsme my v Kalkulator.cz, kteří se v nabídkách dodavatelů elektrické energie orientují a s radostí vám vyhledají ten nejlepší tarif jako šitý na míru. Díky Kalkulátor.cz nemusíte sledovat ani vývoj cen elektřiny, ty pro vás budeme sledovat a včas vás upozorníme například na chystané zdražení.

Kalkulátor.cz není na jedno použití. Staráme se o vás stejně jako rodinný lékař.

Když zjistíme, že se něco významného změnilo a třeba se změnila i vaše spotřeba, najdeme vám výhodnější nabídku. Pohlídáme termíny konce úvazků a s dostatečným předstihem vás na ně upozorníme. Přenechte vaše starosti nám. My počítáme, vy šetříte.

Ušetříte tisíce

Elektromobily, elektrokola, elektrokotle, počítače, mobilní telefony – život bez elektřiny je dnes nemyslitelný. Díky elektřině můžeme pohodlně žít i pracovat. A díky tomu, že snížíte cenu za kWh elektřiny, snížíte vaše životní náklady ve všech oblastech.

Nestarat se o cenu elektřiny není pohodlnost, ale hloupost. Ušetřit můžete nemalé finanční prostředky. Možná si říkáte, že elektřinou jen svítíte, jen si necháváte nabít mobil, či notebook, nebo ji využíváte pro pohon sekačky na trávu a vaše spotřeba elektřiny je velmi malá, ale chyba lávky. I vás může výsledná úspora v ceně za kilowatthodinu mile překvapit. A to i tehdy, pokud půjde o několik stokorun ročně. Protože vaše investice je pouhých pár minut času a to se přece vyplatí, ne?

Větší spotřeba elektřiny – větší úspora

Porovnejte sami. Pokud vaše domácnost využívá tarif Jistota u společnosti Zelená elektřina a spálí 3 150 kilowatthodin za rok, pak za rok zaplatíte 19 051 korun. Když si pořídíte tarif Pohoda online s fixací na 3 roky u společnosti Centropol, zaplatíte ročně 15 762 korun. To činí úsporu téměř 3 500 korun díky pouhé změně dodavatele elektřiny. A pokud elektřinou ohříváte teplou vodu nebo topíte třeba tepelným čerpadlem, získáte úsporu ještě vyšší. Například velký dům, který za zálohy na elektřinu zaplatí ke stu tisícům, má na trhu s elektřinou opravdu velký manévrovací prostor a o úsporu by se měl snažit zcela jistě.

Díky Kalkulátor.cz neriskujete

Rizika přitom nenesete prakticky žádná. Služby Kalkulator.cz jsou zadarmo, neplatíte ani zvýšenou cenu za kilowatthodnu. I v případě, že by společnost, která vám dodává elektřinu zkrachovala, nestane se, že byste byli jednoho dne odpojeni. Elektřinu budete dostávat i nadále, získáte ji od tzv. dodavatele poslední instance. (Regulačním úřadem určená firma, která je vám povinna dodávat elektřinu na úřadem spočítané ceny).

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací