Pojištění nemovitosti, pojištění s tradicí

Sháníte co nejvýhodnější pojištění nemovitosti? Najdeme vám pojištění nemovitosti s cenou, která bude výhodná, a zároveň bude krýt veškerá rizika. Sjednání pojištění nemovitosti pro vás zařídíme. Již brzy na Kalkulátor.cz!

Přečtěte si více o pojištění nemovitosti a našich službách

Co si přejete pojistit?


Ve srovnání najdete více než
40 nabídek od 9 pojišťoven

AllianzČSOB PojišťovnadirectGenerali Česká pojišťovnaČeská podnikatelská pojišťovnaPillow pojišťovna

+ 3 dalších

Sháníte co nejvýhodnější pojištění nemovitosti? Najdeme vám pojištění nemovitosti s cenou, která bude výhodná, a zároveň bude krýt veškerá rizika. Sjednání pojištění nemovitosti pro vás zařídíme. Již brzy na Kalkulátor.cz!

Přečtěte si více o pojištění nemovitosti a našich službách

Nejstarší pojištění majetku

Pojištění nemovitostí spadá do kategorie pojištění majetku, která je patrně nejstarším odvětvím pojišťovnictví. Jak už to tak bývá, k rozmachu pojištění domů přispěla katastrofa, v tomto případě šlo o velký londýnský požár v 17. století, kterému padla za oběť většina domů ve městě. Právě požár byl tím hlavním rizikem, proti kterému se klienti první pojišťovny snažili ochránit. Dnešní šíře pojištění nemovitosti je mnohem větší. Lze se pojistit nejenom proti požáru, ale také proti záplavám a povodním, proti krupobití a vichřicím, dále proti výbuchu, úderu blesku, pádu stromu, nebo stožárů. Kromě těchto základních rizik si lze sjednat pojištění celé řady dalších rizik, například přepětí v síti, zakouření, či vedlejší úder blesku. Rizik je opravdu celá řada a je tedy důležité číst opravdu pečlivě podmínky pojištění.

Jak se liší pojištění nemovitosti a domácnosti?

Mezi pojištění nemovitosti spadá pojištění domu, pojištění bytového domu, pojištění bytu, pojištění rekreační chaty, nebo pojištění chalupy, ale také pojištění garáže a vedlejších staveb, včetně bazénů. Sjednat si lze také pojištění stavby. Je třeba ale rozlišovat mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti. Velmi často se užívá příklad, ve kterém si lze představit dům vzhůru nohama. Vše, co spadne na zem, spadá do pojištění domácnosti, co zůstane, je součást pojištění nemovitosti. K pojištění nemovitosti tedy patří nejenom dům sám, ale také například zařízení koupelny, nebo kuchyně, pokud je přimontováno na trvalo do zdi. Není vaší vinou, pokud se ve výčtu rizik nedokážete orientovat. My vám velmi rádi poradíme, která rizika jsou pro vás potřebná a která můžete opomenout. Tak si můžete být jisti, že jste pojištěni přesně tak, jak potřebujete.

Chcete zjistit, zda nemůžete mít lepší pojištění auta?

Na pojištění lze ušetřit, nebo si zajistit za stejnou cenu lepší služby. Pojďte se s námi podívat, zda nemůžete ušetřit na pojištění auta - na povinném ručení a havarijním pojištění.

CHCI UŠETŘIT NA POJIŠTĚNÍ

Cena pojištění nemovitosti

Cena pojištění nemovitosti závisí jednak na hodnotě pojištěné nemovitosti. V této souvislosti je třeba zmínit, že hodnota nemovitosti by měla co nejvíce odpovídat skutečné hodnotě nemovitosti, aby nedošlo k podpojištění nemovitosti a pojišťovna by v případě pojistné události nevyplatila celou potřebnou částku. Dále je cena pojištění nemovitosti ovlivněná rozsahem pojištěných rizik, možnou spoluúčastí. Pokud je sjednáno pojištění záplavy, či povodně, zohledňuje se také to, kde se nemovitost nachází. Pojišťovny se řídí tzv. povodňovou mapou, které určují, jaké je riziko povodní v určitých oblastech. Čím je toto riziko vyšší, tím částka pojištění stoupá a v některých oblastech není pojištění nemovitosti proti záplavám možné. Cena pojištění domu bude pravděpodobně vyšší než cena pojištění bytu.

Pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti

I vaše nemovitost může někomu přivodit škodu. Tu kryje pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Ať se o nemovitost staráte jakkoliv dobře, stejně se může najít cihla, která se uvolní a na někoho spadne, nebo omítka, která se sesype na něčí auto. Právě díky pojištění odpovědnosti nebude na vás, abyste za tyto škody platili.

Pojištění nemovitosti s Kalkulátor.cz

Šetřete čas a sjednejte si pojištění domu s námi. Nemusíte chodit nikam na pobočku, stačí pokud nám pošlete na email info@kalkulator.cz váš požadavek. Náš certifikovaný specialista vás osloví a proberete spolu vaše konkrétní požadavky na pojištění nemovitosti, pojištění domu, pojištění bytu atd. Ty se budou týkat například hodnoty vaší nemovitosti, rozsahu rizik apod. Následně připraví nabídku například od ČSOB pojištění nemovitosti, Allianz pojištění nemovitosti, Kooperativa pojištění nemovitosti či od jiných prověřených pojišťoven. Díky nám tak získáte přesně to pojištění nemovitosti, pojištění domu či pojištění bytu jaké potřebujete, navíc vás včas upozorníme, že se blíží výročí vaší smlouvy a nabídneme vám jiný výhodný produkt. S námi ušetříte, a to dlouhodobě.

Přečtěte si více

Často se ptáte