Najdeme vám to nejlevnější povinné ručení

Jak vybrat to nejlevnější, ale i nejvýhodnější povinné ručení?

Přehled a srovnání cen povinného ručení. Pomůžeme vám najít to nejvýhodnější a nejlevnější povinné ručení online přímo pro vás. Náš tým certifikovaných specialistů ví, jak na to. Změna povinného ručení tak pro vás bude hračkou - vše vyřídíme za vás.

Přečtěte si více.Ve srovnání najdete více než
40 nabídek od 9 pojišťoven

AllianzČSOB PojišťovnadirectGenerali Česká pojišťovnaČeská podnikatelská pojišťovnaPillow pojišťovna

+ 3 dalších

Jak vybrat to nejlevnější, ale i nejvýhodnější povinné ručení?

Přehled a srovnání cen povinného ručení. Pomůžeme vám najít to nejvýhodnější a nejlevnější povinné ručení online přímo pro vás. Náš tým certifikovaných specialistů ví, jak na to. Změna povinného ručení tak pro vás bude hračkou - vše vyřídíme za vás.

Přečtěte si více.

Nejlevnější nemusí vždy znamenat nejvýhodnější

Počítejte s tím, že to nejlevnější povinné ručení neznamená vždy to nejlepší povinné ručení. Cena povinného ručení má být pouze jedním faktorem, který berete do úvahy. Co vše je třeba při výběru povinného ručení zohlednit?

Rozsah plnění povinného ručení. Škody, které při nehodě vzniknou, mohou být astronomické. Nejlevnější povinné ručení nemusí krýt veškeré následky nehody. Rozdíl mezi tzv. limitem pojištění a skutečnou škodou pak může pojišťovna vymáhat po svém klientovi – tedy po vás. Proto je správný výpočet povinného ručení velice důležitý.
Míra připojištění. Pojišťovny kromě krytí škod nabízejí ještě další služby, například odtažení vozidla, nebo třeba pojištění předního skla a zavazadel.
Cena. Nejnižší cena povinného ručení vám nemusí garantovat nejvýhodnější povinné ručení, většinou je tomu naopak. Podobná pojištění lze srovnat a vybrat to nejvýhodnější.
Kvalita pojišťovny. Doporučujeme výběr ověřené pojišťovny s klientským přístupem. V případě pojistné události vám taková pojišťovna ušetří mnoho starostí.

Kalkulator.cz spolupracuje jen s kvalitními a ověřeními pojišťovnami.

Kooperativa povinné ručení
ČSOB povinné ručení
ČPP povinné ručení
Generali povinné ručení
Direct povinné ručení
Allinaz povinné ručení
Pillow povinné ručení
Slavia povinné ručení
Uniqa povinné ručení

Cena povinného ručení se mění každý rok. Je tedy důležité hlídat si termín výpovědní lhůty vaší smlouvy a včas si zajistit lepší a výhodnější cenu povinného ručení.

Změnu povinného ručení můžete nechat na nás. Poradíme vám a vše vysvětlíme

Pokud je pro vás výpočet povinného ručení španělská vesnice, nechte ho vybrat našimi certifikovanými specialisty a sjednejte si povinné ručení online. Ušetřete čas a získejte záruku výběru toho nejlepšího povinného ručení právě pro vás.

Povinné ručení online

Proč je povinné ručení povinné?

Povinné ručení musí uzavřít každý majitel, nebo provozovatel vozidla, jde o zákonné pojištění. Vybírat můžete z mnoha variant kombinací pojištění, v kterých není vždy jednoduché se vyznat. My vám poradíme jak najít to správné povinné ručení na míru. Vysvětlíme vám výpočet povinného ručení a najdeme nejlepší cenu povinného ručení.

Povinné ručení se nazývá také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jeho účelem je zajistit dostatek financí na krytí škod, které způsobí viník dopravní nehody. Nejde rozhodně o nějakou novinku. Podobné pojištění mohli uzavřít majitelé vozů již na začátku 20. století, v roce 1908 byl vydán tzv. Automobilový zákon, který se těmito škodami zabýval. Od roku 1932 měli povinnost uzavírat pojištění živnostníci, kteří přepravovali cestující, nebo náklad.

Po roce 1948 došlo ke znárodnění pojišťoven a jejich sloučení do jedné, Československé pojišťovny. Sazby pojištění vydržely po celou dobu stejné, takže ke konci tohoto období byla pojišťovna v hlubokém deficitu. Nikdo si nemohl vybrat z nabídky produktů, protože žádná neexistovala. Díky tomu byl systém a výpočet povinného ručení velice jednoduchý.

Po roce 1989 bylo jasné, že je třeba tento trh liberalizovat a také nastavit výši povinného ručení tak, aby se pokryl deficit na platbách. V roce 2000 skončil monopol České pojišťovny a povinné ručení mohly nabízet i ostatní pojišťovny. Změna povinného ručení se s rostoucí nabídkou pojišťoven zdála být stále složitější.

Jak se vypočítá cena povinného ručení na auto

Cena povinného ručení na auto se skládá ze čtyři základních údajů, které cenu povinného ručení ovlivňují. Jsou to:

věk toho, kdo sjednává pojištění
adresa trvalého bydliště
Výkon či objem motoru vašeho vozidla
bonusové měsíce

Tyto údaje doplňují další specifické informace, které ovlivňují finální cenu povinného ručení. Mohou se lišit dle konkrétní pojišťovny.

Cena povinného ručení je například ovlivněna počtem sedadel, užitím vozu nebo zda-li je majitel vozidla fyzická osoba nebo podnikatel. Užití vozu dělíme na běžné užití a vozidla taxislužby. Ty mají samozřejmě povinné ručení daleko dražší. Dalšími údaji, které u některých pojišťoven ovlivňují cenu povinného ručení jsou:

model a značka vozu
druh paliva
hmotnost vozu
datum první registrace

Přečtěte si o tom, že změna povinného ručení nemusí být žádná tragédie!

Poradíme, jak vybrat to nejvýhodnější povinné ručení na míru.

Chci povinné ručení online

Co pro vás uděláme?

My z Kalkulátor.cz vám povinné ručení porovnáme a najdeme to pravé. Jsme služba, která pomáhá nacházet nejen nejlevnější povinné ručení na auto, ale snižuje také ceny elektřiny a plynu.

Na základě vámi zadaných údajů připravíme srovnání povinného ručení.
Vy si vyberete jednu z výhodných nabídek.
Zavoláme vám a vše dořešíme.
Pomůžeme vám zjistit, kdy můžete vypovědět povinné ručení, které máte právě teď.
Připravíme smlouvu, kterou vám pošleme spolu s dokumentem na výpověď stávajícího povinného ručení.
Dokumenty podepíšete a odešlete.

Přečtěte si více

Často se ptáte

Mohlo by vás zajímat

My počítáme, vy šetříte.

Postaráme se o vás dlouhodobě

Vyřídíme pro vás přepis energií, včas upozorníme, kdy vám končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce máte nárok. Nejsme na jedno použití. Na nás se můžete spolehnout.

Naše služby jsou zdarma

Naše služby jsou pro vás zcela zdarma, odměnou nám jsou provize od dodavatelů energií a pojišťoven. I tak vám garantujeme nejlepší ceny na trhu.

Bez rizika a otravných telefonátů

S námi neriskujete. Vaše osobní údaje využíváme jen k upřesnění nabídky a k případné přípravě smlouvy. Volat vám budeme jen tehdy, pokud k tomu svolíte a naše služby uvítáte.

Hlídací vlk pro vaše klidné noci

Díky naší službě Hlídací vlk už nepropásnete žádné důležité termíny. Nastavíme, kdy vám končí úvazek u dodavatele energií nebo pojišťovny a včas se vám ozveme s výhodnými nabídkami. Naše služby jsou dlouhodobé.