Najdeme pro vás to nejvýhodnější povinné ručení

Přehled a srovnání cen povinného ručení online. Najděte nejvýhodnější povinné ručení pro vás.

Jak vybrat to nejlepší povinné ručení?

Počítejte s tím, že to nejlevnější povinné ručení neznamená vždy to nejlepší povinné ručení. Cena povinného ručení má být pouze jedním faktorem, který berete do úvahy. Co vše je třeba při výběru povinného ručení zohlednit?

  Rozsah plnění povinného ručení. Škody, které při nehodě vzniknou, mohou být astronomické. Nejlevnější povinné ručení nemusí krýt veškeré následky nehody. Rozdíl mezi tzv. limitem pojištění a skutečnou škodou pak může pojišťovna vymáhat po svém klientovi – tedy po vás.
  Míra připojištění. Pojišťovny kromě krytí škod nabízejí ještě další služby, například odtažení vozidla, nebo třeba pojištění předního skla a zavazadel.
  Cena. Nejnižší cena povinného ručení vám nemusí garantovat nejvýhodnější povinné ručení, většinou je tomu naopak. Podobná pojištění lze srovnat a vybrat to nejvýhodnější.
  Kvalita pojišťovny. Doporučujeme výběr ověřené pojišťovny s klientským přístupem. V případě pojistné události vám taková pojišťovna ušetří mnoho starostí. Kalkulator.cz spolupracuje je s kvalitními a ověřeními pojišťovnami.

Přečtěte si o tom, že změna povinného ručení nemusí být žádná tragédie!

Proč nejlevnější pojištění není to nejvýhodnější?

Povinné ručení musí uzavřít každý majitel, nebo provozovatel vozidla, jde o zákonné pojištění. Vybírat můžete z mnoha variant kombinací pojištění, v kterých není vždy jednoduché se vyznat. My vám poradíme jak najít to pravé pojištění na míru.

Povinné ručení se nazývá také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jeho účelem je zajistit dostatek financí na krytí škod, které způsobí viník dopravní nehody. Nejde rozhodně o nějakou novinku. Podobné pojištění mohli uzavřít majitelé vozů již na začátku 20. století, v roce 1908 byl vydán tzv. Automobilový zákon, který se těmito škodami zabýval. Od roku 1932 měli povinnost uzavírat pojištění živnostníci, kteří přepravovali cestující, nebo náklad.

Po roce 1948 došlo ke znárodnění pojišťoven a jejich sloučení do jedné, Československé pojišťovny. Sazby pojištění vydržely po celou dobu stejné, takže ke konci tohoto období byla pojišťovna v hlubokém deficitu. Nikdo si nemohl vybrat z nabídky produktů, protože žádná neexistovala. Díky tomu byl systém pojištění velice jednoduchý.

Po roce 1989 bylo jasné, že je třeba tento trh liberalizovat a také nastavit výši povinného ručení tak, aby se pokryl deficit na platbách. V roce 2000 skončil monopol České pojišťovny a povinné ručení mohly nabízet i ostatní pojišťovny.

Změnu povinného ručení můžete nechat na nás. Poradíme vám a vše vysvětlíme

Pokud se v povinném ručení nevyznáte, nechte ho vybrat odborníky a sjednejte si povinné ručení s Kalkulátor.cz online. Ušetřete čas díky odborníkům v oblasti pojišťovnictví. Získáte záruku výběru toho nejlepšího pojištění právě pro vás.

Co pro vás uděláme?

My z Kalkulátor.cz vám pojištění srovnáme a najdeme to pravé. Jsme služba, která pomáhá nacházet nejen nejlevnější pojištění, ale snižuje také ceny elektřiny a plynu.

  Na základě vámi zadaných údajů připravíme srovnání povinného ručení.
  Vy si vyberete jednu z výhodných nabídek.
  Zavoláme vám a vše dořešíme.
  Pomůžeme vám zjistit, kdy můžete vypovědět povinné ručení, které máte právě teď.
  Připravíme smlouvu, kterou vám pošleme spolu s dokumentem na výpověď stávajícího povinného ručení.
  Dokumenty podepíšete a odešlete.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací