Které pojištění automobilu je povinné?

A je nejlevnější pojištění auta také nejvýhodnější?

Pomůžeme vám zorientovat se v nabídkách autopojištění. V naší kalkulačce vám porovnáme

Náš tým certifikovaných specialistů se postará o vaše specifické potřeby a dokáže vám poradit a vybrat přesně tu pojistku na auto, která ochrání vaše auto a zároveň ušetří vaše peníze. S námi si sjednáte pojištění auta online během pár minut. Nejen díky jedoduchému formuláři, ale i díky online platbě kartou, která vám zaručí okamžitou platnost vašeho pojištění auta.Ve srovnání najdete více než
40 nabídek od 9 pojišťoven

AllianzČSOB PojišťovnadirectGenerali Česká pojišťovnaČeská podnikatelská pojišťovnaPillow pojišťovna

+ 3 dalších

A je nejlevnější pojištění auta také nejvýhodnější?

Pomůžeme vám zorientovat se v nabídkách autopojištění. V naší kalkulačce vám porovnáme

Náš tým certifikovaných specialistů se postará o vaše specifické potřeby a dokáže vám poradit a vybrat přesně tu pojistku na auto, která ochrání vaše auto a zároveň ušetří vaše peníze. S námi si sjednáte pojištění auta online během pár minut. Nejen díky jedoduchému formuláři, ale i díky online platbě kartou, která vám zaručí okamžitou platnost vašeho pojištění auta.

Jak vybrat to správné pojištění automobilu?

Pokud jste majitel nebo provozovatel motorového vozidla, pak se placení autopojištění nevyhnete. Jaké jsou v tomto pojištění automobilu rozdíly?

Každý den se na našich silnicích odehrají stovky nehod. K úhoně při nich přijdou vozidla, lidé, a často se poškodí i cizí majetek. Jde o škody ve výši stovek milionů korun. Samotní viníci by měli na úhradu škod jen těžko. K pokrytí těchto škod jsou majitelé a provozovatelé povinni si sjednat tzv. povinné ručení. Z něj se uhradí škody, které viník způsobil druhému účastníkovi nehody. Proto se tomuto autopojištění říká také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Toto povinné pojištění auta si musí sjednat všichni majitelé a provozovatelé vozidel, i když nikdy žádnou nehodu nezpůsobili. Pokud jezdí bez zaviněné nehody, získají slevy na pojištění automobilu ve formě tzv. bonusů. Výsledná cena pojištění auta se tak sníží. Jde tedy o zákonné pojištění auta pro každého. Při sjednávání pojištění automobilu vás může překvapit žádost o sdělení rodného čísla. To slouží právě ke zjištění vašich bonusů za bezpečnou jízdu. Pokud jezdíte bez nehod, pojišťovna to ocení a sníží vám tak cenu pojištění auta.

Z čeho se vypočítá cena pojištění auta

Cena pojištění auta závisí na několika údajích, které jsou podobné jak pro povinné ručení, tak pro havarijní pojištění. Patří sem především technické parametry vozidla:

druh vozidla
stáří vozidla
výkon motoru
objem válců
hmotnost vozidla
způsob užívání vozidla

Vyšší výkon, objem i větší hmotnost auta ovlivňují výslednou cenu pojistky auta. Platí, že čím vyšší/větší parametr, tím vyšší bude i cena pojištění auta. Další důležité údaje se týkají osobního profilu pojistníka:

věk
typ zákazníka (soukromá/právnická osoba, podnikatel),
bydliště
frekvence placení pojistného
historie (bonusy a malusy)

Především věk a bydliště mohou pojistku na auto zvyšovat, a to kvůli vyššímu riziku nehodovosti. Cena pojištění auta je ovlivněna také nasbíranými bonusy a malusy, které cenu pojištění auta snižují či zvyšují.

Výsledná cena pojištění auta může být ještě navýšena o další připojištění. Cenu havarijního pojištění ovlivňují i vybraná rizika či zvolená výše spoluúčasti.

Porovnejte si nabídky pojištění automobilu online

Máme tým certifikovaných specialistů. Postarají se o vaše požadavky na autopojištění a vyberou přesně to autopojištění, které ochrání vaše auto a zároveň ušetří vaše peníze.

Porovnejte si pojištění auta online

Havarijní pojištění nejen pro nové a drahé vozy

Toto pojištění automobilu ochrání majetek i toho, kdo nehodu zavinil. Nepatří mezi povinné pojištění auta, jeho sjednání je tedy pouze na vás. Kryjí se z něj nejen škody z nehod, ale také škody způsobené živly, vandalismem, krádeží částí vozu nebo odcizením celého auta. Pojišťovny nabízejí pojištění veškerých rizik, nebo jejich kombinace.

Toto pojištění automobilu je volitelné. Vyplatí se určitě těm, kdo mají nové vozidlo, ale například i těm, kdo nemají vozidlo garážované. Při sjednávání tohoto pojištění automobilu se bere do úvahy cena a hodnota vozidla, dále jeho stav, najeté kilometry, objem motoru, ale také zabezpečení vozidla. To má význam tehdy, pokud si sjednáváte rovněž pojištění proti odcizení vozidla. Všechny tyto informace ovlivňují výši ceny pojištění auta.

Jak si sjednat povinné ručení online?

Pro sjednání pojištění automobilu už nemusíte ztrácet čas a vypravit se až do kanceláře některé z pojišťoven. Trendem je uzavřít pojištění automobilu online. Díky pár kliknutí a vyplnění několika údajů vám připravíme srovnání povinného ručení a na vás bude, abyste si vybrali to nejlepší. Pokud se v autopojištění nevyznáte, s výběrem vám samozřejmě rádi pomůžeme. Jak na to?

Vyplňte několik požadovaných údajů (SPZ vozidla, rodné číslo, bydliště, účel provozování vozidla), které jsou nezbytné pro určení výše ceny pojištění auta
Získáte nabídku těch nejvýhodnějších povinných ručení s uvedenou cenou a podrobnostmi
Zvolíte si to nejlepší pojištění automobilu
Zadejte potřebné údaje a zaplaťte online
Vaše nové povinné ručení je sjednané a okamžitě platné

Sjednejte si pojištění auta online

V čem se na nás můžete spolehnout?

jsme tým certifikovaných specialistů
vybereme a doporučíme to nejvýhodnější pojištění automobilu
jsme fér, nabídkami pojištění automobilů vás provedeme bez nehody
s námi neriskujete, ale šetříte
Porovnejte si autopojištění online

Havarijní pojištění online šetří čas a peníze

Sjednat si pojištění automobilu online je skutečně velmi snadné. Stačí uvést několik parametrů a vybrat si to nejlepší havarijní pojištění právě pro vás.

Vyplňte nezbytné údaje (SPZ vozidla, rodné číslo, bydliště, účel provozování vozidla, stav speciální výbavy vozidla, jeho zabezpečení)
Vyberte si z nabízeného pojištění automobilu to nejlepší
Zadejte potřebné údaje a zaplaťte online
Ozveme se vám pokud si to budete přát a dořešíme hladký převod havarijního pojištění

V naší kalkulačce porovnáváme

ČSOB pojištění automobilu
Kooperativa pojištění automobilu
Generali pojištění automobilu
Allianz pojištění automobilu
ČPP pojištění automobilu
Direct pojištění automobilu
Pillow pojištění automobilu
Slavia pojištění automobilu
Uniqa pojištění automobilu

Přečtěte si více

Často se ptáte