Které pojištění auta je povinné?

Pokud jste majitel nebo provozovatel motorového vozidla, pak se placení pojištění auta nevyhnete. Jaké jsou v tomto pojištění rozdíly?

Každý den se na našich silnicích odehrají stovky nehod. K úhoně při nich přijdou vozidla, lidé, a často se poškodí i cizí majetek. Jde o škody ve výši stovek milionů korun. Samotní viníci by měli na úhradu škod jen těžko. K pokrytí těchto škod jsou majitelé a provozovatelé povinni si sjednat tzv. povinné ručení. Z něj se uhradí škody, které viník způsobil druhému účastníkovi nehody. Proto se tomuto pojištění říká také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Povinné ručení si musí sjednat všichni majitelé a provozovatelé vozidel, i když nikdy žádnou nehodu nezpůsobili. Pokud jezdí bez zaviněné nehody, získají slevy na pojistném ve formě tzv. bonusů. Jde tedy o pojištění auta pro každého. Při sjednávání povinného ručení vás může překvapit žádost o sdělení rodného čísla. To slouží ke zjištění vašich bonusů za bezpečnou jízdu. Pokud jezdíte bez nehod, pojišťovna to ocení a sníží vám pojištění.Havarijní pojištění nejen pro nové a drahé vozy

Havarijní pojištění ochrání majetek i toho, kdo nehodu zavinil. Není povinné, jeho sjednání je tedy pouze na vás. Kryjí se z něj nejen škody z nehod, ale také škody způsobené živly, vandalismem, krádeží částí vozu nebo odcizením celého auta. Pojišťovny nabízejí pojištění veškerých rizik, nebo jejich kombinace.

Toto pojištění auta je volitelné. Vyplatí se určitě těm, kdo mají nové vozidlo, ale například i těm, kdo nemají vozidlo garážované. Při sjednávání havarijního pojištění se bere do úvahy cena a hodnota vozidla, dále jeho stav, najeté kilometry, objem motoru, ale také zabezpečení vozidla. To má význam tehdy, pokud si sjednáváte rovněž pojištění proti odcizení vozidla.

Přečtěte si o tom, že změna povinného ručení, nebo havarijního pojištění není žádné drama, a také další články o pojištění.Pojištění auta online si můžete sjednat na Kalkulator.cz. V čem se na nás můžete spolehnout?

Jsme odborníci. Naši odborníci se v pojišťovnictví opravdu vyznají. Je samozřejmostí, že všichni úspěšně absolvovali zkoušky, které jsou pro tuto profesi nutné. Rádi a zdarma vám poradí při výběru vhodného pojištění.

Jsme fér. Pojištění není právě přehledná oblast. My vás tím provedeme bez nehody. S námi neriskujete, ale vyděláte.

Najdeme to nejlepší pojištění pro vás. Nejlevnější neznamená vždy nejlepší. S námi máte jistotu, že vám doporučíme to skutečně nejvhodnější pojištění.

Jak si porovnat povinné ručení online?

Pro sjednání pojištění auta už nemusíte ztrácet čas a vypravit se až do kanceláře některé z pojišťoven. Trendem je uzavřít povinné ručení online. Díky pár kliknutí a vyplnění několika kolonek vám připravíme srovnání povinného ručení a na vás bude, abyste si vybrali to nejlepší. Pokud se v pojištění nevyznáte s výběrem vám samozřejmě rádi pomůžeme. Jak na to?

  Vyplňte několik požadovaných údajů (SPZ vozidla, rodné číslo, bydliště, účel provozování vozidla), které jsou nezbytné pro určení výše pojistky
  Získáte nabídku těch nejvýhodnějších povinných ručení s uvedenou cenou a podrobnostmi
  Zvolíte si tu nejlepší pojistku
  Ozveme se vám a dořešíme vypovězení stávající smlouvy a uzavření nové

Havarijní pojištění online šetří čas a peníze

Porovnat si havarijní pojištění online je skutečně velmi snadné. Stačí uvést několik parametrů a vybrat si to nejlepší havarijní pojištění právě pro vás.

  Vyplňte nezbytné údaje (SPZ vozidla, rodné číslo, bydliště, účel provozování vozidla, stav speciální výbavy vozidla, jeho zabezpečení)
  Vyberte si z nabízeného havarijního pojištění to nejlepší
  Ozveme se vám a dořešíme hladký převod havarijního pojištění

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací