Havarijní pojištění, ano, nebo ne?

Proč platit havarijní pojištění, které není ze zákona povinné? Kdy má smysl jej uzavírat? Vyplatí se vám?

Nenechte se mýlit jeho názvem a tím, že by krylo pouze následky havárie. Může vás ochránit i před zcizením, krádeží částí vozu, vandaly a přírodními živly.

Pokud zapříčiníte nehodu, povinné ručení kryje škody, které jste způsobili na vozidle druhé strany. Co ale škody na vašem autě? Pokud uzavřete havarijní pojištění, pojišťovna vám je nahradí, a to nejen na vozidle, ale také na majetku, který v něm převážíte.

Havarijní pojištění se u nás nabízelo už od dvacátých let. Pro pojišťovny se ale tehdy příliš nevyplatilo. Klientů, kteří by si toto pojištění pořizovali, nebylo mnoho. V roce 1925 se pojišťovny sdružily do Autodohody, která nastavila správné tarify pojištění a dbala na jejich dodržování. Po roce 1948 se sjednávalo havarijní pojištění se spoluúčastí, nebo bez, dále se tzv. omezeným pojištěním kryly škody živelné, nebo zcizení vozidla. Pojistné bylo nastaveno podle značky vozu, dále typu a modelu. Připojistit šla i zavazadla.

Havarijní pojištění jen pro nové a drahé vozy?

Havarijní pojištění dnes nabízí více jak deset pojišťoven. Konkurují si ve výši limitů pojistného plnění, v ceně a rozsahu asistenčních služeb. Produktů je skutečně mnoho, proto není snadné je porovnat a správně se rozhodnout. Často se uvádí, že havarijní pojištění je nevhodné pro staré vozy. Pro plnění pojišťovny je totiž důležitá nikoliv cena, za kterou jste vůz pořídili, ale jeho skutečná hodnota podle stáří a opotřebení. Pokud by vám někdo zcizil starý vůz, částka od pojišťovny by na pořízení nového nestačila. I přesto existují situace, kdy se vyplatí pořídit havarijní pojištění i pro starší vůz, jako například, pokud vůz necháváte často venku vystavený rozmarům počasí.

Havarijní pojištění chrání nejen před následky nehody. Pojišťovna vám totiž proplatí škodu na vozidle i v případě, že vám ho někdo odcizí, nebo tehdy, když ho poškodí přírodní živly, nepřízeň počasí, nebo jiný člověk. Pokud vaše motorové vozidlo negarážujete, je vhodné uvažovat o poškození přírodními živly, stejně jako před kolemjdoucími vandaly.

Víte, že změna havarijního pojištění není nic těžkého? Přečtěte si také další naše články o pojištění.Proč vybrat havarijní pojištění právě u Kalkulator.cz?

Vybírat můžete z desítek havarijních pojištění, které je ale pro vás to pravé? Není vaší chybou, že se v nabídce havarijního pojištění nevyznáte. Kalkulátor.cz a jeho odborníci v oboru pojišťovnictví jsou zde pro vás, aby vám sjednali nejlepší cenu a nastavení havarijního pojištění. Nabízíme vám srovnání havarijního pojištění online. Ve formuláři zadáte několik údajů a během chvíle obdržíte patřičnou nabídku, pokud se vám bude líbit, certifikovaní odborníci z Kalkulátor.cz vás kontaktují a vše s vámi dořeší.

    Odbornost. Vše s vámi probereme, prodiskutujeme stávající pojistku, poradíme, zda má smysl havarijní pojištění uzavírat.
    Srozumitelnost. Mluvíme s vámi lidsky. Je nám jasné, že pojišťovnictví je celkem věda, ale rozumět mu může každý. Vše vysvětlíme.
    Férovost. Pojištění v sobě může mít kličky. My vás na ně včas upozorníme, stejně jako na důležité termíny. Vysvětlíme, jak opustit předchozí pojišťovnu bez nepříjemností a řádně podle smlouvy. S námi neriskujete!

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací