E.ON
E.ON

E.ON

E.ON není na poli energetiky žádný nováček. Působí v mnoha zemích světa a energie dodává do desítek milionů domácností. Provozuje také spolehlivou distribuční síť. Kromě toho je E.ON členem klubu Deklarace 2.0 na ochranu spotřebitele a nejen svým zákazníkům nabízí služby jako je revize elektrokotle, měření emisí či zprostředkování kotlíkových dotací.

Společnost E.ON patří mezi největší české dodavatele elektřiny a plynu. Jedná se o tradiční společnost, která nabízí hned několik tarifů, obsluhu zákaznického účtu online a celou řadu dalších služeb, jako je například kontrola kotle, zajímá ji ale i téma zelené elektřiny a třeba elektromobility. Při srovnání cen elektřiny a plynu vychází cena za kilowatthodinu a m3 plynu velmi příznivě.

E.ON Česká republika je součástí světového koncernu E.ON, který působí ve více než 30 zemích světa a obsluhuje více než 50 milionů zákazníků. V Česku zásobuje energiemi na 1 400 000 domácností hlavně na jihu Čech a Moravy. Jde nejen o dodavatele, ale i o distributora. Provozuje a vlastní elektrickou distribuční síť v jižních Čechách a na jižní Moravě a plynovou distribuční síť na jihu Čech. Společnost se zabývá i připojováním odběrných míst, následně provádí odečty elektroměrů a plynoměrů. V lednu 2021 se E.ON Distribuce změnila na EG.D.

Společnost je signatářem Deklarace 2.0 na ochranu spotřebitele, která se distancuje od nepoctivých dodavatelů energii, tzv. „energošmejdů“. E.ON se snaží dávat najevo, že jde o firmu orientovanou na zákazníka, kterému umožňuje obsluhovat svůj účet prostřednictvím webové služby. V té si lze například prohlédnout faktury za plyn a elektřinu, zaplatit vyúčtování, nebo nastavit zálohy. S firmou se lze ale spojit také pomocí E.ON infolinky, tam lze hlásit firmě E.ON poruchy, které případně nastanou. Slevy na akce a bonusy lze využívat v programu E.ON Bonus.

Dále si lze prostřednictvím E.ON objednat revizi elektrokotle, výměníku a plynových součástí, měření emisí, či zprostředkovat tzv. Kotlíkovou dotaci. Co se oblasti životního prostředí týká, E.ON poskytuje odběr tzv. zelené elektřiny, lze si dokonce vybrat, zda má elektřina od E.ON pocházet ze slunce, větru, či biomasy. Pokud domácnost provozuje fotovoltaické systémy, pak energii, kterou vyrobí, ale nespotřebují, mohou ukládat do tzv. Virtuální baterie a využít ji později.

E.ON
E.ON

Adresa

F. A. Gerstnera 2151/6, 370 01 České Budějovice

Časté dotazy