Cena plynu za 1 m3

Jak se pohybují ceny plynu za 1 m3 v roce 2024?

Aktuální průměrná cena za 1 m3 plynu

15,10 Kč/m3 (červen 2024)

uvedená průměrná cena je bez DPH a regulačních poplatků

Srovnat aktuální ceny plynu
Více informací

Rok 2024 slibuje nižší ceny na trhu s energiemi

Po letech nejistoty a nevědomí způsobených pandemií covidu-19 a vypuknutím války na Ukrajině se trh s energiemi opět vrací do původního stavu a ceny klesají. Přesto se částky za kubík plynu u jednotlivých dodavatelů velmi liší. Zatímco firma EP Energy Trading nabízí 1 m3 plynu za 10,25 Kč, u jiných dodavatelů můžete zaplatit i více než 76 Kč/m3. A proto je dobré mít situaci na trhu neustále pod kontrolou a hlídat si konkurenční nabídky, které mohou být výhodnější než podmínky, za kterých odebíráte plyn od svého stávajícího dodavatele. Využijte našeho hlídacího vlka, který to udělá za vás.

Buďte pozorní, nerozhoduje pouze cena za kubík

Finální částka, kterou zaplatíte, se skládá z více částí – regulovaných a neregulovaných. Mezi regulované položky patří cena za služby operátora trhu, která je pevně daná pro všechny spotřebitele, a také poplatek za distribuci do konkrétního místa. I proto se mohou ceny plynu lišit podle regionu. Neregulovanou částí je cena za m3 plynu, kterou si stanovují sami dodavatelé (většinou podle částky, za kterou plyn nakoupili na burze). Ke konečné sumě se přičte ještě DPH.Srovnávat se vyplatí!

Srovnejte si aktuální nabídky dodavatelů energií na českém trhu a zjistěte během pár minut, kolik můžete ušetřit.

Srovnat nabídky dodavatelů

Z čeho se průměrná cena počítá?

Průměrná cena plynu za 1 m3 je vypočítána na základě aktuálních veřejných ceníků dodavatelů a distribučních sazeb. Standardně se množství plynu měří na metry krychlové (m3) neboli kubické (lidově kubíky) a spotřeba se uvádí v kWh.Přečtěte si více

Mohlo by vás zajímat