Pojištění majetku – pro život bez starostí

Pojistěte si váš majetek a ochraňte si jeho hodnotu.

Díky včasnému a řádnému pojištění majetku vás nerozhází řádění živlů, vandalové, či nenechaví zloději. Díky Kalkulátor.cz si nyní můžete sjednat pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, i havarijní pojištění vašeho vozu, pohodlně a online. Do našich kalkulaček stačí zadat několik údajů a zajistit si tak ty nejvýhodnější nabídky.

CHCI POJIŠTĚNÍ
Více informací

Pojištění majetku a odpovědnosti

Pojištění majetku spadá pod občanské neživotní pojištění, jde tedy o pojištění majetku, osob již ne. Definice pojištění majetku uvádí, že jde o krytí rizik, ke kterým dochází ke škodám na majetku a hrozí přímé věcné škody, nebo jde o rizika finanční. Pojištění majetku je nejstarším druhem pojištění. Už v 17. století se takto chtěli tehdejší obyvatelé Londýna chránit před obrovským požárem, který zničil podstatnou část města. První pojišťovna proti požárům zde vznikla v roce 1681. Toto pojištění získalo popularitu a brzy byly takto pojištěny tisíce domů.

V současné době je z pojištění majetku silné odvětví, které zahrnuje několik produktů:

Pojištění domácnosti, které zahrnuje pojištění vybavení domácnosti a kryje většinou proti rizikům živelné zkázy, zahrnuje také pojištění proti krádeži majetku.
Pojištění nemovitostí (budov), které zahrnuje pojištění domů a jiných staveb a kryje hlavně proti rizikům živelné zkázy.
Havarijní pojištění, které zahrnuje škody na motorových vozidel, které vzniknou majiteli vozidla, ať už je způsobil, nebo ne.

Sjednejte si pojištění automobilu online.

Náš tým certifikovaných specialistů se postará o vaše požadavky na autopojištění a vyberou přesně to autopojištění, které ochrání vaše auto a zároveň ušetří vaše peníze.

Chci pojištění auta

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

Pojištění majetku a odpovědnosti má přímou souvislost, ale pojištění odpovědnosti nespadá pod pojištění majetku. Jde o pojištění případu, když pojištěnec způsobí nějakou škodu další osobě, tehdy se tato škoda proplatí z uzavřeného pojištění odpovědnosti. Velmi často k podobným škodám dochází v našich domovech, pokud například spadne omítka z vašeho domu na vozidlo zaparkované vedle, nebo pokud vytopíte sousedy pod sebou, lze se pomocí pojištění odpovědnosti účinně ochránit před tím, abyste museli tyto škody platit sami.

Pojištění majetku online na Kalkulátor.cz

Pro uzavření výhodného pojištění dnes už nemusíte vážit cestu do pojišťovny. Na Kalkulátor.cz lze pohodlně uzavřít veškeré druhy pojištění majetku, tedy pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a havarijní pojištění. Navíc můžete využít pro pojištění majetku srovnání a nemusíte procházet nabídky pojišťoven jednu po druhé. Kalkulačka pojištění majetku vám umožní navolit několik základních kritérií a posléze získat nabídku výhodného pojištění pro havarijní pojištění, nebo se vám ozve pojišťovací specialista. Z nabídek si pak můžete vybrat, zaplatit pojištění kartou, nebo internetbankingem a to je okamžitě platné. Nabídneme vám pojištění známých pojišťoven, jak například ČSOB pojištění majetku, Kooperativa pojištění majetku, nebo Allianz pojištění majetku. Je jen na vás, které pojištění si vyberete, naše nabídky jsou pouze od prověřených a kvalitních pojišťoven.

Hlídací vlk pohlídá výpovědní termíny za vás

A vy už tak nikdy nepropásnete možnost změnit pojišťovnu a sjednat si to nejvýhodnější pojištění včas.

Nastavit Hlídacího vlka

Aktualizace pojištění majetku

Proč by se měly smlouvy o pojištění majetku pravidelně aktualizovat? Majetek v čase mění svoji hodnotu. Zatímco například vůz rapidně rychle stárne, stejně jako vybavení domácnosti, nemovitost svoji hodnotu navyšuje. Ceny nemovitostí totiž v poslední době raketově rostou. Tomu je třeba přizpůsobit také hodnotu, která je uvedená ve smlouvě na pojištění majetku. Pokud by se tato hodnota neměnila, pak byste v případě škodní události dostali příliš nízkou částku, která by ztráty nepokryla. Proto je vhodné smlouvy na pojištění majetku pravidelně aktualizovat podle toho, jaká je aktuální hodnota majetku.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Na co si dát pozor při pojištění nemovitosti?

Havarijní pojištění na dovolenou

Pojištění nemovitosti při hypotéce

Jak na pojištění bytu v nájmu?

Pojištění nemovitosti kryje i tornádo

Často se ptáte