Cena elektřiny za 1 kWh

Jak se pohybují ceny elektřiny za 1 kWh v roce 2024?

Aktuální průměrná cena za 1 kWh elektřiny

3,50 Kč/kWh

uvedená průměrná cena je bez DPH a regulačních poplatků (sazba D02d)

Srovnat aktuální ceny
Více informací

Rok 2024 slibuje nižší ceny na trhu s energiemi

Po letech nejistoty a nevědomí způsobených pandemií covidu-19 a vypuknutím války na Ukrajině se trh s energiemi opět vrací do původního stavu a ceny klesají. Přesto se částky za 1 kWh elektřiny u jednotlivých dodavatelů velmi liší. Zatímco firma Quantum nabízí 1 kWh elektřiny za 3,02 Kč, u AZ Energies zaplatíte až 20,63 Kč/kWh. A proto je dobré mít situaci na trhu neustále pod kontrolou a hlídat si konkurenční nabídky, které mohou být výhodnější než podmínky, za kterých odebíráte energii od svého stávajícího dodavatele. Využijte našeho hlídacího vlka, který to udělá za vás.

Buďte pozorní, nerozhoduje pouze cena kilowatthodiny

Celková cena, kterou za odběr elektrické energie zaplatíte, se skládá z více položek. Cenu za kWh sice znáte, ale částka se samozřejmě mění podle konkrétní spotřeby energie. Dále je součástí finální položky na faktuře distribuční poplatek za dodání elektřiny, který je pro daný rok stanoven Energetickým regulačním úřadem, a také daň z elektřiny. Konečnou cenu tvoří navíc ještě poplatek za jistič a administrativní poplatek dodavateli. Přesnou cenu zjistíte pomocí naší kalkulačky.Srovnávat se vyplatí!

Srovnejte si aktuální nabídky dodavatelů energií na českém trhu a zjistěte během pár minut, kolik můžete ušetřit.

Srovnat nabídky dodavatelů

Z čeho se průměrná cena počítá?

Průměrná cena elektřiny za 1 kWh je vypočítána na základě aktuálních veřejných ceníků dodavatelů a distribučních sazeb. Standardně se jako jednotka uvádí právě kWh, která je tisícinásobkem watthodiny (Wh), základní jednotky elektrické energie: 1 kWh = 1000 Wh.

Přečtěte si více

Mohlo by vás zajímat