Nejnovější články

3. 6. 2023

Povinné ručení: Jaké jsou limity náhrad a co pokrývají?

Jste-li motorista, pak pravděpodobně máte povinné ručení, protože vám zákon ani neumožňuje jej nemít. Je to v podstatě pojištění odpovědnosti za to, když způsobíte někomu jinému škodu. I když může být otrava ho platit, nakonec vám může ušetřit nemalé náklady, které byste jinak museli hradit z vlastní kapsy.

Celý článek

Nejnovější články

30. 5. 2023

Dejte si pozor na zvýšení cen energií, na které dodavatel nemá právo

Obchodníci s energiemi často obcházejí zákon zvyšováním cen při automatickém prodloužení smlouvy či omezením platnosti sjednaného ceníku. Vyplývá to z tiskové zprávy Energetického regulačního úřadu, na který dorazilo velké množství stížností od spotřebitelů. Bude se teď muset zabývat celou řadou návrhů na mimosoudní řešení sporů.

23. 5. 2023

Energie i nadále výrazně zlevňují

Další dobré zprávy do českých domácností. Po divokém loňském roce se od letošního února konečně začalo blýskat na lepší časy a poskytovatelé energií od té doby už několikrát snižovali ceny za elektřinu i plyn. Například Centropol celkem čtyřikrát, od června u něj navíc dojde k dalšímu snížení. Je tak s cenami už relativně hluboko pod zákonným stropem, který vláda schválila loni na podzim.

22. 5. 2023

Příjemné změny v evidenčních kontrolách a registraci vozidel

V současné době začínají v Česku platit změny, které většinu motoristů rozhodně potěší. V první řadě došlo k prodloužení platnosti evidenčních kontrol ze 30 dnů na celý jeden rok. Prodloužení platí i zpětně pro kontroly, které již byly provedeny v minulosti. Navíc je to bez omezení úkonů. Zruší se také čistopis i velký techničák.

22. 5. 2023

Proč si (ne)půjčovat na dovolenou

Podle průzkumu společnosti Ipsos z roku 2022 si na dovolenou půjčí jen každý dvacátý Čech. To je vlastně dobrá zpráva, protože dopřát si drahý výlet, i když na něj zrovna nemáme, je zbytečně velký luxus. Úvěry na dovolenou se však pohybují nejčastěji v nižších částkách do 10 tisíc korun, což jsou peníze, které by snad pro nikoho neměly být likvidační ani v případě výpadku příjmů. Takže jak to tedy je, půjčit nebo nepůjčit?

Pojištění

Energie

Cestovní pojištění

Finance

Právo a zákony