Nejnovější články

12. 7. 2024

Předčasné splacení hypotéky: Nová pravidla od září 2024

Vyhledání výhodnější nabídky a následné refinancování nebo nashromáždění finančních prostředků potřebných k doplacení úvěru. To jsou dva nejčastější důvody pro předčasné splacení hypotéky. Dosud nic neobvyklého – a ani příliš nákladného. Od letošního září se ale podmínky mění. Jaký bude poplatek za předčasné splacení, pro koho nové podmínky platí a kdy to ještě půjde bez poplatku?

Celý článek

Nejnovější články

18. 6. 2024

Kde najít nejlevnější neomezený tarif?

Není tajemstvím, že největší čeští operátoři, tedy O2, Vodafone a T-Mobile, nabízejí téměř totožné služby. Všude najdeme neomezené tarify i jiné balíčky služeb. Výraznější nejsou ani cenové rozdíly, přesto můžete správným výběrem ušetřit. Je koneckonců zbytečné platit za stejnou službu víc. T-mobile navíc právě odstartoval zbrusu nové ceníky, pojďme se jim podrobně kouknout na zoubek.

18. 6. 2024

Kdy může být smlouva o poskytnutí půjčky neplatná?

Důvodů, proč si vzít půjčku, může být hned několik. Od chvilkové finanční tísně přes potřebu zaplatit nečekaně vysoké výdaje až po dobře promyšlený nákup auta nebo rovnou nemovitosti. V ideálním případě si vše dobře spočítáte, najdete spolehlivého poskytovatele, vyřídíte co možná nejvýhodnější úvěr a nakonec každý měsíc splácíte určitou částku. V praxi ale mohou nastat i situace, kdy to tak hladce nejde – a smlouva pak dokonce může být i zneplatněna. O jaké případy se jedná?

Pojištění

Energie

Cestovní pojištění

Finance

Právo a zákony