Nejnovější články

18. 4. 2024

Velké srovnání cestovního pojištění pro celou rodinu: Jaká varianta se vyplatí nejvíc?

Chystáte se na dovolenou a řešíte, jaké cestovní pojištění vybrat? Porovnali jsme pro vás ceny a obsah pojištění nabízeného v rámci bankovních produktů, pojištění od cestovní kanceláře a pojištění sjednaného prostřednictvím srovnávače. Tak pojďme kouknout, jak to dopadlo.

Celý článek

Nejnovější články

15. 4. 2024

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Platební karty už v mnoha peněženkách definitivně nahradily dříve mnohem oblíbenější hotovost. Pokrok jde ale ještě dál – a i plastové karty se pomalu stávají minulostí. Čím dál populárnější jsou jejich virtuální alternativy, díky kterým můžete platit mobilem nebo hodinkami. Pro platby u online obchodníků jsou pak k dispozici i jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost každé transakce.

11. 4. 2024

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace je zjednodušeně sloučení několika půjček do jedné. Tím, že nebudeme úvěry splácet více společnostem, tak je jednak dostaneme lépe pod kontrolu, ale hlavně nebudeme platit všechny poplatky a v některých případech pak může dojít i ke snížení měsíční splátky, takže docílíme zajímavé úspory. Konsolidace je proto velmi dobrým nástrojem ve chvíli, kdy se vám půjčky tak trochu vymykají z ruky a vy ztrácíte nejen přehled, ale třeba i schopnost splácet. Jen si to všechno nezapomeňte dobře spočítat.

5. 4. 2024

Povinné lékařské prohlídky platí pro řidiče od 65 let, jízdu bez platného potvrzení neriskujte

Řidičů a řidiček v důchodovém věku přibývá. V loňském roce mělo platný řidičský průkaz více než 1,5 milionu seniorů, tedy lidí nad 65 let. To je asi čtvrtina všech řidičů. Nejrychleji roste počet řidičů nad 80 let, loni jich bylo 135 tisíc. Za posledních pět let tak toto číslo vzrostlo o více než 40 %. Vyplývá to ze statistik Českého statistického úřadu. Pro řidiče-seniory pak platí povinné lékařské prohlídky. Bez nich hrozí pokuta a v některých případech i problémy s pojišťovnou.

26. 3. 2024

Jak to bude s cenou elektřiny a plynu do roku 2030?

Ceny elektřiny a plynu hlavně loni potrápily mnoho domácností. Letos je situace o něco lepší, přesto se pořád nabízí otázka, co bude dál. Hned na úvod musíme říct, že se skutečně jedná jen o předpoklady a odhady. Jisté není v této oblasti nikdy nic. Přesto nám některé ukazatele říkají, jak by se asi mohly ceny energií vyvíjet v dalších letech. Tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Pojištění

Energie

Cestovní pojištění

Finance

Právo a zákony