Pojištění vlastního vozidla je nejčastěji řešeno skrze havarijní pojištění.
Pojištění vlastního vozidla je nejčastěji řešeno skrze havarijní pojištění. To nabízí komplexní pokrytí rizik “all risk” nebo výběr z jednotlivých rizik v podobě balíčků. Škodu na vašem autě si ale můžete připojistit i v rámci povinného ručení. Tuto možnost nabízí několik pojišťoven v ČR.
Limity plnění v připojištění vlastního vozidla v rámci povinného ručení jsou však celkem nízké. Například ČSOB Pojišťovna nabízí v balíčku Premiant krytí škod na vlastním vozidle při zaviněné dopravní nehodě v limitu maximálně 10.000Kč.
Pokud si chcete tedy pojistit komplexně celé vozidlo doporučujeme sjednat spíše havarijní pojištění.
S výběrem správného limitu a celkovým nastavením vašeho pojištění vám rádi a zadarmo pomůžeme.
Nehody se stávají a nevyhýbají se ani těm nejopatrnějším řidičům. Potkalo vás něco podobného? Pokud nejste viníkem nehody, máte situaci mnohem jednodušší. Nemusíte se bát vyššího povinného ručení, a navíc máte nárok hned na několik kompenzací. Pojďme na ně kouknout podrobněji.
Řidičů a řidiček v důchodovém věku přibývá. V loňském roce mělo platný řidičský průkaz více než 1,5 milionu seniorů, tedy lidí nad 65 let. To je asi čtvrtina všech řidičů. Nejrychleji roste počet řidičů nad 80 let, loni jich bylo 135 tisíc. Za posledních pět let tak toto číslo vzrostlo o více než 40 %. Vyplývá to ze statistik Českého statistického úřadu. Pro řidiče-seniory pak platí povinné lékařské prohlídky. Bez nich hrozí pokuta a v některých případech i problémy s pojišťovnou.
AKTUALIZOVÁNO 4. 4. 2024 Pořídili jste si přívěsný vozík za automobil a zajímá vás, zda si musíte na něj sjednat povinné ručení? Ačkoliv nejde o motorové vozidlo, musíte jej zapsat do registru a povinné ručení se tedy na přívěs vztahuje.