Připojištění ochrany proti živlům se sjednává v rámci povinného ručení a jako riziko v havarijním připojištění.
Připojištění živelních rizik vám pomůže uhradit škody způsobené na vašem vozidle krupobitím, vichřicí, povodní či záplavou, požárem, úderem blesku, sesuvem půdy a sněhu, pádem stožáru, stromu či skály.
Tento druh připojištění je vhodný pro všechny řidiče, kteří nemají garážované vozidlo a nebo tráví hodně času na cestách, čím se míra rizika zvyšuje. Cena připojištění není vysoká. Nabízí ho většina pojišťoven a sjednává se se spoluúčastí i bez. Záleží na podmínkách pojišťovny. Důležité pro klienta je, zvolit správně limity plnění.
S výběrem správného limitu a celkovým nastavením vašeho pojištění vám rádi a zadarmo pomůžeme.
AKTUALIZOVÁNO 27.9.2023 | Na konci října čeká na majitele vozů povinnost přezout z letních na zimní pneumatiky. Jak se liší zimní od letní pneumatiky a jak zimní pneumatiky vybírat? Na to jsme se zeptali Magdy Nagy, marketingové ředitelky společnosti Continental Barum, výrobce pneumatik.
Pro jednoho může být automatická prolongace příjemným usnadněním zbytečné administrativní zátěže, pro jiného se může stát noční můrou. I proto se vždy doporučuje číst důkladně celé smlouvy s dodavateli energií, abyste dopředu věděli, co vás v budoucích letech může čekat. Co je prolongace a jak s ní pracovat?
AKTUALIZOVÁNO 15.9.2023 | Končí vám pojistné období pro pojištění vašeho auta a dostali jste dopis od pojišťovny, která vám zvyšuje povinné ručení a havarijní pojištění? Stejně jako inflace, i cena pojištění auta roste. Lze se bránit?