Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinné pojištění. To znamená, že bez povinného ručení nemůže auto jezdit na veřejných komunikacích. Za provoz vozidla bez povinného ručení se řidič vystavuje nebezpečí v podobě pokuty.

Povinné ručení nechrání vaše vozidlo, ale hradí se z něj škoda, kterou způsobíte jiným. Pro ochranu vašeho vozidla slouží havarijní pojištění nebo různé kombinace připojištění v povinném ručení.

V rámci povinnéhu ručení si klient musí zvolit limity krytí. Zákonné minimum je 35 milionů pro újmu na zdraví a škodu třetích stran. Byť se taková částka může zdát vysoká, škoda způsobená při hromadné nehodě na dálnici se může vyšplhat do astronomických částek. Z této částky se nehradí jen fyzická škoda, ale i ušlý zisk v důsledku škody a újma na zdraví a její následky. Proto doporučujeme limity nastavit vždy vyšší, nemusíte se bát, cena vyšších limitů není vysoká.

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Možná i vy jste nedávno dostali nebo brzy dostanete takzvaný "zlevňující dopis" od svého dodavatele elektřiny nebo plynu. Na první pohled to může vypadat jako ta nejvýhodnější nabídka na novou smlouvu, která dokonce může přinést i lepší cenu. Ale pozor, není „nejvýhodnější“ jako „nejvýhodnější“!

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Máte svou hypotéku, pravidelně splácíte, nikdo s vámi nemusí nic řešit. Pak se ale od souseda dozvíte, že on platí za stejný dům úplně jinou splátku. Co dělat? Vyplatí se jít do refinancování hypotéky? Je to téma, které zajímá hodně majitelů nemovitostí, a to z dobrého důvodu. Při dobře provedené refixaci můžete dosáhnout nižších úrokových sazeb, a díky tomu můžete ušetřit i několik tisíc korun. Nicméně, předtím než se rozhodnete pro refinancování, měli byste se zamyslet a zvážit několik důležitých faktorů.

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění je důležitým prvkem k zajištění naší finanční stability. Jeho zdražení může být dáno různými faktory, od změn v našem rizikovém profilu, až po celkové změny pojištění na trhu. A co když právě vám přijde "zdražující dopis" od pojišťovny? První reakce? Něco mezi "to přece není možné" a "proč právě teď?" Není to neobvyklá situace a ani zde se nemusíte nechat ovlivnit první nabídkou.