Nejlevnější elektřina - jak ji získat?

Najdeme vám stabilního dodavatele elektřin
Zajistíme stabilního dodavatele
Poradíme, zda fixovat, nebo zda je lepší smlouva na dobu neurčitou
Na Kalkulator.cz se můžete spolehnout dlouhodobě, cenu elektřiny vám pohlídáme

Využijte kalkulačky elektřiny vpravo, zadejte údaje z posledního vyúčtování a srovnejte si ceny elektřiny

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Najdeme vám stabilního dodavatele elektřin
Zajistíme stabilního dodavatele
Poradíme, zda fixovat, nebo zda je lepší smlouva na dobu neurčitou
Na Kalkulator.cz se můžete spolehnout dlouhodobě, cenu elektřiny vám pohlídáme

Využijte kalkulačky elektřiny vpravo, zadejte údaje z posledního vyúčtování a srovnejte si ceny elektřiny

Místo spekulací odborníci z Kalkulátor.cz

Ceny elektřiny se v posledních letech zvýšily několikanásobně. Jak v současné době usilovat o nejlevnější elektřinu? Právě nyní platí, že je výhodné mít spolehlivého partnera, který situaci pečlivě sleduje. Kalkulator.cz vám takovou pomoc nabízí. Poradíme vám, která nabídka je ta správná, zda má smysl fixovat si cenu elektřiny, nebo využít úvazku na dobu neurčitou. Jsme vždy na vaší straně a o krok napřed. Chcete, abychom vám našli toho nejlevnějšího a nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny? 

Běžte nabídce naproti

Je jasné, že nabídka na nejlevnější elektřinu za vámi nepřijde sama, ale je třeba jít jí aktivně naproti. Nemusíte studovat složité produkty dodavatelů elektřiny, sami je srovnávat a přemýšlet nad tím, co je pro vás výhodné. My pro vás máme řešení, nechte si tu nejlevnější elektřinu najít od odborníků.Proč se spolehnout na Kalkulator.cz?

Pro běžného zákazníka je situace na trhu elektřiny velmi nepřehledná, velmi často se mění. Je opravdu těžké se správně zorientovat a nezvolit úvazek, se kterým byste mohli přijít i o tisíce až desetitisíce korun. Kalkulator.cz vám rád pomůže, naší snahou je, abyste získali nejvýhodnější ceny elektřiny, nejspolehlivějšího dodavatele a zároveň spolehlivého partnera, který vám poradí, že je ten nejlepší čas smlouvu změnit. Usilujeme o dlouhodobou spolupráci.

Z čeho se skládá cena elektřiny?

V ceně elektřiny platíte jednak regulovanou složku, kterou tvoří cena za distribuci elektřiny, či poplatek za obnovitelné zdroje. Tuto část ceny nelze ovlivnit, cena se stanovuje centrálně Energetickým regulačním úřadem. Ovlivnit lze ale neregulovanou složku ceny elektřiny, díky které mohou dodavatelé elektřiny mezi sebou konkurovat a ucházet se o vás, své zákazníky.

Za co platíte dodavatelům

Neregulované složce ceny elektřiny se říká také silová elektřina. Každý dodavatel elektřiny ji zpoplatňuje jinak. Elektřinu dodavatelé ve velkém nakupují na energetické burze a díky svým obchodním schopnostem mohou nabízet elektřinu konečným zákazníkům za různé ceny. Cena elektřiny na burze se vyvíjí. Dodavatelé tak nabízejí buď cenu, která je po určité období fixní, nebo cenu, která výkyvy burzy odráží.

Jak to, že je nejlevnější elektřina na Kalkulátor.cz?

Jsme služba, která shromažďuje veškeré nabídky dodavatelů elektřiny na jedno místo, a díky důmyslnému systému vám doporučí nabídky s nejlevnější cenou elektřiny a umožní vám si vybrat. Stačí zadat údaje o vaší dosavadní spotřebě a my propočítáme ty nejvýhodnější nabídky, ze kterých zvolíte vy tu nejvýhodnější.

Spočítáme, kolik můžete ušetřit

Jak ušetřit na elektřině díky distribuční sazbě?

Co je to distribuční sazba?

Distribuční sazbu si můžeme představit jako určitý profil odběrného místa. Pokud elektřinou jen svítíte a nabíjíte si elektrospotřebiče, jste zařazeni do jiné sazby, než když elektřinou také topíte a váš odběr elektřiny je opravdu masivní. Distribuční sazby výrazně ovlivňují ceny elektřiny a to, kolik za elektřinu zaplatíte. Pokud se totiž podíváte do ceníků dodavatelů elektřiny, zjistíte, že jsou rozděleny právě po distribučních sazbách.

Jednotarifní, nebo dvoutarifní distribuční sazba?

Pokud je váš odběr malý a pomocí elektřiny svítíte, či na ní vaříte, máte nárok pouze na jednotarifní distribuční sazbu. To znamená, že po celý den odebíráte elektřinu pouze za jednu cenu. Pokud je váš odběr ale výrazně větší, protože pomocí elektřiny topíte (například díky elektrokotli, tepelnému čerpadlu, podlahovým vytápěním, nebo přímotopy), pak získáváte možnost přihlásit se k některé dvoutarifní distribuční sazbě a odebírat elektřinu po určitý počet hodin v levnějším, tzv. nízkém tarifu. Rozdíl mezi oběma sazbami je opravdu velký, i několik korun za kwh.

Zdražování elektřiny a ditribuční sazba

Elektřina zdražuje a dodavatelé elektřiny mění ceníky i několikrát za rok. Mnozí přitom nabízejí jen jednu cenu kwh a nerozlišují mezi nízkým a vysokým tarifem. Pokud tedy sháníte nového dodavatele elektřiny, zajímejte se o takového, který nabízí sazby v nízkém i vysokém tarifu. Ačkoliv dodavatel elektřiny nabízí stejné ceny pro vysoký i nízký tarif, stále se významně liší ceny distribuce. Proto je velmi důležité mít distribuční sazbu správně nastavenou.

Chcete zjistit, zda neplatíte za elektřinu moc?

Porovnejte si nabídky dodavatelů elektřiny a během chvilky to zjistíte.

Porovnat teď

Nízký tarif, nebo noční proud?

Nízký tarif se dříve nazýval noční proud, což signalizovalo, že je k dispozici jen v noci, nebo také levná elektřina. Zejména starší generace má stále tendenci spouštět elektricky náročné spotřebiče právě v noci. To už dnes neplatí. Nízký tarif se spíná kdykoliv během dne, kdy to distributor (tedy společnosti ČEZ, PRE, nebo EG.D) určí.

Proč nízký tarif?

Důvod, proč se nízkého a vysokého tarifu využívá, je totiž stabilizace elektrické rozvodné sítě v České republice. V rozvodech nesmí být elektřiny moc, ani málo, ale přesné množství. Elektřinu navíc nelze někde skladovat. Pokud se přihlásíte k využívání nízkého tarifu, pak se připojené spotřebiče s velkým odběrem (elektrokotel, tepelné čerpadlo, nabíječka elektromobilu) mimo tento čas nesepnou. A tak se na dálku řídí čas, kdy bude velký odběr elektřiny, a naopak v určitém období lze odběr elektřiny utlumit. Motivem zavedení nízkého tarifu tedy nebyla bohulibá myšlenka, aby odběratelé, kteří topí elektřinou a spotřebovávají velké množství elektřiny, ušetřili, ale řízení provozu v síti na dálku.

Přečtěte si více Kdy se spíná nízký tarfi a jak ušetřit?

Jak zabránit zdražení elektřiny a ušetřit?

Zafixujte si ceny elektřiny, právě teď je ten nejlepší čas. Zmrazte si cenu elektřiny na co nejnižší, zvolte toho nejlevnějšího dodavatele elektřiny a ušetřete tisíce ročně.

Zafixovat elektřinu teď

Na jakou distribuční sazbu máte nárok?

Odběratel si sám neurčuje, kterou distribuční sazbu chce využívat. O distribuční sazbu zažádá u svého distributora (ten je určen místně), vyplní formulář a distributor sám uzná, zda podmínky pro určitou distribuční sazbu odběratel splňuje. Na dvoutarifní distribuční sazbu mají nárok pouze ti, kdo využívají elektrické topení, bojler, elektromobil a tepelné čerpadlo. V současné době se odběrná místa rozdělují do sedmi distribučních sazeb, jsou to sazby distribuce D01D, D02D, D25D, D26D, D27D, D57D a D61D. Spotřebitelé mohou využívat ještě dalších tří distribučních sazeb, a to Kombinované vytápění D35D, Elektrické topení D45D a Tepelné čerpadlo D56D. V ceníku dodavatele se stále objevují, ale nelze si je už objednat.

Přehled distribučních sazeb
Přehled distribučních sazeb
Kalkulátor.cz

Více se dozvíte:

Jaké distribuční sazby využíváme nejčastěji?

Distribuční sazba elektřiny je něco jako tarif u mobilu. Jak na tom ušetřit

Kterou jednotarifovou distribuční sazbu zvolit?

Jak ohřívat vodu elektřinou? Jaké distribuční sazby využijete?

Jak se liší ceny elektřiny pro distribuční sazby?

Jaké jsou podmínky pro distribuční sazby?

Jak přejít na jinou distribuční sazbu a ušetřit na elektřině?

Jak se přechází na jinou distribuční sazbu?

Pro přechod na jinou sazbu je třeba zaslat žádost distributorovi většinou prostřednictvím svého dodavatele elektřiny. Přechod na dvoutarifní sazbu je složitější, je třeba dodat také revizní posudek a vyjádření technika. Distributor poté schválí zásah do elektroměru, který je možné na určitý čas odplombovat a provést zde nutná zapojení.

Jak lze ušetřit na distribuční sazbě?

Ceny nízkého a vysokého tarifu se výrazně liší. Pokud byste například topili elektřinou a nepřihlásili se do výhodnější distribuční sazby, pak by vaše útrata dosahovala nedozírných výšin. Pokud chcete zjistit, zda máte nastavenou distribuční sazbu nastavenou správně, aktivujte si službu Hlídací vlk. Je to velmi snadné, stačí se nejprve registrovat. Díky tomu pro vás snadno najdeme nejlevnějšího dodavatele elektřiny pro rok 2022, ale i dalších let.

Registrace během chvíle

Registrací na Kalkuátor.cz hodně získáte. Trvá chvíli, díky ní vám zkontrolujeme platnost vaší smlouvy a už vám nikdy neunikne žádná výhodná nabídka.

Registrovat teď

Kdy se spíná nízký tarif?

Ušetřit můžete také tak, že například pračku, nebo sušičku budete spouštět tehdy, když je sepnutý nízký tarif. V takovém okamžiku totiž levnější elektřinu odebírají všechny spotřebiče, nikoliv jen topení, nebo elektromobil. Takto můžete ušetřit až několik set korun ročně a nejlevnější elektřina 2024, ale i pro další roky, je pro vás snadno na dosah. Někteří dodavatelé navíc ceny vysokého a nízkého tarifu nezohledňují a nabízejí ceny pro oba tarify stejné. Pokud máte na dva tarify nárok a platíte stejnou cenu elektřiny, pak vám najdeme dodavatele, který nabídne i odlišnou cenu pro nízký tarif a i díky tomu ušetříte nemalé prostředky.Nejlevnější elektřina 2024

Ceny elektřiny se od roku 2021 zvýšili několikanásobně. Důvodem je přechod na obnovitelné zdroje, zdražení ještě umocnila válka na Ukrajině. Zdražování elektřiny postupně dopadne na všechny zákazníky, kterým doběhnou fixované úvazky. Ti všichni muší čelit velmi vysokým cenám elektřiny. Ty nejvíce dopadnou na ty, kteří elektřinou vytápějí. Co mají tito zákazníci dělat? Nyní ještě více platí, že je třeba provádět srovnání ceny elektiřny. Mezi cenami dodavatelů elektřiny jsou totiž stále velké rozdíly. Do budoucna je dále zaměřit se na to, jak na elektřině co nejvíce ušetřit a jak omezit spotřebu elektřiny.Mohlo by vás zajímat

My počítáme, vy šetříte.

Postaráme se o vás dlouhodobě

Vyřídíme pro vás přepis energií, včas upozorníme, kdy vám končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce máte nárok. Nejsme na jedno použití. Na nás se můžete spolehnout.

Naše služby jsou zdarma

Naše služby jsou pro vás zcela zdarma, odměnou nám jsou provize od dodavatelů energií a pojišťoven. I tak vám garantujeme nejlepší ceny na trhu.

Bez rizika a otravných telefonátů

S námi neriskujete. Vaše osobní údaje využíváme jen k upřesnění nabídky a k případné přípravě smlouvy. Volat vám budeme jen tehdy, pokud k tomu svolíte a naše služby uvítáte.

Hlídací vlk pro vaše klidné noci

Díky naší službě Hlídací vlk už nepropásnete žádné důležité termíny. Nastavíme, kdy vám končí úvazek u dodavatele energií nebo pojišťovny a včas se vám ozveme s výhodnými nabídkami. Naše služby jsou dlouhodobé.