Jak získat nejlevnější cenu elektřiny?

Obáváte se každoročního vyúčtování elektřiny? Za elektřinu platíme stále více. Jak získat opravdu levnou cenu elektřiny a snížit své účty za energie na minimum?

Místo spekulací odborníci z Kalkulátor.cz

Obáváte se, že doplatek za elektřinu nabourá váš rodinný rozpočet? Ceny elektřiny rostou, ale to neznamená, že musíte platit více. Odpovědí je naše srovnání nabídek dodavatelů elektřiny a vyhledání té nejlepší. Pomůžeme vám zajistit nejlevnější elektřinu pro vaši domácnost!

Trh s elektřinou není jednoduchý. Pro konečné odběratele zde existuje mnoho různých produktů, ostatně i dodavatelů je více než stovka. Pro běžného zákazníka je prakticky nemožné se v produktech a jejich podmínkách vyznat. Jak se může zákazník dostat k nejvýhodnější nabídce tarifu a nejvýhodnější ceně elektřiny?

Běžte nabídce naproti

Je jasné, že nabídka na nejlevnější elektřinu za vámi nepřijde sama, ale je třeba jít jí aktivně naproti. Nemusíte studovat složité produkty dodavatelů elektřiny, sami je srovnávat a přemýšlet nad tím, co je pro vás výhodné. My pro vás máme řešení, nechte si tu nejlevnější cenu elektřiny najít od odborníků.Z čeho se skládá cena elektřiny?

V ceně elektřiny platíte jednak regulovanou složku, kterou tvoří cena za rezervovaný příkon, za distribuci elektřiny, či poplatek za výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů. Tuto část ceny nelze ovlivnit, stanovuje se centrálně Energetickým regulačním úřadem. Ten již 30. 11. 2020 oznámil, že v roce 2021 se tato cena nebude zvyšovat, dokonce že klesne. Ovlivnit ale lze neregulovanou složku ceny elektřiny, díky které mohou dodavatelé elektřiny mezi sebou konkurovat a ucházet se o vás, své zákazníky.

Za co platíte dodavatelům

Neregulované složce ceny elektřiny se říká také silová elektřina. Každý dodavatel elektřiny ji zpoplatňuje jinak. Elektřinu dodavatelé ve velkém nakupují na energetické burze a díky svým obchodním schopnostem mohou nabízet elektřinu konečným zákazníkům za různé ceny, dále pak ceny poplatků za svou administrativní zátěž. Cena elektřiny na burze se vyvíjí. Dodavatelé tak nabízejí buď cenu, která je po určité období fixní, nebo cenu, která výkyvy burzy odráží.

Jak to, že nejlevnější elektřinu najdete na Kalkulátor.cz?

Jsme služba, která shromažďuje veškeré nabídky dodavatelů elektřiny na jedno místo, a díky důmyslnému systému vám umožní si vybrat. Stačí zadat údaje o vaší dosavadní spotřebě a my vám předložíme ty nejvýhodnější nabídky, ze kterých zvolíte vy tu nejvýhodnější.

Bez rizika a zdarma

A pak už je vše na nás. Pomůžeme vám s vypovězením dosavadní smlouvy, zprostředkujeme uzavření nové a pomůžeme nastavit zálohy. Vše se zárukou a bez jakýchkoliv kliček. Ještě váháte? Od levnější elektřiny vás dělí už jen pár kliků. Navíc vše můžete vyzkoušet bez rizika a zdarma. My počítáme, vy šetříte!

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací