Připojištění střetu se zvěří lze sjednat k povinnému ručení, je i součástí rizik v havarijním pojištění. Střet se zvěří je jedna z nejčastějších příčin dopravních nehod v ČR.
Pojišťovny rozlišují pojem zvíře a zvěř. Mezi zvěř standardně pojišťovny řadí jelena, daňka, lišku, divočáka, srnce, bažanta nebo zajíce. Přesný výčet zvířat řadících se mezi zvěř upřesňuje §2 zákona o myslivosti.
Připojištění se sjednává se spoluúčastí i bez. Důležité pro klienta je, zvolit správně limit plnění.
Připojištění pro případ střetu se zvěří doporučujeme pokud často jezdíte mimo město na silnicích obklopených přírodou.
S výběrem správného limitu a celkovým nastavením vašeho pojištění vám rádi a zadarmo pomůžeme.
Pro jednoho může být automatická prolongace příjemným usnadněním zbytečné administrativní zátěže, pro jiného se může stát noční můrou. I proto se vždy doporučuje číst důkladně celé smlouvy s dodavateli energií, abyste dopředu věděli, co vás v budoucích letech může čekat. Co je prolongace a jak s ní pracovat?
AKTUALIZOVÁNO 15.9.2023 | Končí vám pojistné období pro pojištění vašeho auta a dostali jste dopis od pojišťovny, která vám zvyšuje povinné ručení a havarijní pojištění? Stejně jako inflace, i cena pojištění auta roste. Lze se bránit?
Znáte to, nečekaný výdaj, který vám udělal čáru přes rozpočet zrovna ve chvíli, kdy do výplaty zbývá ještě spousta času. Tak právě pro tyto případy, ale nejen pro ně, slouží tzv. odložené platby, které se těší čím dál větší popularitě. Umožní vám zaplatit za zboží až 30 dnů po jeho doručení. Má to však svá rizika, s odloženými platbami by se mělo nakládat až jako s nouzovým řešením.