V současné době neexistuje žádný závazně platný právní předpis, který by nařizoval povinnost vozit předlohu záznamu o dopravní nehodě ve vozidle a forma této předlohy rovněž v současné době není stanovena právním předpisem. Přesto lze doporučit tzv. Evropský záznam o dopravní nehodě, který současně doporučujeme všem řidičům vozit v autě s sebou.

O plynových zásobnících se na jaře hodně mluvilo, a nebylo to nic veselého. Na přelomu března a dubna jsme měli v zásobnících nejméně plynu za poslední roky a kdyby zima trvala jen o chvíli déle, dost možná bychom je zcela vyčerpali. Zato teď to u nás vypadá o poznání optimističtěji – zásobníky máme naplněné lépe než většina evropských států.

Vozidla s alternativním pohonem se stala nedílnou součástí našich silnic, elektromobily nebo hybridy tady potkáváme dnes a denně. Pokud svůj první elektromobil zvažujete i vy, možná vás bude zajímat, jak je to s cenami povinného ručení nebo havarijního pojištění. Tak na to pojďme kouknout.

Každý chceme mít doma příjemné teplo – a nejlépe za rozumné peníze. Výběr vhodného vytápění tak zůstává klíčovou volbou nejen při nákupu nebo výstavbě nového bydlení. Někdy se vyplatí posvítit si na vytápění i v domě nebo bytě, ve kterém žijeme už dlouhá léta. Který typ vytápění se dnes vyplatí nejvíc? Jakou roli hraje technický stav nemovitosti nebo třeba její lokalita? A s čím bychom měli počítat do budoucna?