Elektroměr lze odpojit jen za předem daných podmínek a odpojuje ho zásadně distributor elektřiny.
Elektroměr lze odpojit jen za předem daných podmínek, a odpojuje ho zásadně distributor elektřiny. Elektroměr se odpojuje tehdy, pokud odběrné místo zaniká. Pokud se pouze z daného místa stěhujete, není třeba žádat odpojení elektroměru, ale stačí počkat, až se na místo přihlásí nový odběratel. Za odpojení a opětovné připojení elektroměru se totiž platí, například u ČEZ vyjdou tyto operace na zhruba 6000 korun. Pokud je elektroměr odpojený, ale je stále v rozvaděči, stačí povolat technika a ten za poplatek elektroměr zapojí. Pokud je ale elektroměr zcela demontovaný, došlo k zániku odběrného místa. Tehdy je třeba provést revizi a podat žádost o připojení. Elektroměr je vždy majetkem distributora elektrické energie.
Přečtěte si:
Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!
Období energetické krize nám ukázalo, kam až mohou ceny elektřiny a plynu růst. Ačkoli už koncem loňského roku přišlo zmírnění a letos máme i navzdory dražším distribučním poplatkům mnohem nižší ceny než v předchozích dvou letech, většina z nás pořád s obavami sleduje, co bude. Tak si pojďme říct, co nás podle všeho čeká.
Zima nám o sobě pomalu dává vědět. V horských oblastech už napadla první sněhová nadílka a na mnoha místech republiky klesly během víkendu teploty k nule a nebo i mírně pod. To znamená jediné. Topná sezona pomalu začíná. Jste na ni dobře připravení?
S jistým rozčarováním se v případě dodávek energií – a potažmo jakýchkoli služeb – setká alespoň jednou za čas každý z nás. Rozladit dokáže nejen zdražování, ale třeba i nefunkční zákaznická linka nebo neochota dodavatele řešit už vzniklý problém. Potom jen záleží, jak se k tomu postavíte vy. Tedy jestli nad tím mávnete rukou, nebo se odhodláte ke změně.