Plyn i elektřina jsou placeny formou měsíčních záloh. Pravidelná platba slouží k úhradě předpokládané spotřeby energií. Měsíční výše zálohy by měla odpovídat zhruba jedné dvanáctině ročních nákladů za plyn a elektřinu. Vycházet by se tak mělo z objemu spotřeby energie a z ceny. U prvotního nastavení je to vždy krok do neznáma.
Pokud přecházíte od jednoho dodavatele k druhému, je vhodné zůstat u stejné výše záloh, popřípadě ji mírně snížit, má-li nová energetická společnost levnější ceny. I při stěhování zohledněte měsíční náklady z vašeho původního bydlení, navíc k tomu ale pracujte také s parametry v podobě počtu osob, využití plynu či elektřiny a velikosti bytu.
V případě, že jdete poprvé do vlastního a poprvé je výše záloh na plyn a elektřinu zcela ve vaší režii, je vhodné obrátit se na zákaznickou linku vámi vybraného dodavatele energií, kde vám poradí s nastavením odpovídajících záloh, ať nemusíte energie zbytečně přeplácet a zároveň se ani obávat na konci zúčtovacího období vysokého nedoplatku.
Jak funguje Garance 1500 Kč?
Po dvou letech významných omezení můžeme poměrně volně cestovat. Toho hodlá využít jistě hodně z nás, mnozí se ale obávají, co se může stát, pokud se epidemická situace v některé zemi zhorší. Mohou přijít o peníze a pomůže jim v takovém případě pojištění storna zájezdu?
Měl by stát cenu elektřiny zastropovat? Dělá stát dostatečné kroky k tomu, aby ochránil své občany před energetickou chudobou? Jiří Matoušek zástupce dodavatele elektřiny Centropol přiznal, že tento dodavatel pociťuje, že lidé si častěji shánějí podklady pro vyřízení pomoci od státu.
Distributoři elektřiny budou v blízké době měnit svým zákazníkům elektroměry. Ty nové budou vybavené nejmodernější technologií, díky které bude možné provádět odečty elektřiny na dálku a nebude již nutná návštěva kontrolora. Co to bude obnášet pro odběratele?