Na odběrném místě se domácnost nebo jiný odběratel energie připojuje k distribuční síti.
Na odběrném místě se připojuje objekt (byt nebo dům) k distribuční soustavě elektřiny. O tom, kolik je v České republice odběrných míst, je možné se dozvědět na internetových stránkách Operátora trhu s elektřinou https://www.ote-cr.cz, kde je možné i najít informace, kolik zákazníků má který dodavatel elektřiny. Pokud vytvoříte nové odběrné místo, je třeba požádat distributora elektrické energie o to, aby vás připojil do rozvodné sítě. Pokud se stěhujete, je třeba se ze starého odběrného místa odhlásit, vypořádat veškeré svoje závazky a následně přihlásit na novém odběrném místě.
Přečtěte si
Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!
Jak správně recyklovat elektrospotřebiče
CHCETE UŠETŘIT ZA ENERGIE? Na Kalkulátor.cz si za 2 minuty si zjistíte, na jakém tarifu ušetřit tisíce.
Zima nám o sobě pomalu dává vědět. V horských oblastech už napadla první sněhová nadílka a na mnoha místech republiky klesly během víkendu teploty k nule a nebo i mírně pod. To znamená jediné. Topná sezona pomalu začíná. Jste na ni dobře připravení?
S jistým rozčarováním se v případě dodávek energií – a potažmo jakýchkoli služeb – setká alespoň jednou za čas každý z nás. Rozladit dokáže nejen zdražování, ale třeba i nefunkční zákaznická linka nebo neochota dodavatele řešit už vzniklý problém. Potom jen záleží, jak se k tomu postavíte vy. Tedy jestli nad tím mávnete rukou, nebo se odhodláte ke změně.
Zpomalení energetického trhu vlivem krize přineslo hlavně nevýhody, jedna pozitivní věc by se ale přece jen našla. Byla jí snížená aktivita takzvaných energošmejdů, kteří se snaží nalákat důvěřivé odběratele do spárů nevýhodných a často až podvodných smluv.