Co dělat po krachu Bohemia Energy?

Dodavatel elektřiny Bohemia Energy ukončil činnost. Pokud jste doposud nepřešli od dodavatele poslední instance, hrozí vám pokuta za černý odběr elektřiny.

Proto nemeškejte a přejděte k novému dodavateli elektřiny již dnes. Využijte naši kalkulačku elektřiny a zjistěte během pár minut, jaké vám můžeme nabídnout ceny elektřiny.

Přejít k novému dodavateli
Více informací

Novinka: Od drahého dodavatele poslední instance můžete odejít hned! Skončete s drahými zálohami na plyn okamžitě!

Bohemia Energy končí, cena silové elektřiny se zvyšuje

Patřili jste mezi zákazníky Bohemia Energy ? Chcete získat skutečně důvěryhodného dodavatele, který bude hrát fér?

Jste na správném místě - pomůžeme vám!

Zdražení elektřiny v 2022 se bojí každý odběratel, ale vlastně také dodavatel elektřiny. Ceny elektřiny totiž míří skutečně vysoko. V říjnu 2021 překonala nákupní cena za 1 MWh elektřiny cenu 135 Eur, dodavatelé tedy nakupují MWh na burze za více než 3300 Kč bez DPH. Vývoj ceny elektřiny se bohužel nezastavil. Na přelomu roku 2022 cena elektřiny vystřelila velmi vysoko, poté se tato cena snížila, přes to se stále pohybuje zhruba na trojnásobku cen elektřiny z léta 2021.

Jak vlastně dodavatel elektřinu pro své zákazníky nakupují? Dodavatelé při podpisu smlouvy se zákazníkem kupují elektřinu na určitou dobu dopředu. Někdo koupí většinu při podpisu smlouvy, někdo koupí většinu, až když k němu zákazník přejde, a někdo kupuje průběžně tak, jak zákazník spotřebovává. Pro zákazníky si elektřinu dodavatel nakupuje i několik let dopředu. Pokud dodavatel v roce 2021 neudělal nákupy v první polovině roku, hrozí mu situace, že sjednaná cena se zákazníkem je nižší než cena, za kterou nyní nakupuje na burze. Abychom si udělali jasnou představu, sjednávaná cena za MWh silové složky elektřiny byla před několika měsíci zhruba 1500Kč bez DPH, a stejná MWh se nyní nakupuje na burzách v hodnotě 3300Kč - tedy dvojnásobek. Tady pak nastává zásadní problém pro dodavatele - na každé prodané MWh dodavatelé ztrácejí peníze. Jedinou cestou je pak zdražení nebo převedení na jiný tarif", upozorňuje Lukáš Kaňok, ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Jak je to v případě skupiny Bohemia Energy? To nemůžeme s určitostí tvrdit, byla by to čistá spekulace. S největší pravděpoodobností šlo o to, že Bohemia Energy nenakupovala dostatek elektřiny dopředu, ale pouze tehdy, když se ceny elektřiny držely extrémně nízko. Zároveň nabírala nové zákazníky, pro které ale neměla nakoupený dostatek elektřiny. A tak se ocitla ve velkých problémech, protože cena elektřiny mezitím prudce vzrostla a společnost měla zřejmě i problém s financováním. Jsou ale dodavatelé, kteří nespekulují a mají nakoupeno i pro své budoucí zákazníky na rok, dva dopředu. Ti dnes dokáží nabídnout zákazníkům dostatečnou ochranu před právě zuřící cenovou bouří," konstatoval Lukáš Kaňok, ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

S podobným postupem jste se mohli setkat i v případě dalších společností patřících do skupiny Bohemia Energy:

Amper Market
Bohemia Energy
Comfort Energy
Europe Easy Energy
X EnergieKromě skupiny Bohemia Energy doposud skončili ještě tito dodavatelé energií:

Kolibřík Energie
A-PLUS Energie obchodní
Ray energy
Microenergy
Český Energetický Dodavatel, a.s.
Energie pro Tebe, a.s.
Františkovy Energie, s.r.o.
Svinos
Czech Energy
Lumius
První Moravská Plynární
Energo LaR

Dodavatel Bohemia Energy ukončil svou činnost. Co mohou jeho zákazníci dělat?

Jistě není vhodné sedět s rukama v klíně. Doporučujeme, aby se každý aktivně postaral o to, aby získal nového dodavatele elektřiny, který je fér a bude jednat se zákazníkem transparentně. Pokud hledáte nového dodavatele elektřiny, nemusíte obcházet pobočky velkých dodavatelů elektřiny, ale vše lze vyřídit po internetu. Díky naší kalkulačce elektřiny získáte nového dodavatele elektřiny už během dvou dnů. Nebo si stačí připravit poslední vyúčtování spolu s dalšími údaji a to vše zaslat na e-mail dokumenty@kalkulator.cz.Stabilní dodavatel elektřiny? Určitě najdete s Kalkulátor.cz

I ti, kdo nemají vysokou spotřebu, navýšení ceny pocítí. Jako prozíravé se tedy ukazuje vyhledání takového dodavatele, který bude jednat transparentně, zůstane u domluveného tarifu a nebude se snažit svých zákazníků zbavit, nebo je převést na nevýhodné tarify elektřiny. Bohužel právě zákazníci Bohemia Energy se mohli přesvědčit, že ačkoliv se snažili ceny elektřiny ochránit fixací, ani domluvený závazek nemusí pro dodavatele nic znamenat a domluvu poruší změnou obchodních podmínek. Naše rada tedy zní, odmítněte ceny elektřiny, které nemůžete dopředu předvídat a usilujte o co nejstabilnějšího a férového dodavatele elektřiny! Stále se totiž ještě najdou dodavatelé, kteří jednali prozíravě a nakoupili elektřinu včas, takže mohou svým zákazníkům nabídnout tarify elektřiny za výhodné ceny a s výhledem cenové stability.

Pokud hledáte stabilního dodavatele elektřiny, spolehněte se na Kalkulátor.cz a Hlídacího vlka - vyspělou funkci, která hlídá vaše smlouvy a ceny elektřiny! Společně budeme vašeho dodavatele elektřiny hlídat a nabízet vám výhodné tarify elektřiny. Na starosti s hlídáním dodavatelů energií tak můžete zapomenout, náš Hlídací vlk vás bude o všem informovat automaticky. Nedopustíme, abyste měli nevýhodný tarif, kvůli kterému přeplatíte elektřinu o tisíce korun! Hlídací vlk pracuje tiše, diskrétně, neptřetržitě celý rok, takže se na něj můžete spolehnout.

Zajistěte si nejlepší cenu elektřiny

Hlídací vlk pro vás dlouhodobě a zdarma sníží váš rodinný rozpočet.

Sleduje ceny energií a pojištění
Spolehlivě hlídá výpovědní lhůty
Pomůže, když si nevíte rady
Nastavit Hlídacího vlka

Jak získat rychle nového dodavatele elektřiny?

Připravte si poslední fakturu za elektřinu

Ve vyúčtování najdete všechny potřebné a důležité údaje pro srovnání dodavatelů elektřiny. Je to například údaj o vaší poslední spotřebě, distribuční sazbě, rezervovaném příkonu, nebo tarifu, který právě využíváte. Pokud nechcete všechny údaje vyplňovat do kalkulačky elektřiny, pak můžete dokument jen vyfotit telefonem a poslat k nám pomocí formuláře a tlačítka na začátku stránky.

Porovnejte si aktuální nabídky