Elektrokotel

Elektrokotel zajišťuje vytápění domácnosti nebo jiné nemovitosti pomocí elektřiny. Zařízení napojené na elektrický proud dopravuje díky čerpadlu vodu, která se zahřívá v topných tyčích, do radiátorů nebo podlahového topení. Ohřátá voda pak zahřívá jednotlivé topné okruhy, které zpravidla odpovídají jedné místnosti. Výhodou elektrokotle je relativně nízká pořizovací cena a zároveň jeho levná a rychlá montáž, případně servis. Elektrokotel navíc zabírá málo prostoru a není hlučný. Cenově nenáročné je pak vytápění ve vhodně zvolených objektech. Další výhodou je, že elektrokotel nepotřebuje komín. Nevýhodou je naopak vysoká cena za vytápění u domů nebo objektů, kde není dobrá izolace a dochází k tepelné ztrátě. Typickým příkladem jsou staré nebo rekonstruované domy a byty.

Elektrokotel
elektrokotel
BoschPodobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Platební karty už v mnoha peněženkách definitivně nahradily dříve mnohem oblíbenější hotovost. Pokrok jde ale ještě dál – a i plastové karty se pomalu stávají minulostí. Čím dál populárnější jsou jejich virtuální alternativy, díky kterým můžete platit mobilem nebo hodinkami. Pro platby u online obchodníků jsou pak k dispozici i jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost každé transakce.

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace je zjednodušeně sloučení několika půjček do jedné. Tím, že nebudeme úvěry splácet více společnostem, tak je jednak dostaneme lépe pod kontrolu, ale hlavně nebudeme platit všechny poplatky a v některých případech pak může dojít i ke snížení měsíční splátky, takže docílíme zajímavé úspory. Konsolidace je proto velmi dobrým nástrojem ve chvíli, kdy se vám půjčky tak trochu vymykají z ruky a vy ztrácíte nejen přehled, ale třeba i schopnost splácet. Jen si to všechno nezapomeňte dobře spočítat.

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Každoročně mění svého dodavatele až 400 tisíc odběrných míst. Zdánlivě složitý proces je ve skutečnosti velmi jednoduchý – a v ročním vyúčtování může přinést i desetitisícové úspory. Jak tedy získat lepší cenu, ať už u stávajícího, nebo nového dodavatele?