Topení elektřinou nemusí být drahé

Topení elektřinou – pro každého, čisté, se snadným ovládáním

Rozhodujete se, jaké topení si doma pořídíte? Vzali jste do úvahy také topení na elektřinu? Jak je finančně náročně v současné době, kdy ceny elektřiny vystoupaly na několika násobek? Zatímco dříve bylo topení elektřinou považováno za to nejvíce finančně náročné, dnes je za něj považované spíše topení plynem. Záleží pochopitelně na tom, kterého dodavatele elektřiny jste si zvolili. Porovnejte si v naší kalkulačce aktuální nabídky.

Přečtěte si více o topení elektřinou, skýtá totiž mnoho výhod.

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Topení elektřinou – pro každého, čisté, se snadným ovládáním

Rozhodujete se, jaké topení si doma pořídíte? Vzali jste do úvahy také topení na elektřinu? Jak je finančně náročně v současné době, kdy ceny elektřiny vystoupaly na několika násobek? Zatímco dříve bylo topení elektřinou považováno za to nejvíce finančně náročné, dnes je za něj považované spíše topení plynem. Záleží pochopitelně na tom, kterého dodavatele elektřiny jste si zvolili. Porovnejte si v naší kalkulačce aktuální nabídky.

Přečtěte si více o topení elektřinou, skýtá totiž mnoho výhod.

Topení elektřinou je

ekologické
čisté
všude dostupné
se snadným ovládáním
a ve výsledku nemusí stát vůbec tolik, kolik byste se hrozili.

Topit plynem, nebo elektřinou?

Pokud je do vašeho domu přivedený plyn, je odpověď celkem jasná. Plyn skýtá také obrovské výhody - plyn je levný, čistý… Pokud se ve vašem okolí nevyskytují rozvody plynu, je vše jasné. Ovšem nechávat si dodávat plyn v zásobnících kvůli topení přináší řadu problémů. Oproti tomu elektřina je dostupná naprosto všude. Příkon od distributora elektřiny není složité zvýšit a není třeba realizovat nové rozvody.

Topení elektřinou, ale jaké?

Elektřinou můžete topit díky několika elektrospotřebičům:

- Přímotopy. Jde o finančně nejnáročnější topení elektřinou. Spotřeba elektřiny přímotopu dosahuje až závratných 3000 Wattů podle velikosti místnosti a energetické náročnosti budovy. Doporučit je lze tam, kde slouží skutečně jen nárazově, například do méně často používaných místností na chatách. Nevyžadují žádné speciální rozvody, stačí je pouze zapojit do elektřiny.

- Elektrokotel. Elektrokotel je třeba zapojit do okruhu hromadného dálkového ovládání a pořídit si pro něj distribuční sazbu D57d, díky které má odběratel nárok na 20 hodin odběru v nízkém tarifu. Mimo toto období se elektrokotel nesepne.

- Tepelné čerpadlo. V současné době jde o zřejmě nejpropagovanější způsob vytápění. Tepelné čerpadlo potřebuje pro svůj provoz elektřinu, ale teplo získává z okolního vzduchu, konkrétně se teplo předává z rozdílu mezi teplotou vzduchu a chladící směsi v čerpadle. Tepelné čerpadlo je velmi efektivní, jeho spotřeba elektřiny je zdaleka nejmenší.

Vytápění elektřinou je ekologické

Pokud budete topit elektřinou, budou vás jistě sousedé milovat. Nebudete je totiž oblažovat žádnými zplodinami a nepříjemným dýmem, topení na elektřinu je zcela tiché a naprosto nezatěžující nikoho v blízkosti.

Cena pořízení topení na elektřinu

Topit na elektřinu můžete díky různým druhům elektrospotřebičů. Pořídit si můžete například přímotopy, které jsou velmi levné a okamžitě připravené k použití, ale jejich provoz je nákladný. Dále můžete využít akumulační topení, nebo elektrokotel. Jeho cena je nižší o desítky tisíc oproti kotli na plyn. Nejdražší je pořízení tepelného čerpadla, za které můžete zaplatit až čtvrt milionu. Na pořízení tepelného čerpadla lze ale čerpat dotace, díky kterým vás vyjde na necelou polovinu.

Kolik můžete ušetřit na topení elektřinou?

Stačí zadat pár údajů o vaší spotřebě do naší kalkulačky a my vám doporučíme tu aktuálně nejvýhodnější nabídku.

CHCI ZAČÍT ŠETŘIT

Topení na elektřinu je bezúdržbové

Zatímco jakékoliv zařízení na plyn musíte nechat pravidelně kontrolovat, například elektrokotel žádné speciální „hlídání“ ani kontrolu nepotřebuje. Pokud funguje, jak má, není třeba žádné speciální péče. Elektrokotel nemusíte nechávat pravidelně prohlížet

Ovládání topení na elektřinu je snadné

Pokud máte topení elektřinou v bytě, lze jeho radiátory velmi snadno ovládat pomocí regulačních hlavic a tím nastavovat teplotu v bytě. Pokud si pořídíte chytrou domácnost, pak lze ovládat topení pomocí aplikace v mobilu a to i na dálku. Zapnout ho tedy můžete těsně před tím než dorazíte domů a díky tomu ušetříte na elektřině. Elektrokotel lze snadno zapnout a potom ovládat jeho výkon díky termostatu. Ještě výhodnější je zapojení topení do tzv. chytré domácnosti, díky tomu můžete topení ovládat na dálku a zapnout ho tak ještě před vaším příchodem domů. Díky tomu budete mít včas teplo a zároveň ušetříte.

Topení na elektřinu nemusí být drahé

Pokud budete vytápět elektřinou, máte nárok na dvoutarifní distribuční sazbu. Díky tomu získáte dvacet i více hodin levnějšího tzv. nočného proudu. Navíc lze levnějšíelektřinu využívat nejenom na topení, ale pro veškeré elektrospotřebiče, které v domácnosti používáte.

Přečtěte si také: Jaké distribuční sazby využijete pro topení elekřinou?

Vyberte si ten správný tarif pro vytápění elektřinou

Zadejte údaje o vaší spotřebě do naší kalkulačky. Vybereme a doporučíme správný tarif s nejnižší cenou.

CHCI NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU

Pro koho je topení elektřinou vhodné?

Topení elektřinou je vhodné spíše pro energeticky úsporné objekty, které jsou zateplené a nehrozí u nich příliš velké tepelné úniky. Určitě ho tedy radíme do pasivních či nízkoenergetických domů a do domů, které jsou tepelně izolované.

Jaké jsou druhy topení elektřinou?

Topení na elektřinu je několik druhů. Přímotopy stačí pouze zasunout do zásuvky a lze je okamžitě začít používat. Na druhou stranu jejich výhřevnost je poměrně malá a provoz velmi neekonomický. Hodí se tedy spíše jako záložní zdroj, nebo na místech, která chcete vyhřát jen jednou za čas. Elektrokotel vám musí namontovat odborný technik, jeho účinnost je mnohem větší, dokáže vyhřát celý dům, ovládá se termostatem, který nastavíte na určitou teplotu. Pro velmi příjemný pocit tepla je oblíbené podlahové topení. Vzhledem k tomu, že může dosahovat maximální teploty 29 stupňů, vytápí pomaleji, velké plochy se vytápějí extrémně špatně. Je vhodné například do koupelny. Tepelné čerpadlo je nejenom výkonné, ale také velmi úsporné. Akumulační kamna a otopná tělesa se nahřejí v době nízkého tarifu a poté teplo sálají.

Distribuční sazby pro topení na elektřinu

Pokud topíte převážně elektřinou, můžete si zařídit speciální dvoutarifní distribuční sazbu. Díky tomi máte nárok až na 20 hodin denně, kdy odebíráte elektřinu v nižším, levnějším tarifu. Distribuční sazby se v minulosti lišily podle zdroje vytápění, šlo o distribuční sazby s názvem tepelné čerpadlo, kombinované vytápění a elektrické topení. Dnes se rozlišuje jen mezi akumulačním vytápěním, které se denně několik hodin nahřívá a poté již teplo jen uvolňuje, a ostatním elektrickým topením.

Topení elektřinou 2022

Jak výhodně je topení elektřinou v roce 2022? Ceny elektřiny stále strmě stoupají a je obrovský rozdíl, pokud si někdo fixoval cenu před rokem a nyní. Vláda nyní zastropovala ceny elektřiny a plynu, víme tedy, kolik maximálně zaplatíme. Pokud je tedy spotřeba plynu středně velkého domu 21 MWh, pak při zastropované ceně plynu zaplatí taková domácnost za vytápění zhruba 73 000 korun. Pokud bychom tu samou domácnost vytápěli tepelným čerpadlem, pak by domácnost zaplatila maximálně 54 000 korun. Úspora v takovém případě činí 20 000 korun za rok. K tomu ale musíme připočíst náklady na pořízení tepelného čerpadla. Spotřeba elektrokotle závisí na tom, jak energeticky náročný objekt se vytápí – starý nezateplený dům budete vytápět s mnohonásobně vyššími náklady. Uvádí se, že průměrná roční spotřeba elektrokotle pro tříčlennou domácnost činí zhruba 18 100 kWh na vytápění a dalších 2 100 kWh na ohřev vody. Celkem tedy 20 200 kWh. To znamená při maximální ceně 8 korun za kwh, závratných 160 000 korun za rok, tedy 13 000 měsíčně.

Přečtěte si více

Často se ptáte

My počítáme, vy šetříte.

Postaráme se o vás dlouhodobě

Vyřídíme pro vás přepis energií, včas upozorníme, kdy vám končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce máte nárok. Nejsme na jedno použití. Na nás se můžete spolehnout.

Naše služby jsou zdarma

Naše služby jsou pro vás zcela zdarma, odměnou nám jsou provize od dodavatelů energií a pojišťoven. I tak vám garantujeme nejlepší ceny na trhu.

Bez rizika a otravných telefonátů

S námi neriskujete. Vaše osobní údaje využíváme jen k upřesnění nabídky a k případné přípravě smlouvy. Volat vám budeme jen tehdy, pokud k tomu svolíte a naše služby uvítáte.

Hlídací vlk pro vaše klidné noci

Díky naší službě Hlídací vlk už nepropásnete žádné důležité termíny. Nastavíme, kdy vám končí úvazek u dodavatele energií nebo pojišťovny a včas se vám ozveme s výhodnými nabídkami. Naše služby jsou dlouhodobé.