Elektrický přímotop

Přímotop je elektrospotřebič, který slouží k vytápění. Jeho výhodou je okamžité použití, sálá během chvilky poté, co ho zapnete. Nazývá se také elektrický konvektor od slova konvekce, tedy proudění. Přímotop totiž nasaje horký vzduch, ten pomocí spirály ohřeje a následně ho vyfoukne ven. Přímotopy jsou většinou přenosné elektrospotřebiče s nízkou pořizovací cenou, dlouhou životností a vysokou spotřebou. Celosezónní vytápění pomocí přímotopů je nejdražším způsobem vytápění vůbec. Pro vytápění 1m2 podlahové plochy je třeba zhruba 80 W. Některé přímotopy jsou opatřené ventilátory pro urychlení proudění vzduchu. V popisech distribučních sazeb se elektrické přímotopy uvádí coby souhrnná kategorie, která zastřešuje i jiné druhy topení, jako jsou elektrokotle, sálavé panely, nebo infratopení.

Nepřehlédněte

Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!

Úspora energie v domácnosti. Jak ušetřit a nekupovat zbytečně nové spotřebiče

CHCETE UŠETŘIT ZA ENERGIE? Na Kalkulátor.cz za 2 minuty zjistíte, na jakém tarifu ušetřit tisíce.

Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Platební karty už v mnoha peněženkách definitivně nahradily dříve mnohem oblíbenější hotovost. Pokrok jde ale ještě dál – a i plastové karty se pomalu stávají minulostí. Čím dál populárnější jsou jejich virtuální alternativy, díky kterým můžete platit mobilem nebo hodinkami. Pro platby u online obchodníků jsou pak k dispozici i jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost každé transakce.

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace je zjednodušeně sloučení několika půjček do jedné. Tím, že nebudeme úvěry splácet více společnostem, tak je jednak dostaneme lépe pod kontrolu, ale hlavně nebudeme platit všechny poplatky a v některých případech pak může dojít i ke snížení měsíční splátky, takže docílíme zajímavé úspory. Konsolidace je proto velmi dobrým nástrojem ve chvíli, kdy se vám půjčky tak trochu vymykají z ruky a vy ztrácíte nejen přehled, ale třeba i schopnost splácet. Jen si to všechno nezapomeňte dobře spočítat.

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Každoročně mění svého dodavatele až 400 tisíc odběrných míst. Zdánlivě složitý proces je ve skutečnosti velmi jednoduchý – a v ročním vyúčtování může přinést i desetitisícové úspory. Jak tedy získat lepší cenu, ať už u stávajícího, nebo nového dodavatele?