Elektrický přímotop

Přímotop je elektrospotřebič, který slouží k vytápění. Jeho výhodou je okamžité použití, sálá během chvilky poté, co ho zapnete. Nazývá se také elektrický konvektor od slova konvekce, tedy proudění. Přímotop totiž nasaje horký vzduch, ten pomocí spirály ohřeje a následně ho vyfoukne ven. Přímotopy jsou většinou přenosné elektrospotřebiče s nízkou pořizovací cenou, dlouhou životností a vysokou spotřebou. Celosezónní vytápění pomocí přímotopů je nejdražším způsobem vytápění vůbec. Pro vytápění 1m2 podlahové plochy je třeba zhruba 80 W. Některé přímotopy jsou opatřené ventilátory pro urychlení proudění vzduchu. V popisech distribučních sazeb se elektrické přímotopy uvádí coby souhrnná kategorie, která zastřešuje i jiné druhy topení, jako jsou elektrokotle, sálavé panely, nebo infratopení.

Nepřehlédněte

Odečty plynu a elektřiny v době koronavirové? Zkuste samoodečet!

Úspora energie v domácnosti. Jak ušetřit a nekupovat zbytečně nové spotřebiče

CHCETE UŠETŘIT ZA ENERGIE? Na Kalkulátor.cz za 2 minuty zjistíte, na jakém tarifu ušetřit tisíce.

Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Jak to bude s cenou elektřiny a plynu do roku 2030?

Jak to bude s cenou elektřiny a plynu do roku 2030?

Ceny elektřiny a plynu hlavně loni potrápily mnoho domácností. Letos je situace o něco lepší, přesto se pořád nabízí otázka, co bude dál. Hned na úvod musíme říct, že se skutečně jedná jen o předpoklady a odhady. Jisté není v této oblasti nikdy nic. Přesto nám některé ukazatele říkají, jak by se asi mohly ceny energií vyvíjet v dalších letech. Tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Bourali jste? Poradíme, co dělat

Bourali jste? Poradíme, co dělat

Jen za loňský rok zaznamenali policisté téměř 95 tisíc nehod. Vyplývá to z jejich statistik – a nutno podotknout, že sem spadají pouze nehody, které policie nějakým způsobem řešila. Menší incidenty, kdy si jejich účastníci vystačili jen s vyplněním záznamu o nehodě, tady ani zahrnuty nejsou. Z těchto čísel vyplývá, že nehody se zkrátka stávají a sem tam postihnou i ty nejopatrnější řidiče. Pojďme se tedy podívat na to, jak v takovém případě postupovat.

Nabourané auto na parkovišti: Jak postupovat, ať už jste majitel vozu, nebo viník nehody?

Nabourané auto na parkovišti: Jak postupovat, ať už jste majitel vozu, nebo viník nehody?

Přišli jste k zaparkovanému autu a zjistili, že ho „zdobí“ nový škrábanec či promáčklina? Nebo jste na parkovišti sami „ťukli“ do jiného auta? Není třeba propadat panice, takové věci se bohužel stávají poměrně často. Důležité je postavit se k tomu čelem a vzniklou situaci řešit. Jak postupovat? A co dělat, pokud někdo naboural vás, ale z místa nehody ujel?