Geotermální energie vyvěrá z povrchu planety Země. Nejlepším příkladem jsou například geotermální prameny, erupce sopek nebo gejzíry. Tuto energii využívají geotermální elektrárny. Už pět kilometrů pod povrchem země je totiž teplota až 180˚C. Tyto elektrárny se staví v oblastech s vulkanickou aktivitou a využívají horkou páru pod tlakem stoupající z gejzírů a horkých pramenů.
Geotermální energie využívá poměrně mělké vrty. Tím pádem je mnohem šetrnější pro životní prostředí.
Výpočet příkonu
Po dvou letech významných omezení můžeme poměrně volně cestovat. Toho hodlá využít jistě hodně z nás, mnozí se ale obávají, co se může stát, pokud se epidemická situace v některé zemi zhorší. Mohou přijít o peníze a pomůže jim v takovém případě pojištění storna zájezdu?
Měl by stát cenu elektřiny zastropovat? Dělá stát dostatečné kroky k tomu, aby ochránil své občany před energetickou chudobou? Jiří Matoušek zástupce dodavatele elektřiny Centropol přiznal, že tento dodavatel pociťuje, že lidé si častěji shánějí podklady pro vyřízení pomoci od státu.
Distributoři elektřiny budou v blízké době měnit svým zákazníkům elektroměry. Ty nové budou vybavené nejmodernější technologií, díky které bude možné provádět odečty elektřiny na dálku a nebude již nutná návštěva kontrolora. Co to bude obnášet pro odběratele?