Akumulační kamna mají akumulační jádro složené z cihel ze speciálního materiálu, který má mimořádně vysokou schopnost akumulace velkého množství tepla při poměrně malém objemu. Elektrická akumulační kamna jsou tedy ideální pro elektrické vytápění či temperování bytů, malých provozoven, kanceláří, menších rodinných domků, chat atd. Vhodně a správně navržená akumulační kamna mohou po celý den zajišťovat elektrické topení uvolňováním levně naakumulovaného tepla. Velikost a příkon akumulačních kamen by měl být pečlivě zvolen s ohledem na tepelné ztráty vytápěných prostor. V porovnání s přímotopy a elektrokotly však mají akumulační kamna vyšší pořizovací náklady a nevyhovující regulaci. Akumulační kamna jsou též těžká (100–500 kg podle velikosti) a velká.
Máte sklep? A mohli bychom vidět, jaké tam máte žárovky? Možná patříte mezi ty, kteří nechtějí „zbytečně“ investovat do LED žárovky a raději sází na staré poctivé „šedesátky“. Stejně jako jedna naše klienta, říkejme jí třeba paní Jaroslava, která kvůli jedné žárovce zbytečně zaplatila 3.000 Kč na energiích. Ale hezky popořádku.
Před nedávnem se na nás obrátila paní Petra, která řešila spor se svým dodavatelem energií. Rozhodla se totiž, že si cíleně zvýší zálohy na elektřinu, aby vznikl přeplatek, který po vyúčtování využije na nákup dovolené. Na první pohled neprůstřelný plán, jedna poměrně zásadní trhlina se ale přece jen našla. Vyúčtování s přeplatkem sice přišlo, dodavatel ovšem odmítl peníze vyplatit.
Vířivka je skvělá věc. Ovšem jen do chvíle, než vám zcela zbytečně zvýší nedoplatek elektřiny. Přesně to se stalo paní Míše, která se na nás před pár týdny obrátila. Kolik taková vířivka „sežere“ – a na kolik vás přijde, když ji zapomenete vypnout?
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?