Pražská plynárenská
Pražská plynárenská

Pražská plynárenská

Společnost Pražská plynárenská (PPAS) patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem i elektřinou zásobuje okolo 420 tisíc odběrných míst. Je signatářem deklarace.

Mezi hlavní priority Pražské plynárenské patří zajištění pohodlného zákaznického servisu, energetické bezpečnosti a poskytování nadstandardních služeb. Dlouhodobě podporují nové, ekologické a efektivní technologie využívání energie jako je využití zemního plynu v dopravě. Také podporují různé obecně prospěšné projekty. Pražská plynárenská je jedinou firmou ve svém oboru, která akceptuje Bitcoin, jako platidlo. Od června roku 2018 může přibližně 420 000 zákazníků Pražské plynárenské uhradit dodávky elektřiny a plynu kryptoměnou.

Mezi další služby patří úhrada servisu kotlů, havarijní pojištění domácnosti. Součástí Pražské plynárenské je i známé a veřejnosti přístupné Plynárenské muzeum. V historii první muzeum plynárenského oboru v České republice bylo právě v areálu Pražské plynárenské, a.s., na Praze 4 otevřeno v roce 1999. Návštěvníci se mohou seznámit s historií a vývojem světového a českého plynárenství od až od jeho počátků po současnost. Dozví se vše o historii užití plynu , prohlédne si dobové plynové spotřebiče, modely starých výrobních zařízení, plynojemů, výstavby plynovodů a podobně. Zrekonstruovaný model plynárny ukazuje, jak vypadala plynárna v roce 1937, kdy stejně jako dnes patřila výhradně obci, tedy hlavnímu městu Praha.

Svým klientům nabízí přehledný zákaznický portál, platební notifikace, poradenství a většinu dokumentací má již v elektronické podobě. Zákaznický servis je dostupný v pouze v pracovní dny od 8:00 do 18:00 a pobočku mají v Praze a Hradci Králové.

Pražská plynárenská se zapojuje do řady dobročinných projektů VOKÁL KLUB pro nevidomé, Nadace policistů a hasičů a projekt “Zajíček na koni”.

Společnost obdržela od Energetického regulačního úřadu celkem 2 pokuty v celkové výši 35 000 Kč.

Pražská plynárenská
Pražská plynárenská

Adresa

Národní 37/38, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha

Časté dotazy