Odložená platba

Odložená platba je služba, která vám umožní neplatit za zboží hned, ale až 30 dní po doručení.

Odložená platba je typ úvěru, díky kterému můžete nakoupit zboží či služby, aniž byste za ně zaplatili jedinou korunu. Nákupem přes odloženou platbu vám teprve vznikne závazek, nikoli na e-shopu - u něj za vás zboží uhradí poskytovatel služby - ale právě u tohoto poskytovatele. Vaší povinností je uhradit jej do předem určené doby, zpravidla do 30 dnů. Odložené platby můžou sloužit jak pro nákup zboží v momentě, kdy teprve čekáte na výplatu, tak k tomu, abyste si zboží mohli nejprve bez platby vyzkoušet a zaplatit až v momentě, kdy s ním budete spokojeni. Je však třeba s touto variantou nakládat rozumně, stále se jedná o druh úvěru, který může být v krajním případě velmi rizikový.

Přečtěte si více

Odložené platby: Příjemná pomoc, ale pozor na rizika

Odložené platby: Příjemná pomoc, ale pozor na rizika

Znáte to, nečekaný výdaj, který vám udělal čáru přes rozpočet zrovna ve chvíli, kdy do výplaty zbývá ještě spousta času. Tak právě pro tyto případy, ale nejen pro ně, slouží tzv. odložené platby, které se těší čím dál větší popularitě. Umožní vám zaplatit za zboží až 30 dnů po jeho doručení. Má to však svá rizika, s odloženými platbami by se mělo nakládat až jako s nouzovým řešením.

Čechům neúnosně rostou dluhy. Jak lépe hospodařit s rozpočtem?

Čechům neúnosně rostou dluhy. Jak lépe hospodařit s rozpočtem?

Až šedesát procent Čechů řeší nebo v poslední době řešilo situaci, kdy měli problém vystačit s financemi a pokrýt běžné životní náklady. Situace se navíc bohužel zhoršuje, loni to bylo o šest procent Čechů méně. To je nepříznivá statistika, přitom finanční gramotnost není tak komplikovaná, jak se může zdát. V následujícím článku vám dáme pár tipů, jak efektivně nakládat s rodinným rozpočtem.

Konsolidace: Jak může sloučení půjček zpříjemnit život

Konsolidace: Jak může sloučení půjček zpříjemnit život

Když si to okolnosti žádají, můžete se dostat do situace, kdy čerpáte několik úvěrů s různými úroky, nižšími i vyššími, k tomu třeba i nějaký ten kontokorent a přestože měsíční splátky zvládáte, váš osobní či rodinný rozpočet to zatěžuje až přespříliš. Naštěstí v takové situaci nemusíte setrvat až do splatnosti jednotlivých úvěrů, vyřešit to může konsolidace, a to klidně ještě dnes.

Podobné často kladené otázky