Nebankovní půjčku poskytuje jiný subjekt než banka. Jsou to nebankovní společnosti, které mají jistotu okamžitého poskytnutí peněz. Typické pro nebankovní půjčky jsou benevolentnější podmínky pro jejich získání. Přesto podle novely zákona musí i nebankovní společnosti prověřit každého žadatele, jestli není veden v registru dlužníků. Všechny informace o půjčce - úroky a celkové náklady na půjčku (RPSN) musí být uvedeny ve stejném formátu jako je to u bankovních půjček. Je to zjednodušení pro spotřebitele při porovnání bankovních i nebankovních půjček.
Když se dostanete do tísnivé finanční situace a nezbývá vám jiná cesta, než potíže zalepit úvěrem, můžete se ocitnout ve spirále desítek nabídek od bank i nebankovních institucí, v kterých se běžný spotřebitel v žádném případě nedokáže zorientovat. Kdy se vám vyplatí vzít si spotřebitelský úvěr a kdy naopak kontokorent nebo kreditní kartu?
AKTUALIZOVÁNO 27.9.2023 | Je konec září a vzhledem k počasí jsme stále daleko blíž létu než zimě. Na to se ale zákon neptá, proto na konci října čeká na majitele vozů povinnost přezout z letních pneumatik na zimní a je tedy pomalu na čase rezervovat si termín. Čím se vlastně od sebe penumatiky liší a podle čeho ty zimní správně vybírat?
Pro jednoho může být automatická prolongace příjemným usnadněním zbytečné administrativní zátěže, pro jiného se může stát noční můrou. I proto se vždy doporučuje číst důkladně celé smlouvy s dodavateli energií, abyste dopředu věděli, co vás v budoucích letech může čekat. Co je prolongace a jak s ní pracovat?