V případě, že jste se upsali na dobu určitou, budete to mít trochu složitější. V první řadě je potřeba zjistit, k jakému datu vám končí závazek a s jak velkým předstihem musíte svému dodavateli sdělit, že ho opouštíte. Například měsíční výpovědní doba znamená, že mu musíte dát vědět alespoň měsíc před koncem závazku. Pokud totiž nestihnete podat výpověď do určitého data, smlouva se automaticky prodlouží a vy budete muset s přechodem ke konkurenci počkat. Jinak vám hrozí vysoké sankce za předčasné ukončení smlouvy. A proto je tu váš Hlídací vlk, kterého si můžete nastavit ve vaší zákaznické zóně. Hlídací vlk bude hlídat výpovědní lhůty vašich smluv a včas vás upozorní, že se blíží jejich konec. Nestane se, že byste cokoliv propásli.
Kam se obrátit, pokud zjistím výpadek elektřiny?
Mohu odstoupit od smlouvy při nesouhlasu s novými cenami?
Kde a jak zjistím odstávky elektřiny?
Kybernetické hrozby jsou stále aktuálnějším tématem a týkají se nás všech. Představa hackera, který v potemnělém pokoji hledá způsoby, jak se nabourat zrovna do vašeho mobilu, většinou s realitou mnoho společného nemá. Daleko pravděpodobnější je, že se stanete obětí hackerského programu, který náhodně vyhledává a napadá různá zařízení, nebo že si stáhnete či otevřete zavirovaný soubor. Čím silnější je vaše ochrana, tím menší budou mít útočníci šanci.
Povinné ručení je – jak název napovídá – povinným pojištěním, které vlastníkům vozidel ukládá zákon. Přesto se občas najdou řidiči, kteří na pojištění zapomenou nebo si myslí, že ho mít nemusí. Takový přístup se ale může pořádně prodražit. Hrozí totiž nejen vážné komplikace v případě nehody doma i v zahraničí, ale také sankce od policie i České kanceláře pojistitelů (ČKP).
Zatímco povinné ručení si musíte platit u každého auta bez ohledu na jeho stáří, u havarijního pojištění už je vaše účast zcela dobrovolná. Ačkoliv dříve platilo, že pojištění se vyplatí primárně jen u nových aut, s rostoucí cenou ojetin se situace mění. Komu se dnes havarijko vyplatí?