Smlouva na dobu určitou

V případě, že jste se upsali na dobu určitou, budete to mít trochu složitější. V první řadě je potřeba zjistit, k jakému datu vám končí závazek a s jak velkým předstihem musíte svému dodavateli sdělit, že ho opouštíte. Například měsíční výpovědní doba znamená, že mu musíte dát vědět alespoň měsíc před koncem závazku. Pokud totiž nestihnete podat výpověď do určitého data, smlouva se automaticky prodlouží a vy budete muset s přechodem ke konkurenci počkat. Jinak vám hrozí vysoké sankce za předčasné ukončení smlouvy. A proto je tu váš Hlídací vlk, kterého si můžete nastavit ve vaší zákaznické zóně. Hlídací vlk bude hlídat výpovědní lhůty vašich smluv a včas vás upozorní, že se blíží jejich konec. Nestane se, že byste cokoliv propásli.

Podobné často kladené otázky

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Možná i vy jste nedávno dostali nebo brzy dostanete takzvaný "zlevňující dopis" od svého dodavatele elektřiny nebo plynu. Na první pohled to může vypadat jako ta nejvýhodnější nabídka na novou smlouvu, která dokonce může přinést i lepší cenu. Ale pozor, není „nejvýhodnější“ jako „nejvýhodnější“!

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Máte svou hypotéku, pravidelně splácíte, nikdo s vámi nemusí nic řešit. Pak se ale od souseda dozvíte, že on platí za stejný dům úplně jinou splátku. Co dělat? Vyplatí se jít do refinancování hypotéky? Je to téma, které zajímá hodně majitelů nemovitostí, a to z dobrého důvodu. Při dobře provedené refixaci můžete dosáhnout nižších úrokových sazeb, a díky tomu můžete ušetřit i několik tisíc korun. Nicméně, předtím než se rozhodnete pro refinancování, měli byste se zamyslet a zvážit několik důležitých faktorů.

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění je důležitým prvkem k zajištění naší finanční stability. Jeho zdražení může být dáno různými faktory, od změn v našem rizikovém profilu, až po celkové změny pojištění na trhu. A co když právě vám přijde "zdražující dopis" od pojišťovny? První reakce? Něco mezi "to přece není možné" a "proč právě teď?" Není to neobvyklá situace a ani zde se nemusíte nechat ovlivnit první nabídkou.