Vývoj cen plynu 2024 + graf

Fixní ceny jako záruka klidu.
Jaký je vývoj cen plynu v roce 2024?
Na co se zaměřit při výběru vhodného dodavatele?
Svěřte se do odborných rukou Kalkulátoru.
Nebojte se přejít za lepší cenou ke konkurenci.
Graf ceny plynu.

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Fixní ceny jako záruka klidu.
Jaký je vývoj cen plynu v roce 2024?
Na co se zaměřit při výběru vhodného dodavatele?
Svěřte se do odborných rukou Kalkulátoru.
Nebojte se přejít za lepší cenou ke konkurenci.
Graf ceny plynu.

Jaký vývoj ceny plynu lze předpokládat v roce 2024?

Začátek roku 2024 přinesl do energetického světa nejen zlevnění oproti předchozím letům, ale také určitou stabilitu. Ceny sice ve srovnání s minulým rokem klesly, ale stále se nedostaly na úroveň před válkou na Ukrajině. Dodávky do České republiky jsou ale stabilní a i z toho důvodu vláda zrušila zastropování cen – to je na jedné straně pozitivní informace, na straně druhé to znamená, že v případě další energetické krize mohou ceny za kubík plynu opět vyletět nahoru.

vývoj ceny plynu 2024 + graf
Průměrná cena plynu za 1MWh bez DPH u smlouvy na 2 roky
kalkulátor.czZ čeho se skládá cena plynu?

Finální cena plynu se skládá z více položek, nevyplatí se tedy sledovat pouze vývoj ceny zemního plynu jako takového, ale také měsíční poplatky dodavateli a další položky, které tvoří neregulovanou část ceny, a liší se tedy podle dodavatele. Regulovaná část ceny zahrnuje poplatky distributorovi za dopravu plynu, které tvoří asi 30 % konečné částky a odvíjejí se od výše spotřeby. Dále je stanoven také poplatek operátorovi trhu. Na vývoj ceny plynu pro domácnosti má tedy vliv především cena zemního plynu, spotřeba a poplatky. Vše si můžete jednoduše spočítat pomocí naší kalkulačky.

Jak vybrat vhodného dodavatele a nenaletět?

V první řadě je při výběru dodavatele důležité myslet na spolehlivost, ta má mnohem větší hodnotu než nízké ceny. Poté porovnejte ceníky plynu jednotlivých dodavatelů a podle svých potřeb zvažte vhodnost fixní ceny nebo smlouvy na dobu neurčitou, kterou lze kdykoliv vypovědět. I v tomto případě je ale potřeba počítat s výpovědní lhůtou, která činí tři měsíce. Neztrácejte hlavu, jsme tu, abychom vás provedli spletitou cestou vedoucí k výběru dodavatele. Neustále totiž sledujeme vývoj na trhu s plynem, abychom vám mohli pomoct vybrat ideální tarif přímo pro vaše potřeby. Své zákazníky včas upozorníme, že je výhodné vypovědět smlouvu a přejít k jinému dodavateli nebo si zafixovat cenu.

Díky Kalkulátor.cz neriskujete

Naše služby jsou zdarma a veškeré poptávky jsou nezávazné. Pohlídáme vám termíny plateb i blížící se dobu ukončení smlouvy, abyste na nic důležitého nezapomněli. Obecně navíc platí, že pokud by společnost, která vám dodává plyn, zkrachovala, nestane se, že byste ze dne na den zůstali bez energie. Plyn budete dostávat i nadále, a to od tzv. dodavatele poslední instancece, což je Energetickým regulačním úřadem určená firma, která je vám v zákonem daných případech povinna dodávat plyn za úřadem stanovené ceny.

Přečtěte si více

Často se ptáte