Hlavní rizika při pojištění nemovitostiPři pojištění nemovitosti byste si měli dát pozor na některá rizika, která jsou s tímto druhem pojištění spojena. V prvé řadě si dejte pozor však na výjimky. Jsou totiž pojišťovny, které například podlahu zařazují do pojištění domácnosti a naopak některé mobilní předměty naopak do pojištění nemovitosti. U předmětů, kde je třeba si dávat pozor, kam vlastně spadají, se jedná například o kuchyňské linky, vestavné spotřebiče a nábytek nebo různé závěsné skříňky.

V případě že stavíte nebo se chystáte stavět nový dům nebo jinou stavbu, je dobré pojistit si samotnou stavbu ještě před jejím dokončením. Už při samotné stavbě se vám totiž může leccos přihodit.

Stavbu je také doporučeno pojistit na budoucí hodnotu domu, protože při jeho výstavbě dochází k postupnému zvyšování jeho hodnoty a při stanovení konečné hodnoty tak nemusíte tuto částku neustále upravovat. Zároveň platí, že pojištění rozestavěné nemovitosti je většinou o 30 % levnější než pojištění už hotové nemovitosti.

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz