Při pojištění nemovitosti byste si měli dát pozor na některá rizika, která jsou s tímto druhem pojištění spojena. V prvé řadě si dejte pozor však na výjimky. Jsou totiž pojišťovny, které například podlahu zařazují do pojištění domácnosti a naopak některé mobilní předměty naopak do pojištění nemovitosti. U předmětů, kde je třeba si dávat pozor, kam vlastně spadají, se jedná například o kuchyňské linky, vestavné spotřebiče a nábytek nebo různé závěsné skříňky.
V případě že stavíte nebo se chystáte stavět nový dům nebo jinou stavbu, je dobré pojistit si samotnou stavbu ještě před jejím dokončením. Už při samotné stavbě se vám totiž může leccos přihodit.
Stavbu je také doporučeno pojistit na budoucí hodnotu domu, protože při jeho výstavbě dochází k postupnému zvyšování jeho hodnoty a při stanovení konečné hodnoty tak nemusíte tuto částku neustále upravovat. Zároveň platí, že pojištění rozestavěné nemovitosti je většinou o 30 % levnější než pojištění už hotové nemovitosti.
V České republice žije přes 2 miliony důchodců a velká část z nich stále aktivně řídí. Pro mnoho seniorů zůstává řízení klíčem k nezávislosti – pomáhá jim zůstat v kontaktu s rodinou, nakoupit si nebo dojet k lékaři.
Pojistné podvody představují stále větší výzvu nejen pro pojišťovny, ale i pro celou společnost. Meziročně jejich objem pozvolna narůstá. Způsobují finanční ztráty, které se promítají do vyšších cen pojištění pro poctivé klienty. V tomto článku se dozvíte, co je to pojistný podvod, jak probíhá nahlášení pojistné události a jak v praxi funguje prevence a odhalování podvodů. Zaměříme se také na roli institucí, jako je Česká asociace pojišťoven.
Chystáte se na dovolenou nebo třeba zahraniční služební cestu? Potom si na svůj seznam věcí připište i mobil, který bude dobře připravený na cestu a nenechá vás ve štychu, až si budete chtít otevřít mapy nebo zavolat domů. Klíčový je především správně nastavený roaming, důležité jsou ovšem také offline mapy a pár dalších věcí. Tak na ně pojďme kouknout.