Co dělat po krachu Kolibřík energie?

Pokud váš dodavatel elektřiny zkrachoval nebo ukončil svoji činnost, ocitli jste se u dodavatele poslední instance a měli byste si najít dodavatele nového. Radíme vám zbytečně nevyčkávat a učinit tak již nyní bez zbytečného zdržování. Seznamte se s naší nabídkou, pokud vám bude vyhovovat, můžete mít nového dodavatele elektřiny již během dvou dnů.

Kalkulačka elektřiny
Více informací

Co dělat po ukončení činnosti Kolibřík energie?

Společnost Kolibřík energie ukončila svou činnost. Zákazníci této společnosti se tak ocitli u tzv. dodavatele poslední instance. O dodávky elektřiny tedy nepřišli, ale na vyhledání nového dodavatele mají šest měsíců. Kalkulátor.cz tedy radí jednat včas a rozvážně.

Proč skončil dodavatel elektřiny Kolibřík energie?

Situace na trhu s elektřinou je velmi složitá. Cena elektřiny na velkoobchodním trhu, tedy burze elektřiny rekordně roste. Pokud dodavatel elektřiny nenakoupil včas a v dostatečném množství pro všechny zákazníky, případně stále přijímal nové zákazníky, ocitl se ve velkých problémech. Dodavatele elektřiny nezachránilo ani to, pokud vypověděli smlouvy s fixovanou cenou elektřiny, což bylo proti zákonu a Energetický regulační úřad je kvůli tomu prověřuje. Přes to měli dodavatelé problémy s financováním nákupu elektřiny, neboť banky jim již dále neumožnili využít provozních úvěrů. Proto jim nezbývalo než vyhlásit ukončení činnosti.

„Stající energetická krize v celé Evropě, kterou symbolizuje raketový růst cen, je pro nás extrémně složitá. Kolibřík energie byl založen coby komunitní projekt, který preferuje společenskou odpovědnost nad ziskem. Za stávající situace na energetických trzích nejsme schopni zajistit dodávky elektřiny a plynu za sjednaných podmínek. Z toho důvodu bude dodávky elektřiny a plynu pro všechny naše zákazníky zajišťovat od 19.10.2021 dodavatel poslední instance. To je dominantní dodavatel ve Vašem regionu.“

Dodavatel poslední instance je pojistkou pro to, aby se v případě náhlého krachu dodavatele elektřiny domácnosti a firmy neocitly najednou bez elektřiny. Nejde ale o řešení dlouhodobě výhodné. Dodavatel poslední instance totiž musí nakoupit elektřinu na velkoobchodním trhu pro tyto odběratele za aktuální ceny, neboť s nimi nepočítal. Z logiky věci to budou ceny, které odpovídají současným opravdu vysokým cenám.

Kdo jsou u nás dodavatelé poslední instance?

Jde o dominantní firmy na daném trhu.

ČEZ (ČEZ Prodej, a.s.)

E.ON (E.ON Energie, a.s.)

Pražská energetika (Pražská energetika, a. s.)

Jaké ceny zde zákazníky čekají?

ČEZ (ČEZ Prodej, a.s.)

Nejobvyklejší sazba českých domácností (D02D) je cena za silovou složku : 7300 Kč s DPH za MWh

Měsíční poplatek 323 Kč měsíčněPRE - Pražská energetika (Pražská energetika, a. s.)

Nejobvyklejší sazba českých domácností (D02D) je cena za silovou složku : 6400 Kč s DPH za MWh.

Měsíční poplatek pravděpodobně 108 Kč měsíčně (v ceníku zřejmě zapomněli uvést).Chcete získat nového dodavatele elektřiny?

Potřebujete pouze poslední vyúčtování za elektřinu.

Seznámit se teď!

Co dělat po ukončení činnosti Kolibřík energie?

Ačkoliv není důvod pro paniku, neboť elektřina bude fungovat i nadále, radíme urychleně jednat. Získat dobrého dodavatele elektřiny totiž bude stále těžší, mnozí dodavatelé omezili příjem nových zákazníků a obtížnější bude i najít dodavatele, který umožní fixaci ceny elektřiny. Proto jsme připravili Zrychlený přechod k novému dodavateli elektřiny nebo plynu. V současné době můžeme nabídnout domácnostem, které mají nižší spotřebu elektřiny než 30 MWh, tarif od společnosti Centropol. Díky němu získáte smlouvu na dva roky a garanci ceny.

Jak získat nabídku přechodu od Kolibřík energie?

Nemeškejte a sjednejte si nového dodavatele co nejdříve. Doporučujeme vám využít naší kalkulačky elektřiny, díky které během chvíle zjistíte, jaké ceny elekřiny vám můžeme nabídnout.

Vše o krachu dodavatelů elektřiny