Odstoupit ze smlouvy z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny může úplně každý a nezáleží na jak dlouho má uzavřenou smlouvu. Dodavatel má povinnost vás na zvýšení ceny včas upozornit a to nejpozději 30 dní před platností nových cen. Je potřeba si dát pozor na to, jakým způsobem vás o této skutečnost dodavatel bude informovat. Někteří dodavatelé mají ve svých obchodních podmínkách uvedeno, že informaci pouze zveřejní na svých webových stránkách.
Vypadá to, že zima skutečně řekla své poslední slovo, je proto ideální čas na první rekapitulace jejích následků. Řeč je přirozeně o zásobách plynu, se kterými letošní mrazy a také geopolitická situace pořádně zamávaly. Hodnoty v zásobnících se dostaly na minima, jaká jsme tu dlouho neměli.
V Česku operují desítky dodavatelů elektřiny a plynu – od těch nejmenších firem s pár stovkami zákazníků až po obry typu ČEZ, Innogy nebo E.ON. Je nějaký rozdíl mezi tradičním a alternativním dodavatelem, kdo má nejvíc odběrných míst a jak se zákaznická báze měnila v loňském roce?
Vystačí nám zásoby plynu na celou topnou sezónu? Tuto otázka si pokládá řada těch, kteří se v aktuální nepřehledné situaci alespoň trochu vyznají. Po zastavení dodávek ruského plynu přes Ukrajinu se totiž přestaly doplňovat zásobníky. A zásoby se ztenčují. Není třeba panikařit, přesto je dobré vědět, jak to se skladovými zásobami vypadá a co by odběratelé měli dělat.
Kam se obrátit, pokud zjistím výpadek elektřiny?
Kde a jak zjistím odstávky elektřiny?