Stáhněte si vzor výpovědi povinného ručení Direct pojišťovna

Klikněte na odkaz zde na stránce, soubor stáhněte a uložte na svém počítači
Ve vašem počítači soubor otevřete, doplňte požadované údaje, nezapomeňte na číslo povinného ručení
Vyplněný vzor výpovědi povinného ručení vytiskněte
Podepište a buď odešlete na uvedenou adresu pojišťovny, nebo ofoťte a pošlete e-mailem na info@direct.cz

Ve srovnání najdete
41 nabídek od 8 pojišťoven

AllianzČSOB PojišťovnadirectGenerali Česká pojišťovnaČeská podnikatelská pojišťovnaPillow pojišťovna

+ 2 dalších

Klikněte na odkaz zde na stránce, soubor stáhněte a uložte na svém počítači
Ve vašem počítači soubor otevřete, doplňte požadované údaje, nezapomeňte na číslo povinného ručení
Vyplněný vzor výpovědi povinného ručení vytiskněte
Podepište a buď odešlete na uvedenou adresu pojišťovny, nebo ofoťte a pošlete e-mailem na info@direct.cz

Jak na nové povinné ručení?

Pro výběr nového povinného ručení je nejlepší provést srovnání pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. Na stránkách Kalkulator.cz najdete kalkulačku povinného ručení, která se používá opravdu snadno a povinné ručení tak můžete uzavřít doslova během pár minut. Do kalkulačky stačí vložit vaši registrační značku, díky tomu se všechny potřebné údaje o vozidle vloží automaticky. Dále je třeba ještě upřesnit, kde budete vozidlo přihlašovat, protože tento údaj ovlivňuje cenu povinného ručení. Pokud bydlíte ve městě, kde je hustá doprava, máte vyšší šanci, že zaviníte havárii, než na vesnici. Důležité je také rodné číslo, díky tomu lze z databáze zjistit výši vašich bonusů za bezpečnou jízdu. Po vyplnění všech údajů se provede srovnání povinného ručení a zobrazí se nabídka pojištění pro vaše vozidlo. U každého pojištění jsou uvedeny podrobnosti, jako jsou například limity pojistného plnění a další služby. Poté, co si vyberete z pojistek, obdržíte na zadaný e-mail návrh smlouvy a také platební údaje. Pojištění je třeba co nejdříve uhradit, protože placení nahrazuje v případě online sjednání povinného ručení podpis.K čemu vám pomůže vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny?

Výpověď povinného ručení musí mít určité náležitosti. Pokud byste je nedodrželi a pojišťovna obdrží výpověď neúplnou, nebo se špatnými údaji, pak ji bude považovat za neplatnou a vaše povinné ručení bude platit i nadále. Pokud totiž smlouvu na povinné ručení nevypovíte, automaticky se prodlužuje buď za stejných podmínek, nebo za nových, které vám pojišťovna s předstihem oznámila. Proto vám nabízíme vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny, do kterého stačí jen vyplnit několik údajů, odeslat a dále se o nic nestarat.

Kdy poslat vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny?

Pro zaslání výpovědi povinného ručení platí přísná pravidla. Pokud výpověď doručíte později než šest týdnů před výročním dnem, zaniká pojištění až ke konci následujícího pojistného období. Nejprve si zjistěte, kdy je výročí pojistné smlouvy. To zjistíte ze zelené karty, kterou jste obdrželi od vaší pojišťovny. Výpověď povinného ručení musíte pojišťovně doručit nejpozději 6 týdnů před tímto datem, pokud posíláte výpověď poštou, nezapomeňte připočíst dny, které má pošta na přepravu zásilky. Pokud byste výpověď povinného ručení u Direct pojišťovny nedoručili včas a zároveň uzavřeli nové povinné ručení, pak budete mít souběžně dvě pojištění. Vypovědět budete moci pouze to novější z nich, ale určitou dobu budete platit obě dvě.

Jak na vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny?

Vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny si stáhněte, uložte do svého počítače a otevřete. Nyní doplňte všechny důležité údaje a datum a dokument vytiskněte. Připojte svůj podpis a vzor výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny zašlete buď poštou na adresu pojišťovny, nebo na e-mail pojišťovny info@direct.cz.

Co dělat po výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny?

Poté, co vaše pojišťovna výpověď obdrží a výpověď je platná, ukončí vaši smlouvu na povinné ručení ke konci pojistného období. V některých případech vám také zašle potvrzení o průběhu bezškodního období, ale to dnes není vyžadováno, protože pojišťovny tyto údaje navzájem sdílí. Pokud jste ještě neuzavřeli nové povinné ručení, je třeba abyste ho neprodleně uzavřeli. Vaše vozidlo nesmí totiž bez platného pojištění vyjet na silnice. Pokud byste se stali účastníky dopravní nehody, jde veškerá škoda za vámi.

Vše o výpovědi povinného ručení u Direct pojišťovny

Co potřebujete vědět pro výpověď povinného ručení u Direct pojišťovny?

Přečtěte si více