Cestovní pojištění

Cestovní pojištění vás chrání na vaší dovolené či služební cestě a v případě potřeby vám zajistí asistenční služby či uhradí zdravotní náklady.

Cestovní pojištění kryje rizika spojená s náhlým onemocněním, ztrátou zavazadel, nebo způsobení škody třetí straně, v průběhu jednorázových, nebo opakovaných, turistických nebo pracovních cest do zahraničí. V některých zemích náklady na léčbu mnohoznačně převyšují ty naše. Nejčastěji je z tohoto pojištění hrazeno:

ambulantní lékařské ošetření,
předepsané léky a zdravotnický materiál,
hospitalizace,
lékařsky neodkladná operace,
převoz nemocného do ČR,
převoz tělesných ostatků do ČR,
zubní ošetření k odstranění akutní bolesti.

Přečtěte si více

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Chorvatsko je mezi Čechy dlouhodobě velmi oblíbené a patří mezi nejčastější letní cíle. Desítky tisíc turistů sem přijíždějí za oblázkovými plážemi, ostrovy, na kterých často život plyne tak nějak pomaleji, historickými městy i přírodními a národními parky. Zvláště známá jsou Plitvická jezera, která by neměl vynechat žádný milovník filmů o Vinnetouovi. Tipů na výlety je ale všude dost. Teď se raději pojďme kouknout na to, co vás cestou čeká a na co byste ještě před odjezdem neměli zapomenout. Pro kuny už sice do směnárny nemusíte (od loňska v Chorvatsku platí euro), přesto je na pár věcí třeba myslet, abyste si užili skutečně bezstarostnou dovolenou.

Vyrážíte do Itálie? Nezapomeňte na pojištění nebo zelenou kartu

Vyrážíte do Itálie? Nezapomeňte na pojištění nebo zelenou kartu

Itálie je zemí, která má turistům co nabídnout. V zimě široké alpské sjezdovky, v létě moře. A samozřejmě i krásná historická města, ikonické cyklistické trasy nebo prvotřídní gastronomické zážitky. Není divu, že sem každoročně vyrážejí desítky tisíc Čechů, nejčastěji autem. Aby ovšem italská dovolená zůstala nezapomenutelným zážitkem jen v tom nejlepším slova smyslu, neměli byste před cestou zapomenout na cestovní pojištění ani povinnou výbavu. Základem je pak dobře naplánovaná trasa.

Chystáte se na Slovensko? Je to cesta do zahraničí jako každá jiná

Chystáte se na Slovensko? Je to cesta do zahraničí jako každá jiná

Slovensko je krásná země, která každoročně naláká tisíce Čechů. Vysoké hory, vyhlášené lázně, půvabná města a jako bonus jazyk podobný tomu našemu. Co víc si přát? Nezapomínejte ale, že se slovenskými bratry už pěkných pár let nežijeme v jednom státě. Zapomenout byste proto neměli na cestovní pojištění, dálniční poplatky – a stejně jako u nás ani na povinnou výbavu a dodržování dalších předpisů.