Cestovní pojištění vás chrání na vaší dovolené či služební cestě a v případě potřeby vám zajistí asistenční služby či uhradí zdravotní náklady.
Cestovní pojištění kryje rizika spojená s náhlým onemocněním, ztrátou zavazadel, nebo způsobení škody třetí straně, v průběhu jednorázových, nebo opakovaných, turistických nebo pracovních cest do zahraničí. V některých zemích náklady na léčbu mnohoznačně převyšují ty naše. Nejčastěji je z tohoto pojištění hrazeno:
Většina z nás myslí na to, že před libovolnou cestou do zahraničí je třeba se pojistit např. proti úrazu či nemoci. Jsou to reálné hrozby, na které bychom měli být připraveni. Řada cestovatelů však často opomíjí sjednání „pojistky na blbost“, jak se lidově říká pojištění odpovědnosti. Na dovolené totiž nemusíte ublížit jen sobě, ale i někomu jinému, případně můžete omylem poničit drahý majetek. Přečtěte si příběhy, po kterých už na tuto pojistku snad nezapomenete.
Doba dovolených je v plném proudu. Ať už míříte na španělské pláže či exotickou dovolenou do Asie, bez cestovního pojištění to nepůjde. Bude vám stačit to, které jste si nechali sjednat k vaší platební kartě? Měli byste raději sáhnout po nabídce od cestovní kanceláře? A nebo si cestovko sjednat úplně samostatně? To se dozvíte v našem velkém srovnání.
Ministerstvo zahraničí důrazně varuje před cestami do zemí, kde aktuálně probíhá válečný konflikt, nebo je s ním úzce spjatý. Jedná se hlavně o Ruskou federaci, Ukrajinu, Bělorusko a Súdán. Pokud do těchto zemí i přes varování vycestujete, cestovní pojištění tam platit nebude. Válečné konflikty, riziko teroristických útoků nebo občanská válka totiž patří do výluk z pojištění.