Krátkodobé cestovní pojištění

Krátkodobé cestovní pojištění je pojištění za účelem jedné cesty, např. dovolené či služební cesty.

Krátkodobé cestovní pojištění si můžete sjednat, pokud jedete na krátkou dobu do zahraniční - např. dovolená, pracovní cesta apod. Pojištění si sjednáte přesně na dobu, kterou v zahraničí strávíte. Lze ho uzavřít i na jeden den.

Přečtěte si více

Jedete na dovolenou? Nezapomeňte si zkontrolovat auto

Jedete na dovolenou? Nezapomeňte si zkontrolovat auto

Dovolená. Vysněné týdny, během kterých můžeme zapomenout na všechny starosti všedních dnů a oddávat se příjemnému nicnedělání. Stresu si přitom obvykle užijeme dosyta ještě před odjezdem. Dodělat práci, sbalit věci, všechno naplánovat… Pokud cestujeme vlastním autem, neměli bychom zapomínat ani na něj. Co všechno je třeba před odjezdem zkontrolovat?

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Nezapomeňte na doklady ani na dálniční známky

Chorvatsko je mezi Čechy dlouhodobě velmi oblíbené a patří mezi nejčastější letní cíle. Desítky tisíc turistů sem přijíždějí za oblázkovými plážemi, ostrovy, na kterých často život plyne tak nějak pomaleji, historickými městy i přírodními a národními parky. Zvláště známá jsou Plitvická jezera, která by neměl vynechat žádný milovník filmů o Vinnetouovi. Tipů na výlety je ale všude dost. Teď se raději pojďme kouknout na to, co vás cestou čeká a na co byste ještě před odjezdem neměli zapomenout. Pro kuny už sice do směnárny nemusíte (od loňska v Chorvatsku platí euro), přesto je na pár věcí třeba myslet, abyste si užili skutečně bezstarostnou dovolenou.

Vyrážíte do Itálie? Nezapomeňte na pojištění nebo zelenou kartu

Vyrážíte do Itálie? Nezapomeňte na pojištění nebo zelenou kartu

Itálie je zemí, která má turistům co nabídnout. V zimě široké alpské sjezdovky, v létě moře. A samozřejmě i krásná historická města, ikonické cyklistické trasy nebo prvotřídní gastronomické zážitky. Není divu, že sem každoročně vyrážejí desítky tisíc Čechů, nejčastěji autem. Aby ovšem italská dovolená zůstala nezapomenutelným zážitkem jen v tom nejlepším slova smyslu, neměli byste před cestou zapomenout na cestovní pojištění ani povinnou výbavu. Základem je pak dobře naplánovaná trasa.