Zelená energie není mýtus

Co přesně je zelená elektřina?

Víme, kdo je fér. Přesvědčte se sami a přečtěte si více.

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek 108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Co přesně je zelená elektřina?

Víme, kdo je fér. Přesvědčte se sami a přečtěte si více.

Zelená elektřina existuje

Ne, dráty z větrné elektrárny, nebo vodní elektrárny k vám nepřivedeme, ale dokážeme zajistit elektřinu od dodavatele, který ji vykupuje pouze z alternativních zdrojů energie. Zelenou elektřinu nabízí hned několik dodavatelů elektřiny. Ti ale vykupují také elektřinu "špinavou", která pochází ze spalování uhlí. Pokud je tedy zelená elektřinua od těchto dodavatelů elektřiny, podporujete zároveň i výrobu v uhelných zapáchajících elektrárnách. Jde to ale i jinak a vy můžete placením za zelenou elektřinu podporovat jen malé fotovoltaiky, větrné elektrárny, či malé vodní elektrárny. Pokud chcete podporovat výrobu zelené energie jen a pouze z obnovitelných zdrojů, pak u nás najdete pouze jednoho dodavatele, a tím jsou Nano Energies.

Nano Energies Elektřina na zeleno graf
Srovnání standardního energetického mixu v ČR s nabídkou Elektřiny na zeleno od Nano Energies

Zelená elektřina je budoucnost

Uhelným elektrárnám definitivně odzvonilo (alespoň někde). Uhelná komise stanovila rok 2038 jako limit pro využívání uhlí v energetice. Alternativou za uhlí budou především obnovitelné zdroje, doplněné plynovými elektrárnami. Pomoci můžete i vy, pokud budete zelenou elektřinu odebírat už nyní a dáte jasně vědět, že boj o záchranu klimatu není jen prázdné slovo.

Je EKO zelená elektřina jako BIO potraviny? Tedy dražší?

Ne nutně. Ano, najdeme na trhu produkty, které mají nižší cenu, než za kolik se dá dnes kupovat opravdu zelená elektřina, ale na druhou stranu u většiny velkých dodavatelů je “běžná” elektřina dražší. A upřímně - většinu těch, co mají nejnižší cenu, bychom vám nikdy nedoporučili. V Česku ušetří každá domácnost přechodem na zelenou elektřinu průměrně 1,2 tuny CO2 každý rok (resp. 435 kg CO2 za každou spotřebovanou 1 MWh). To má stejný účinek, jakobyste naráz zasadili několik vzrostlých stromů, které absorbují škodliviny v ovzduší. I elektřinou bychom měli výrazně šetřit, ale přece jenom se nám takto zapíná spotřebič snáze, s ulehčením, že takto nepoškozujeme naši přírodu.

Jak můžete být šetrní k přírodě se zelenou elektřinou?🌲

Přechod na pouze zelenou elektřinu může ušetřit nejen vaše peníze, ale především přírodu. Připravili jsme pro vás názorný příklad:

V Česku ušetří průměrná domácnost přechodem na Elektřinu Nazeleno průměrně 1,2 tuny CO2 každý rok (resp. 435 kg CO2 za každou spotřebovanou 1 MWh)

V praxi to znamená:

    průměrná domácnost má automobil škoda Fabia a ujede cca 11 000 km ročně
    průměrná Fabia (1,2 TSI ) vyprodukuje 107g CO2 na 1 ujetý kilometr
    průměrná domácnost tedy vygeneruje 1,2 tuny CO2 jen tím, že jezdí autem
    přechodem na zelenou enerigii ušetří průměrná domácnost 1,2 tuny CO2
    přechodem na zelenou energii pomůžete přírodě stejně, jako když úplně přestanete jezdit autem!

Kolik tedy stojí zelená elektřina?

Domácnost s distribuční sazbou D02d má průměrnou roční spotřebu 3 725 kWh a ročně za ni zaplatí průměrně 20 830 Kč.

V tabulce najdete tarify různých dodavatelů a cenu za výše uvedenou spotřebu. Na první pohled vidíte, že cena za zelenou elektřinu se neliší od standardích tarifů. Dokonce je i levnější než někteří top dodavatelé. Není tedy jediný důvod váhat. Šetřete peníze i přírodu.

Porovnání elektřiny D02d
Porovnání tarifů distribuční sazba D02d
Kalkulátor.czJak poznáte skutečně zelenou elektřinu?

Nechcete platit za marketingové triky a chcete mít jistotu opravdu zelené elektřiny? Řekli jste jasné NE podpoře uhelných elektráren? Jste zodpovědní a osud klimatu vám není lhostejný? Elektřina, která proudí dráty, je pořád jedna. Vás ale může těšit, že se kvůli vám rozhodně nevyrobila v uhelné elektrárně. K tomu vám rádi pomůžeme a najdeme přesně takového dodavatele, který podporuje jen obnovitelné zdroje.

nahrajte poslední vyúčtování
připravíme kalkulaci pro zelenou elektřinu
porovnáme vám ji s ostatními a ukážeme rozdíl v ceně
vy se rozhodnete

Z vyúčtování vyčteme všechny důležité informace, jako je spotřeba, sazba, lokalita a jističe. Spočítáme, kolik by to samé stálo se zelenou elektřinou a pak vám pošleme srovnání, kde vše přehledně uvidíte. Rozhodnutí bude na vás.Přečtěte si více

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací