Kalkulátor.cz varuje. Nečekejte na zdražení elektřiny v roce 2022

Cena za 1 kWh neustále roste

Zdražení elektřiny z roku 2021 pokračuje i v roce 2022. Výhled ceny elektřiny 2023 také není příznivý. Nenechte se tím zaskočit. Víme, jak se zdražení elektřiny vyvarovat. Nevadí, že máte závazek u stávajícího dodavatele, nabídnout a zarezervovat aktuální cenu za 1 MWh vám můžeme až na 18 měsíců dopředu. Spočítejte si v naší kalkulačce kolik můžete ušetřit.

Připravili jsme pro vás shrnutí. Přečtěte si více

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Cena za 1 kWh neustále roste

Zdražení elektřiny z roku 2021 pokračuje i v roce 2022. Výhled ceny elektřiny 2023 také není příznivý. Nenechte se tím zaskočit. Víme, jak se zdražení elektřiny vyvarovat. Nevadí, že máte závazek u stávajícího dodavatele, nabídnout a zarezervovat aktuální cenu za 1 MWh vám můžeme až na 18 měsíců dopředu. Spočítejte si v naší kalkulačce kolik můžete ušetřit.

Připravili jsme pro vás shrnutí. Přečtěte si více

Zdražení elektřiny 2022 - kdo již zveřejnil nové ceníky?

Zdražují všichni dodavatelé elektřiny

Zákazníkům končí fixované úvazky a zdražení elektřiny se dotkne postupně všech
Nejohroženější jsou zcela noví zákazníci, například ti, kteří se stěhují. Pro ty mají dodavatelé ty nejvyšší ceníky.

Proč ke zdražení elektřiny 2022 dochází?

Regulovaná a distribuční část ceny za elektřinu, která tvoří téměř 50% celkové ceny, se snížila v průměru o 1,7%. Silová elektřina (někdy také obchodní složka ceny) v tomto roce ale prudce zdražuje. Cena za kilowatthodinu se zvýšila o více jak 200 %. Důvodů je hned několik:

evropské státy jeden za druhým zavírají jaderné elektrárny
sílí také tlak na zavírání uhelných elektráren
cena tzv. emisních povolenek, které si musí kupovat všichni velcí znečišťovatelé ovzduší, roste
k vyšší ceně přispívá také tlak centrálních bank, které ji ovlivňují svou měnovou politikou
válka na Ukrajině a ústup od ruského zemního plynu tlačí cenu elektřiny nahoru

U některých dodavatelů se už zdražuje, další budou následovat. Vše určuje cena na burze. Za tu dodavatelé nakupují elektřinu sami, zdražení nakonec ponesete vy, jejich zákazníci. Aktuálně je cena nejvyšší za poslední 3 roky. Týká se všech. I když máte nyní uzavřenou výhodnou smlouvu, na jejím konci vás zdražení elektřiny 20212 nemine.

Prohlédněte si graf vývoje zdražení elektřiny - cena elektřiny stoupá

Vývoj ceny elektřiny za poslední rok
Vývoj ceny elektřiny za poslední rok
Kurzy.czElektřina začala prudce zdražovat před rokem. Na jaře 2021 začala cena prudce růst z důvodu přechodu na obnovitelní zdroje a snižování dostupnosti elektřiny, mnoho elektráren se totiž začalo zavírat, hlavně ty uhelné a v Německu i jaderné. V důsledku toho se cena na burze začala zvyšovat. To způsobilo pád hned několika dodavatelů, nejvýznamnější byl pád skupiny Bohemia Energy, která obsluhovala skoro milion odběrných míst. Všichni tito zákazníci se ocitli v režimu dodavatele poslední instance, který jim ceny elektřiny a plynu zvýšil mnoho násobně.Graf ceny elektřiny 2022
Graf ceny elektřiny 2022
Kurzy.czMy pro vás cenu stlačíme každý rok na minimum. Najdeme toho nejvýhodnějšího dodavatele, a to i pro ty, jejich spotřeba je vysoká. Naše služby jsou pro každého.A jak se dotkne zdražení elektřiny 2022 přímo vás?

Toto jsou typické domácnosti, jejich roční spotřeby a náklady na elektřinu. Rozdělili jsme je podle distribučních sazeb - ukazatele spotřeby elektrické energie.

distribuční sazba D02d - běžná domácnost se standardními spotřebiči

domácnost s běžnými spotřebiči (TV, myčka, lednička, sporák, pračka,...)
průměrná spotřeba VT 2 903 kWh
střední byt, 2 lidé a 1 dítě
elektřinou netopí a neohřívá vodu, tedy většinou se jedná o centrální vytápění. Takový typický panelákový byt.
průměrná roční platba za silovou elektřinu 7 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 14 000 Kč
předpokládané zdražení: navýšení celkové roční platby v tomto roce o 200 %

distribuční sazba D45d - domácnost s přímotopy

domácnost, která využívá pro vytápění elektřinu, tedy přímotop a elektřinu používá i pro ohřev vody
průměrná spotřeba VT 651 kWh, NT 8 649 kWh
rodinný dům, 3 - 5 lidí
elektřinou topí (přímotop) a ohřívá vodu
průměrná roční platba za silovou elektřinu 45 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 90 000 Kč
předpokládané zdražení: navýšení celkové roční platby v tomto roce o 120 %

distribuční sazba D56d/D57d - domácnost s tepelným čerpadlem či jiným elektrickým vytápěním

průměrná spotřeba VT 800 kWh, NT 15 200 kWh
rodinný dům, 3 - 5 lidí
elektřinou topí (tepelné čerpadlo, elektrokotel, podlahové topení na elektřinu), a ohřívá vodu
průměrná roční platba za silovou elektřinu 52 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 104 000 Kč
předpokládané zdražení: navýšení celkové roční platby v tomto roce o 130 %

Nenašli jste se? Není se čemu divit. Neexistuje žádný jenotný "vzorec", podle kterého byste hned věděli, jak to s vaší spotřebou a náklady na elekřinu je. Právě od toho jsme tu my, Kalkulátor.cz. Stačí vyplnit naši kalkulačku elektřiny a my vám ukážeme, jak na tom aktuálně jste a najdeme pro vás nejvýhodnějšího dodavatele. Cenu za kilowatthodinu pro vás stlačíme na minimum každý rok. S námi se zdražení bát nemusíte.

Co se zdražením elektřiny můžete udělat vy?

Elektřinu vám dodavatel nemůže zdražit sám od sebe. Vždy vás musí s touto změnou obeznámit a vy ji akceptovat. Pokud s ní nesouhlasíte, můžete smlouvu s dodavatelem vypovědět a najít si dodavatele, který bude vašim požadavkům vyhovovat lépe. To pochopitelně není tak snadné, protože zdražovat hodlají zkrátka všichni. Právě proto jsme připravili pro naše zákazníky velmi výhodnou nabídku, díky které se mohou před zdražením chránit a zmrazit si cenu elektřiny před zdražením. Naši nabídku můžete obdržet, i pokud ještě nemůžete

Zafixujte si aktuální ceny

Sjednáme vám ceny, jaké byly před zdražením. Nevadí, že máte smlouvu i na několik měsíců. Umíme sjednat a zafixkovat cenu ihned až na 18 měsíců dopředu.

Ochránit se před zdražením teď

Ušetřete na elektřině víc jak deset tisíc

S našimi partnery, vybranými dodavateli energií, jsme se dohodli, že po následujících několik týdnů můžeme uzavírat smlouvy se současnými výhodnými cenami elektřiny. Zaručíme vám tedy, že pokud uzavřete novou smlouvu, aktuální nízké ceny budete mít zafixované na 2 nebo 3 následující roky. Pokud například využíváte distribuční sazbu D56d nebo D57d a zafixujete si nyní cenu na 3 následující roky, můžete ušetřit až 10 500 Kč za rok!

Který srovnávač elektřiny je fér?

Zorientovat se v dnešní džungli nabídek energetických společností, ve které se skrývá nepřeberné množství tarifů, různé typy smluv a tajemná zákoutí všeobecných obchodních podmínek je úkol téměř nadlidský. Jako velmi výhodné se ukazuje využít internetové služby, srovnavače elektřiny, který porovná nabídky na jednom místě. Který srovnavač ale vybrat? Kde vzít jistotu, že k vám srovnávače budou přistupovat opravdu s těmi nejčistšími úmysly? Nechtějí z vás jen vysát osobní data a informace pod nabídkou skvělé služby a ty pak poskytnout třetím stranám, aby se martýrium s nevyžádanými telefonáty rozběhlo znova a ještě silněji?

Svěřte nám své starosti

Ostatní mají hlídacího psa, my s Kalkulkou máme Hlídacího vlka. Pohlídáme vám to!

Spočítat a začít hlídat

Rodinný lékař, co se stará dlouhodobě

Kalkulátor.cz má ambici "rodinného lékaře ". Lékaře, který vás prohlédne, vyslechne vaše starosti samozřejmě s respektem k lékařskému tajemství, pozná vaše neduhy a dokáže na ně najít ten správný lék. A to nejen dnes nebo zítra, ale dlouhodobě. Nezištně a loajálně. Na rozdíl od jiných srovnávačů se chceme o naše zákazníky starat dlouhodobě, díky tomu je jasné, že vám těžko doporučíme cokoliv nevýhodného. Naopak, vaši útratu za elektřinu chceme hlídat stabilně, dávat pozor na platnost vaší smlouvy a včas upozornit, pokud se objeví nějaká výhodná nabídka, která by se právě vám hodila nejlépe. Máme Hlídacího vlka, ten se o vše postará za vás.

Vyzkoušejte nanečisto kalkulaci elektřiny

Ještě stále nejste přesvědčeni? V pořádku, vyzkoušet nás můžete zcela bez rizika. Srovnání cen elektřiny si můžete provést nezávazně a “nanečisto”, aniž byste nám svěřovali kontakt na vás. Pokud nám svoje číslo prozradíte, nemusíte se bát, že bychom vás bombardovali telefonáty a nutili do nevýhodných nabídek, získáváme ho opravdu jen za účelem srovnání dodavatelů elektřiny. Pochopitelně zcela zdarma, naše odměna, kterou je provize od dodavatele, se nepromítne ani do vyšší ceny.

Přečtěte si více

Často se ptáte

Proč se spolehnout na Kalkulátor.cz?

Postaráme se o vás dlouhodobě

Vyřídíme pro vás přepis energií, včas upozorníme, kdy vám končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce máte nárok. Nejsme na jedno použití. Na nás se můžete spolehnout.

Naše služby jsou zdarma

Naše služby jsou pro vás zcela zdarma, odměnou nám jsou provize od dodavatelů energií a pojišťoven. I tak vám garantujeme nejlepší ceny na trhu.

Bez rizika a otravných telefonátů

S námi neriskujete. Vaše osobní údaje využíváme jen k upřesnění nabídky a k případné přípravě smlouvy. Volat vám budeme jen tehdy, pokud k tomu svolíte a naše služby uvítáte.

Hlídací vlk pro vaše klidné noci

Díky naší službě Hlídací vlk už nepropásnete žádné důležité termíny. Nastavíme, kdy vám končí úvazek u dodavatele energií nebo pojišťovny a včas se vám ozveme s výhodnými nabídkami. Naše služby jsou dlouhodobé.