Kalkulátor.cz varuje. Nečekejte na zdražení elektřiny na konci roku

Vládní stropy skončí, ceny energií porostou

Výhled cen vzhledem k blížícímu se konci vládního stropu není příznivý. Nenechte se tím zaskočit. Porozhlédněte se po dodavateli, který vám bude schopen nabídnout lepší ceny. Spočítejte si v naší kalkulačce, kolik můžete ušetřit.

Připravili jsme pro vás shrnutí. Přečtěte si více

Na čem chcete ušetřit?


Máte po ruce svoje poslední vyúčtování?


Ve srovnání najdete
611 nabídek
108 dodavatelů elektřiny a plynu

E.ONČEZInnogyPRECentropolMND

+ 102 dalších

Vládní stropy skončí, ceny energií porostou

Výhled cen vzhledem k blížícímu se konci vládního stropu není příznivý. Nenechte se tím zaskočit. Porozhlédněte se po dodavateli, který vám bude schopen nabídnout lepší ceny. Spočítejte si v naší kalkulačce, kolik můžete ušetřit.

Připravili jsme pro vás shrnutí. Přečtěte si více

Proč nejspíš dojde ke zdražení?

Vzhledem k různým událostem v roce 2022 nastalo prudké zdražování cen energií. Aby stávající vláda pomohla zejména těm domácnostem, které by změny nemusely ustát, nastavila cenové stropy energií pro rok 2023, díky kterým víceméně stabilizovala situaci na trhu. Vláda však další prodloužení stropů už neplánuje, a tak lze očekávat, že od ledna 2024 ceny energií zase zdraží. Důvodů je hned několik:

zvýší se cena za 1 kWh elektřiny
zvýší se cena za distribuci
začne znovu platit poplatek za obnovitelné zdroje energie, zatím nikdo neví v jaké výši

Cena elektřiny od loňského roku značně zlevňovala. V současné době ještě stále někteří dodavatelé mírně zlevňují, aby dostali ceny před topnou sezónou na minimum a přiměli tak váhající zákazníky k přechodu k nim. Někteří dodavatelé však už začali naopak zdražovat a dá se očekávat, že vývoj cen během podzimu bude nevyzpytatelný. Na zimu pak řada odborníků čeká spíše další zdražování.

Prohlédněte si graf vývoje zlevnění elektřiny v posledním roce. Zdá se, že se cena dostává na své dno, od kterého se může kdykoliv odrazit a začít růst.

Vývoj cen elektřiny za poslední rok
Vývoj cen elektřiny za poslední rok
Kurzy.cz



My pro vás cenu stlačíme každý rok na minimum. Najdeme toho nejvýhodnějšího dodavatele, a to i pro ty, jejich spotřeba je vysoká. Naše služby jsou pro každého.



Jak se navyšovaly ceny v roce 2022?

Toto jsou typické domácnosti, jejich roční spotřeby a náklady na elektřinu. Rozdělili jsme je podle distribučních sazeb - ukazatele spotřeby elektrické energie.

distribuční sazba D02d - běžná domácnost se standardními spotřebiči

domácnost s běžnými spotřebiči (TV, myčka, lednička, sporák, pračka,...)
průměrná spotřeba VT 2 903 kWh
střední byt, 2 lidé a 1 dítě
elektřinou netopí a neohřívá vodu, tedy většinou se jedná o centrální vytápění. Takový typický panelákový byt.
průměrná roční platba za silovou elektřinu 7 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 14 000 Kč
předpokládané zdražení (2022): navýšení celkové roční platby v tomto roce o 200 %

distribuční sazba D45d - domácnost s přímotopy

domácnost, která využívá pro vytápění elektřinu, tedy přímotop a elektřinu používá i pro ohřev vody
průměrná spotřeba VT 651 kWh, NT 8 649 kWh
rodinný dům, 3 - 5 lidí
elektřinou topí (přímotop) a ohřívá vodu
průměrná roční platba za silovou elektřinu 45 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 90 000 Kč
předpokládané zdražení (2022): navýšení celkové roční platby v tomto roce o 120 %

distribuční sazba D56d/D57d - domácnost s tepelným čerpadlem či jiným elektrickým vytápěním

průměrná spotřeba VT 800 kWh, NT 15 200 kWh
rodinný dům, 3 - 5 lidí
elektřinou topí (tepelné čerpadlo, elektrokotel, podlahové topení na elektřinu), a ohřívá vodu
průměrná roční platba za silovou elektřinu 52 000 Kč
průměrná celková roční platba za elektřinu 104 000 Kč
předpokládané zdražení (2022): navýšení celkové roční platby v tomto roce o 130 %

Co se zdražením elektřiny můžete udělat vy?

Elektřinu vám dodavatel nemůže zdražit sám od sebe. Vždy vás musí s touto změnou obeznámit a vy ji akceptovat. Pokud s ní nesouhlasíte, můžete smlouvu s dodavatelem vypovědět a najít si dodavatele, který bude vašim požadavkům vyhovovat lépe.

Zafixujte si aktuální ceny

Chcete fixovat už nyní? Není problém, Vlk Kalkulátor to zařídí!

Ochránit se před zdražením teď

Který srovnávač elektřiny je fér?

Zorientovat se v dnešní džungli nabídek energetických společností, ve které se skrývá nepřeberné množství tarifů, různé typy smluv a tajemná zákoutí všeobecných obchodních podmínek je úkol téměř nadlidský. Jako velmi výhodné se ukazuje využít internetové služby, srovnavače elektřiny, který porovná nabídky na jednom místě. Který srovnavač ale vybrat? Kde vzít jistotu, že k vám srovnávače budou přistupovat opravdu s těmi nejčistšími úmysly? Nechtějí z vás jen vysát osobní data a informace pod nabídkou skvělé služby a ty pak poskytnout třetím stranám, aby se martýrium s nevyžádanými telefonáty rozběhlo znova a ještě silněji?

Svěřte nám své starosti

Ostatní mají hlídacího psa, my s Kalkulkou máme Hlídacího vlka. Pohlídáme vám to!

Spočítat a začít hlídat

Rodinný lékař, co se stará dlouhodobě

Kalkulátor.cz má ambici "rodinného lékaře ". Lékaře, který vás prohlédne, vyslechne vaše starosti samozřejmě s respektem k lékařskému tajemství, pozná vaše neduhy a dokáže na ně najít ten správný lék. A to nejen dnes nebo zítra, ale dlouhodobě. Nezištně a loajálně. Na rozdíl od jiných srovnávačů se chceme o naše zákazníky starat dlouhodobě, díky tomu je jasné, že vám těžko doporučíme cokoliv nevýhodného. Naopak, vaši útratu za elektřinu chceme hlídat stabilně, dávat pozor na platnost vaší smlouvy a včas upozornit, pokud se objeví nějaká výhodná nabídka, která by se právě vám hodila nejlépe. Máme Hlídacího vlka, ten se o vše postará za vás.

Vyzkoušejte nanečisto kalkulaci elektřiny

Ještě stále nejste přesvědčeni? V pořádku, vyzkoušet nás můžete zcela bez rizika. Srovnání cen elektřiny si můžete provést nezávazně a “nanečisto”, aniž byste nám svěřovali kontakt na vás. Pokud nám svoje číslo prozradíte, nemusíte se bát, že bychom vás bombardovali telefonáty a nutili do nevýhodných nabídek, získáváme ho opravdu jen za účelem srovnání dodavatelů elektřiny. Pochopitelně zcela zdarma, naše odměna, kterou je provize od dodavatele, se nepromítne ani do vyšší ceny.

Přečtěte si více

Často se ptáte

My počítáme, vy šetříte.

Postaráme se o vás dlouhodobě

Vyřídíme pro vás přepis energií, včas upozorníme, kdy vám končí smlouva, nebo na jaký bonus k pojistce máte nárok. Nejsme na jedno použití. Na nás se můžete spolehnout.

Naše služby jsou zdarma

Naše služby jsou pro vás zcela zdarma, odměnou nám jsou provize od dodavatelů energií a pojišťoven. I tak vám garantujeme nejlepší ceny na trhu.

Bez rizika a otravných telefonátů

S námi neriskujete. Vaše osobní údaje využíváme jen k upřesnění nabídky a k případné přípravě smlouvy. Volat vám budeme jen tehdy, pokud k tomu svolíte a naše služby uvítáte.

Hlídací vlk pro vaše klidné noci

Díky naší službě Hlídací vlk už nepropásnete žádné důležité termíny. Nastavíme, kdy vám končí úvazek u dodavatele energií nebo pojišťovny a včas se vám ozveme s výhodnými nabídkami. Naše služby jsou dlouhodobé.