Jak se bránit krachu Energie ČS?

Dodavatel elektřiny Energie ČS ukončil svou činnost. Pokud nic neučiníte, za elektřinu budete platit minimálně dvojnásobek!

Bývalí zákazníci společnosti Energie ČS nyní skončili u dodavatele poslední instance, zde mohou být 6 měsíců. Za tuto dobu by si měli najít nového dodavatele elektřiny. Pokud tak neučiní, budou odebírat elektřinu na černo.

Kalkulačka elektřiny
Více informací

Energie ČS skončila, u dodavatele poslední instance se platí více jak dvojnásobek

Pokud vás potkala podobná nemilá záležitost, patříte mezi bývalé zákazníky této společnosti a chcete si cenu elektřiny po krachu Energie ČS ochránit, pak jste na tom správném místě. Pomůžeme vám, abyste získali férového a důvěryhodného dodavatele, který vám i v této cenové bouři poskytne dostatečnou ochranu před rozmary trhu.

Kalkulátor.cz je na vaší straně

Zdražení elektřiny v 2022 se obává asi každý. Nejste v tom rozhodně sami, zvýšení cen na trhu se obává také dodavatel elektřiny. Ceny na burze elektřiny, kde dodavatelé nakupují, rostou prudce a v konečném součtu vše zaplatí zákazníci. V říjnu 2021 se 1 MWh elektřiny prodávala na burzách za 135 Eur, dodavatelé tedy nakupují MWh na burze za více než 3300 Kč bez DPH. Jak získat dodavatele elektřiny, který jednal prozíravě a nakoupil elektřinu včas?

Dodavatelé nakupují elektřinu pro koncové zákazníky různým způsobem: Cílem dodavatele je vydělat a maximalizovat svůj zisk. Proto se snaží nakupovat tehdy, když je cena nízká. Musí však přemýšlet dopředu, zda dokáží uspokojit všechny zákazníky, kterým slíbili garantovanou cenu elektřiny, tedy takovou, která nepodléhá trhu. Dodavatelé pro ně pořizují elektřinu na určitou dobu dopředu. Někteří z nich většinu elektřiny při podpisu smlouvy, další dodavatel koupí většinu, až když k němu zákazník přejde. Další dodavatel pořizuje elektřinu průběžně podle toho, jak zákazník energii spotřebovává. Jeden dodavatel si elektřinu dodavatel nakupuje i několik let dopředu, jiný využívá krátkodobých výchylek. Jde tedy vždy o míru rizika, kterou daná společnost podstoupí. To dodavatelům vycházelo do současné doby, nicméně letošní masivní výkyv již pokrýt nedokázali. Pokud nenakoupili dostatek elektřiny v první polovině roku, pak na zákazníkovi s fixovaným tarifem prodělávají. Na toto období se totiž běžně sjednávala cena 1 500 korun bez DPH za MWh, a která se nyní se nyní nakupuje na burzách v hodnotě 3300 korun a dodavatel tedy za ni zaplatí dvojnásobek. Jedinou cestou, jak neprodělávat, je elektřinu odběratelům zdražit, nebo je přimět, aby přešli na jiný tarif", upozorňuje Lukáš Kaňok ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Jak je to v případě společnosti ČS Energie? Společnost ČS Energie ukončila svou činnost. Evidentně stejně jako ostatní dodavatelé ze skupiny kolem Bohemia Energy nenakoupila dostatečně v čase, kdy byla cena elektřiny na příjemné úrovni a nyní nemá dostatek financí k tomu, aby nakupovala za vysoké ceny. Vztah bývalých zákazníků ČS Energie s dodavatelem končí, není třeba platit tomuto dodavateli zálohy na elektřinu. Zákazníky si přebírá dodavatel poslední instance. Ten ale s těmito zákazníky nepočítal, a tak pro ně musí nakupovat elektřinu nyní, kdy je cena na velkoobchodním trhu opravdu vysoká. Návrat na předchozí cenovou úroveň není právě reálný. Důvodem je tlak na nižší emise a změna německé energetické koncepce, kdy se zavírají uhelné a jaderné elektrárny. Stále je možné najit dodavatele, kteří mají nakoupeno dostatek elektřiny dopředu, a to na rok, nebo dva. Díky nim může zákazník tuto cenovou bouři přežít a ceny elektřiny mít garantované," upozorňuje Lukáš Kaňok, ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Skončily i další společnosti:

Amper Market
Comfort Energy
Europe Easy Energy
X Energie
Kolibřík Energie
A-PLUS Energie obchodní
Ray energy
Microenergy
Český Energetický Dodavatel, a.s. 4 283 2 933
Energie pro Tebe, a.s. 336
Františkovy Energie, s.r.o. 2 635 2 305
Svinos 21
Czech Energy
Lumius
První Moravská Plynární
Energo LaR

Máte ještě šanci najít stabilního dodavatele elektřiny? Kalkulátor.cz poradí

Zdražení elektřiny 2022 nejvíce odnesou ti, co elektřinou topí, ale pocítí ho naprosto všichni. Nejohroženější jsou ti, jejichž dodavatel zcela zrušil fixované ceny a vystavil své zákazníky rozmarům trhu. Proto tedy doporučujeme, abyste vyhledali dodavatele, který o vás bude pečovat a kterému můžete důvěřovat. Jak ale najít toho pravého dodavatele elektřiny? Na trhu jich je mnoho, a tak je třeba si nechat pomoci od zkušených odborníků, jako jsme my v Kalkulátor.cz. Radíme vám, abyste se s vysokými cenami elektřiny, které nejde dopředu předvídat, a nevýhodnými tarify nesmířili. Situace není zdaleka tak černá, jak se může jevit. I nyní můžete získat stabilního a důvěryhodného dodavatele elektřiny, který se k vám bude chovat fér. Poradíme vám, kde hledat vhodného dodavatele elektřiny, který nakoupil elektřinu včas a bez spekulací, takže může stále nabízet zajímavé a garantované ceny elektřiny.

Chcete pomoci najít stabilního dodavatele elektřiny? Vyzkoušejte naši službu Hlídací vlk - což je užitečná funkce na našem webu, která pohlídá smlouvy s dodavateli a ceny elektřiny! Výhodnou cenu elektřiny pro vás bude Vlk hledat neustále a automaticky, takže vy můžete klidně spát, ceny elektřiny pro vás dlouhodobě stlačíme na minimum. Hlídací vlk je zdarma a vy se na něj můžete spolehnout.

Zajistěte si nejlepší cenu elektřiny

Hlídací vlk pro vás dlouhodobě a zdarma sníží váš rodinný rozpočet.

Sleduje ceny energií a pojištění
Spolehlivě hlídá výpovědní lhůty a vaše smlouvy
Pomůže, když si nevíte rady
Nastavit Hlídacího vlka

Jak získat důvěryhodného dodavatele elektřiny, odejít od Energie ČS a získat nejlevnější elektřinu?

1. Najdětě si údaje na faktuře

Na posledním vyúčtování najdete všechny údaje, které jsou potřeba, abyste si srovnali nabídky dodavatelů elektřiny. Jde o údaj o poslední spotřebě, distribuční sazbě, rezervovaném příkonu, nebo tarifu, který právě využíváte. Nejjednodušší je fakturu ofotit a pomocí tlačítka stránky nám poslat.2. Využijte naši kalkulačku elektřiny

V této době je třeba jednat rychle, celá řada dodavatelů elektřiny nové zákazníky nepřijímá, proto využijte naši kalkulačku a během chvíle zjistíte, kolik budete za elektřinu platit.

3. Pošlete e-mail se všemi údaji

Pokud s nabídkou souhlasíte, odešlete e-mail se všemi uvedenými údaji.

4. Smlouvu podepište

Dále pokračujte podle pokynů v e-mailu. Smlouvu lze pro urychlení podepsat online, takže nového dodavatele můžete mít už během dvou dnů.

Často kladené dotazy