Co dělat po krachu Europe Easy Energy?

Dodavatel elektřiny Europe Easy Energy zkrachoval. Pokud nic neučiníte, za elektřinu budete platit minimálně dvojnásobek!

Využijte naši zrychlenou nabídku přechodu k novému dodavateli elektřiny! Připravte si poslední vyúčtování a důležité údaje, nového dodavatele můžete mít už během dvou dnů.

Více informací

Europe Easy Energy zkrachoval. U dodavatele poslední instance můžete platit několikanásobně více!

Patříte mezi zákazníky této společnosti a chcete si cenu elektřiny před zdražením Europe Easy Energy zmrazit? Je vaším záměrem, abyste získali důvěryhodného a stabilního dodavatele, který vás neopustí, ale bude se snažit držet ceny elektřiny na přijatelné výši?

Kalkulátor vám pomůže!

Také se bojíte zdražení elektřiny v 2022? Nejste sami, obává se nejenom odběratel, ale také dodavatel elektřiny. Ceny elektřiny na burze roste opravdu raketově, což se odrazí v konečných cenách elektřiny, které platí zákazníci. V říjnu 2021 se za 1 MWh elektřiny platilo na burzách 135 Eur, dodavatelé tedy nakupují MWh na burze za více než 3300 Kč bez DPH.

Jak vlastně dodavatelé nakupují elektřinu pro koncové zákazníky ? Dodavatelé kupují elektřinu na určitou dobu dopředu. Některý dodavatel pořídí většinu elektřiny při podpisu smlouvy, další dodavatel koupí většinu, až když k němu zákazník přejde. JIný dodavatel nakupuje elektřinu průběžně tak, jak zákazník energii spotřebovává. Dodavatel si elektřinu nakupuje i několik let dopředu, a to na tzv. futures trzích. Pokud dodavatel v roce 2021 nenakoupil dostatek elektřiny v první polovině roku, pak se může stát, že cena, kterou si sjednal se zákazníkem, je nižší než cena, za kterou nyní nakupuje na burze, takže prodělává. Přitom sjednávaná cena za MWh silové složky elektřiny byla před několika měsíci zhruba 1500Kč bez DPH a stejná MWh se nyní nakupuje na burzách v hodnotě 3300Kč, dodavatel tedy za ni zaplatí tedy dvojnásobek. Jedinou cestou, jak neprodělávat, je pak zdražení nebo převedení na jiný tarif", upozorňuje Lukáš Kaňok ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Jak je to v případě společnosti Europe Easy Energy? Společnost Europe Easy Energy ukončila svou činnost a zákazníci, kteří této firmě ještě zbyli, jsou převedeni k tzv. dodavateli poslední instance. Zde jim ale hrozí skutečně vysoké ceny, protože dodavatel poslední instance s nimi nepočítal a elektřinu pro ně dopředu nenakoupil. Nyní tedy musí nakupovat za ceny, které jsou na velkoobchodním trhu aktuální a které jsou opravdu velmi vysoké," prohlásil Lukáš Kaňok ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Takto postupují i další společnosti, které patří do stejné skupiny:

Amper Market
Comfort Energy
Europe Easy Energy
X Energie
Energie ČS

Jak postupovat po krachu Europe Easy Energy

Skupina dodavatelů kolem Bohemia Energy včetně Europe Easy Energy ukončila svou činnost, jejich zákazníci jim mohou přestat platit zálohy na elektřinu a musí se začít poohlížet po novém dodavateli elektřiny. To není v současné době právě snadné, právě kvůli zvyšující se ceně elektřiny. Dodavatelé poslední instance musí elektřinu pro nové zákazníky, se kterými nepočítali, teprve nakoupit, takže cena elektřiny není právě nízká. Jako výhodnější se tedy jeví možnost najít si sám svého vlastního dodavatele, který nabídne rozumné ceny a fixaci.

Lze ještě najít stabilního dodavatele elektřiny? S Kalkulátor.cz to jde snadno

Navýšení ceny elektřiny pocítíte, i když nemáte velkou spotřebu elektřiny. Doporučujeme vám tedy vyhledat dodavatele, který vás "nevypeče" a kterému můžete důvěřovat, že se vás nebude chtít zbavit, nebo vás postavit před pořádné zdražení elektřiny. Zákazníci Europe Easy Energy se mohou v tomto období přesvědčit, že ačkoliv se snažili ceny elektřiny ochránit fixací, ani domluvený závazek není pro dodavatele směrodatný a vše poruší změnou obchodních podmínek. Kalkulátor.cz vám radí, abyste odmítli ceny elektřiny, které nejde dopředu předvídat. Snažte se získat stabilního a důvěryhodného dodavatele elektřiny! Nemusíte se bát, že jsou všichni dodavatelé elektřiny nedůvěryhodní. Mnoho z nich nakoupili elektřinu včas a bez spekulací, takže mohou stále nabízet zajímavé ceny.

Chcete najít stabilního dodavatele elektřiny? Určitě se spolehněte na se na Kalkulátor.cz a Hlídacího vlka - vašeho pomocníka na webu, který pohlídá smlouvy s dodavateli a ceny elektřiny! Příznovou cenu elektřiny pro vás tedy budeme hledat neustále, neusneme na vavřínech, ale postaráme se, abyste šetřili neustále. Dodavatele energií vám pohlídáme, náš Hlídací vlk vám bude posílat zprávy o tom, že můžeze změnit dodavatele a ušetřit. Hlídací vlk je zdarma a vy se na něj můžete skutečně spolehnout.

Zajistěte si nejlepší cenu elektřiny, přejděte od Europe Easy Energy

Hlídací vlk pro vás dlouhodobě a zdarma sníží váš rodinný rozpočet.

    Sleduje ceny energií a pojištění
    Spolehlivě hlídá výpovědní lhůty
    Pomůže, když si nevíte rady

Jak získat skutečně férového dodavatele elektřiny, odejít od Europe Easy Energy a dosáhnout nejvýhodnější ceny elektřiny?

1. Připravte si fakturu

Na faktuře jsou uvedené všechny údaje, které potřebujeme pro srovnání dodavatelů elektřiny, jako je údaj o poslední spotřebě, distribuční sazbě, rezervovaném příkonu, nebo tarifu, který právě využíváte. Pokud nechcete všechny údaje vyplňovat do kalkulačky elektřiny, pak můžete dokument jen vyfotit telefonem a poslat k nám pomocí formuláře a tlačítka na začátku této stránky.

2. Vyzkoušejte kalkulačku elektřiny

Doporučujeme, abyste v kalkulačce elektřiny zadali opravdu přesné údaje, abychom pro vás mohli vybrat nabídku šitou na míru. VEpište všechny důležité údaje, včetně PSČ odběrného místa pro určení výše distribučních poplatků. Vše vám zabere jen pár minut.

3. Prohlédněte si nabízené tarify a vyberte si

Prohlédněte si tarify, které jsou srovnané podle úspory proti současnému tarifu a jeho očekávaným cenám v budoucnu. V Kalkulátor.cz se srovnávají všechny ceníky dodavatelů elektřiny, tedy včetně ceníků dodavatele Europe Easy Energy.

4. Nastavte si Hlídacího vlka

Stačí pouze určit datum, kdy vám končí smlouva, a Hlídací vlk vás včas bude informovat, že můžete přejít k výhodnějšímu dodavateli, díky kterému ještě ušetříte.

5. Ozvěte se nám!

Pokud vám není zdražovací dopis jasný a chtěli byste vědět, co přesně to pro vás znamená, ozvěte se nám na e-mail info@kalkulator.cz, nebo na telefon +420 253 253 100. Naši odborníci vám poradí a proberou s vámi celou situaci.

Často kladené dotazy

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací