Jak změnit a platit zálohy na elektřinu?

Zálohy na elektřinu se musí povinně platit každý měsíc. Dodavatelé energií je raději stanovují vyšší, aby nemuseli řešit nedoplatky. Pokud se stěhujete do nového, pak si zálohy nastavíte dle svého uvážení. Pokud si přihlašujete k odběrnému místu, kde se už elektřina odebírála, zálohy vám nastaví distributor podle předchozího odběru. Pokud se zálohou nesouhlasíte, můžete ji do jisté míry změnit. U každého dodavatele se ale postup liší. Například společnost ČEZ výši záloh stanoví v určitém rozmezí, většinou zhruba + - 10 % od navrhované zálohy. Jiné společnosti nechají zálohy na vás a to i s rizikem, že bude vaše spotřeba vyšší, než jste předpokládali, a vy budete doplácet. Pokud chcete cenu záloh změnit, můžete dodavatele kontaktovat osobně, poštou nebo přes klientskou zónu.

Podobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Možná i vy jste nedávno dostali nebo brzy dostanete takzvaný "zlevňující dopis" od svého dodavatele elektřiny nebo plynu. Na první pohled to může vypadat jako ta nejvýhodnější nabídka na novou smlouvu, která dokonce může přinést i lepší cenu. Ale pozor, není „nejvýhodnější“ jako „nejvýhodnější“!

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Máte svou hypotéku, pravidelně splácíte, nikdo s vámi nemusí nic řešit. Pak se ale od souseda dozvíte, že on platí za stejný dům úplně jinou splátku. Co dělat? Vyplatí se jít do refinancování hypotéky? Je to téma, které zajímá hodně majitelů nemovitostí, a to z dobrého důvodu. Při dobře provedené refixaci můžete dosáhnout nižších úrokových sazeb, a díky tomu můžete ušetřit i několik tisíc korun. Nicméně, předtím než se rozhodnete pro refinancování, měli byste se zamyslet a zvážit několik důležitých faktorů.

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění je důležitým prvkem k zajištění naší finanční stability. Jeho zdražení může být dáno různými faktory, od změn v našem rizikovém profilu, až po celkové změny pojištění na trhu. A co když právě vám přijde "zdražující dopis" od pojišťovny? První reakce? Něco mezi "to přece není možné" a "proč právě teď?" Není to neobvyklá situace a ani zde se nemusíte nechat ovlivnit první nabídkou.