Zálohy na elektřinu se musí povinně platit každý měsíc. Dodavatelé energií je raději stanovují vyšší, aby nemuseli řešit nedoplatky. Pokud se stěhujete do nového, pak si zálohy nastavíte dle svého uvážení. Pokud si přihlašujete k odběrnému místu, kde se už elektřina odebírála, zálohy vám nastaví distributor podle předchozího odběru. Pokud se zálohou nesouhlasíte, můžete ji do jisté míry změnit. U každého dodavatele se ale postup liší. Například společnost ČEZ výši záloh stanoví v určitém rozmezí, většinou zhruba + - 10 % od navrhované zálohy. Jiné společnosti nechají zálohy na vás a to i s rizikem, že bude vaše spotřeba vyšší, než jste předpokládali, a vy budete doplácet. Pokud chcete cenu záloh změnit, můžete dodavatele kontaktovat osobně, poštou nebo přes klientskou zónu.
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?
V České republice žije přes 2 miliony důchodců a velká část z nich stále aktivně řídí. Pro mnoho seniorů zůstává řízení klíčem k nezávislosti – pomáhá jim zůstat v kontaktu s rodinou, nakoupit si nebo dojet k lékaři.
Pojistné podvody představují stále větší výzvu nejen pro pojišťovny, ale i pro celou společnost. Meziročně jejich objem pozvolna narůstá. Způsobují finanční ztráty, které se promítají do vyšších cen pojištění pro poctivé klienty. V tomto článku se dozvíte, co je to pojistný podvod, jak probíhá nahlášení pojistné události a jak v praxi funguje prevence a odhalování podvodů. Zaměříme se také na roli institucí, jako je Česká asociace pojišťoven.
Chystáte se na dovolenou nebo třeba zahraniční služební cestu? Potom si na svůj seznam věcí připište i mobil, který bude dobře připravený na cestu a nenechá vás ve štychu, až si budete chtít otevřít mapy nebo zavolat domů. Klíčový je především správně nastavený roaming, důležité jsou ovšem také offline mapy a pár dalších věcí. Tak na ně pojďme kouknout.