Zálohy na elektřinu se musí povinně platit každý měsíc. Dodavatelé energií je raději stanovují vyšší, aby nemuseli řešit nedoplatky. Pokud se stěhujete do nového, pak si zálohy nastavíte dle svého uvážení. Pokud si přihlašujete k odběrnému místu, kde se už elektřina odebírála, zálohy vám nastaví distributor podle předchozího odběru. Pokud se zálohou nesouhlasíte, můžete ji do jisté míry změnit. U každého dodavatele se ale postup liší. Například společnost ČEZ výši záloh stanoví v určitém rozmezí, většinou zhruba + - 10 % od navrhované zálohy. Jiné společnosti nechají zálohy na vás a to i s rizikem, že bude vaše spotřeba vyšší, než jste předpokládali, a vy budete doplácet. Pokud chcete cenu záloh změnit, můžete dodavatele kontaktovat osobně, poštou nebo přes klientskou zónu.
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?
Ceníky DPI: Jaké jsou ceny dodavatelů poslední instance?
Ceny elektřiny jsou od léta loňského roku na sestupu. České domácnosti tento fakt bohužel stále nezaznamenaly a vzhledem k všeobecné inflaci jejich příjmy nedostačují na hrazení záloh, nebo vyúčtování. Jak takovou situaci řešit?
Klienti bank zaplatí za předčasné ukončení hypotéky zřejmě více než doposud. Vyplývá to z novely zákona o spotřebitelském úvěru. Podmínky pro splacení úvěru na konci fixace by se měnit neměly. Nová pravidla by měla platit od ledna příštího roku.
Díky novému Portálu dopravy si lze vyřídit například žádost o řidičský průkaz bez nutné návštěvy úřadu, dále si zobrazit celou řadu užitečných údajů. Veškerá podání žádostí jsou zdarma, přístup do portálu má například každý, kdo využívá internetbanking.