Bohemia Energy ukončila činnost. Co radíme zákazníkům Bohemia Energy?

Skupina Bohemia Energy oznámila ukončení činnosti

Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy Entity ukončily svoji činnost. Kvůli tomu přišlo o svého dodavatele elektřiny více než milion zákazníků.

Využijte naši kalkulačku elektřiny.
Ke kalkulačce elektřiny
Více informací

Po ukončení činnosti Bohemia Energy převzal zákazníky dodavatel poslední instance (DPI)

Zákazníci celé skupiny Bohemia Energy po krachu tak skončili u tzv. dodavatele poslední instance. „Dodávky energií bude pro Vás zajišťovat tzv. Dodavatel poslední instance, a to po dobu následujících 6 měsíců. Právo zajištění kontinuální dodávky prostřednictvím Dodavatele poslední instance Vám vzniká ze zákona a nemusíte se tak obávat přerušení dodávek do Vašich odběrných míst,“ informuje Bohemia Energy. „Právě v této době se ukazuje, že je rozumné hlídat si neustále, od koho zákazník odebírá elektřinu. Bohemia Energy nebyla malým dodavatelem, přesto se dostala do problémů,“ upozorňuje Lukáš Kaňok. Co to pro zákazníky Bohemia Energy a dalších dodavatelů znamená? Do šesti měsíců, tedy do 14. 4. 2022 si zákazníci Bohemia Energy museli najít nového dodavatele elektřiny. Pokud tak neučinili, spadli tzv. černé odběratele, jejich odběr elektřiny bude tedy neoprávněný. Je třeba reagovat co nejdříve, na druhou stranu jistě s rozvahou.

13/10/2021: Podle informací OTE, došlo ke dni 13/10 pro zákazníky skupiny Bohemia Energy ke změně dodavatele a byla zahájena dodávka elektřiny dodavatelem poslední instance.

Kdo jsou DPI (Elektřina)- dodavatelé poslední instance pro elektřinu

Dodavatel poslední instance se liší podle distribučního území. To znamená, že podle vašeho distributora zjistíte i vašeho dodavatele poslední instance.

ČEZ (ČEZ Prodej, a.s.)
E.ON (E.ON Energie, a.s.)
Pražská energetika (Pražská energetika, a. s.)

Kdo jsou DPI (Plyn) - dodavatelé poslední instance pro plyn

Dodavatel poslední instance pro plyn odpovídá vašemu distribučnímu území. To znamená, že podle vašeho distributora zjistíte i vašeho dodavatele poslední instance.

Innogy (innogy Energie, s.r.o.)
E.ON (E.ON Energie, a.s.)
Pražská plynárenská (Pražská plynárenská, a.s.)

Jaké jsou ceny u dodavatelů poslední instance?

Bývalí zákazníci Bohemia Energy zažili cenový šok. Například ČEZ (jako DPI) nabízí elektřinu v nejběžnější distribuční sazbě D02d za cenu 7300 korun za MWh s DPH. V případě plynu jde o cenu u kolem 6000 Kč s DPH. Ceny dodavatelů poslední instance pravidelně zpracováváme. Více o cenách DPI (dodavatelů poslední instance) sledujte zde. 

Co radí Kalkulátor.cz bývalým zákazníkům Bohemia Energy, X energie, ČS Energy, Comfort Energy a Europe Easy Energy a dalších zkrachovalých dodavatelů?

Najít si nového dodavatele elektřiny není v této situaci snadné. Noví zákazníci i velkých dodavatelů, jako je ČEZ, EON a PRE, musí strpět opravdu vysoké ceny za KWh. Naštěstí lze stále ještě najít dodavatele, který drží ceny na rozumné úrovni a poskytuje stabilitu. S jeho vyhledáním zákazníkům rádi pomůžeme.

Často se ptáte