Cena pojištění, tedy výše pojistného, které se platí obvykle jednou ročně, závisí na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější můžeme zahrnout výši pojistné částky, tj. částky, na kterou je stavba pojištěna, a která bude v případě škody pojišťovnou vyplacena oprávněné osobě a způsob sjednaní pojištění tj. zda je pojištění uzavřeno na novou nebo časovou hodnotu. Dále typ pojištěné stavby - jedná-li se o rodinný dům, bytový dům, byt v bytovém domě, vedlejší objekt, garáž, aj. Svou roli hraje též umístění stavby, které se obvykle rozlišuje podle velikosti obce, v níž se stavba nachází. V neposlední řadě si dejte pozor na na rozsah sjednaného pojistného krytí - tj. na šíři rizik, na něž se pojištění vztahuje a na možné poskytnuté slevy.
Jak změnit povinné ručení?
Povinné ručení lze změnit podle určitých pravidel.
Můžu pojistit rozestavěnou nemovitost?
Můžu si pojistit i vybavení v garáži nebo kůlně?
Když začne stoupat hladina vody a valí se do domů, málokdo řeší, jestli jde o povodeň nebo záplavu. Ale v očích pojišťovny je tenhle rozdíl zásadní – a často rozhoduje o tom, zda vám uznají pojistnou událost.
Koupě vlastního bydlení je pro většinu Čechů jedním z největších životních cílů. Ceny nemovitostí v posledních letech rostou a tak často není v silách zájemců našetřit dostatečný obnos a musí sáhnout na nějakou formu financování, nejčastěji hypotéku. V tomto článku se podíváme na základní podmínky pro získání hypotéky v ČR a představíme vám i možnosti, jak dosáhnout na úvěr bez naspořených 10 nebo 20 % z ceny nemovitosti.
Páteční blackout zastihl mnoho domácností nepřipravených. S krátkodobými výpadky v důsledku povodní, vichřic nebo silných bouřek sice zkušenosti máme, rozsáhlý blackout, který zasáhne celé regiony, je ovšem novinkou. Situaci se naštěstí podařilo vyřešit v řádu hodin, přesto si vyžádala svolání krizového štábu a přidělala řadu problémů.