Jak je rozeznat?
Nabídkám, které od nás obdržíte, můžete stoprocentně věřit. Na trhu bohužel působí mnoho společností, které nejsou seriózní. Na rozdíl od nás jim ale jde o krátkodobý výdělek a je jim přitom jedno, jestli je spotřebitel dlouhodobě spokojený. Podobné nedůvěryhodné nabídky lze naštěstí s trochou zkušeností lehce poznat. Může vám například zavolat někdo, o kom jste předtím v životě neslyšeli. Pokud netušíte, jak se dotyčný mohl dostat k vašemu telefonnímu číslu, zpozorněte. Zeptejte se ho, kde na údaje přišel. Jestli bude odpovídat mlhavě, slušně telefon co nejdříve ukončete. Dalším typickým fíglem energošmejdů je jednat pod jménem velké firmy, například společnosti ČEZ. Proto chtějte vždy vědět, jak se přesně jmenuje firma, kterou prodejce zastupuje. Nereagujte také na zprávy, že by váš dosavadní dodavatel energie měl zkrachovat a vy budete bez proudu a plynu. I kdyby se tak náhodou stalo, o dodávky přijít ze zákona nemůžete. A v neposlední řadě nepodepisujte nikdy novou smlouvu, pokud je v platnosti smlouva stávající. Smlouvu si vždy důkladně prostudujte a všechny případné nejasnosti si nechte do podrobna vysvětlit.
Jak funguje Garance 1500 Kč?
Měl by stát cenu elektřiny zastropovat? Dělá stát dostatečné kroky k tomu, aby ochránil své občany před energetickou chudobou? Jiří Matoušek zástupce dodavatele elektřiny Centropol přiznal, že tento dodavatel pociťuje, že lidé si častěji shánějí podklady pro vyřízení pomoci od státu.
Distributoři elektřiny budou v blízké době měnit svým zákazníkům elektroměry. Ty nové budou vybavené nejmodernější technologií, díky které bude možné provádět odečty elektřiny na dálku a nebude již nutná návštěva kontrolora. Co to bude obnášet pro odběratele?
Tepelná sezóna skončila, ale ta další je blíže, než bychom si mysleli. Cena plynu stoupá a ti, kdo plynem vytápějí, mají velký důvod k obavám a ptají se, zda má do budoucna vytápění plynem pro domácnost smysl. Čím je může domácnost nahradit?