Jak se bránit nabídce od EnergoŠmejdů?

Jak je rozeznat?

Nabídkám, které od nás obdržíte, můžete stoprocentně věřit. Na trhu bohužel působí mnoho společností, které nejsou seriózní. Na rozdíl od nás jim ale jde o krátkodobý výdělek a je jim přitom jedno, jestli je spotřebitel dlouhodobě spokojený. Podobné nedůvěryhodné nabídky lze naštěstí s trochou zkušeností lehce poznat. Může vám například zavolat někdo, o kom jste předtím v životě neslyšeli. Pokud netušíte, jak se dotyčný mohl dostat k vašemu telefonnímu číslu, zpozorněte. Zeptejte se ho, kde na údaje přišel. Jestli bude odpovídat mlhavě, slušně telefon co nejdříve ukončete. Dalším typickým fíglem energošmejdů je jednat pod jménem velké firmy, například společnosti ČEZ. Proto chtějte vždy vědět, jak se přesně jmenuje firma, kterou prodejce zastupuje. Nereagujte také na zprávy, že by váš dosavadní dodavatel energie měl zkrachovat a vy budete bez proudu a plynu. I kdyby se tak náhodou stalo, o dodávky přijít ze zákona nemůžete. A v neposlední řadě nepodepisujte nikdy novou smlouvu, pokud je v platnosti smlouva stávající. Smlouvu si vždy důkladně prostudujte a všechny případné nejasnosti si nechte do podrobna vysvětlit.

Podobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Energie: není zlevnění jako zlevnění

Možná i vy jste nedávno dostali nebo brzy dostanete takzvaný "zlevňující dopis" od svého dodavatele elektřiny nebo plynu. Na první pohled to může vypadat jako ta nejvýhodnější nabídka na novou smlouvu, která dokonce může přinést i lepší cenu. Ale pozor, není „nejvýhodnější“ jako „nejvýhodnější“!

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Refinancování hypotéky? Zvažte pečlivě všechny možnosti

Máte svou hypotéku, pravidelně splácíte, nikdo s vámi nemusí nic řešit. Pak se ale od souseda dozvíte, že on platí za stejný dům úplně jinou splátku. Co dělat? Vyplatí se jít do refinancování hypotéky? Je to téma, které zajímá hodně majitelů nemovitostí, a to z dobrého důvodu. Při dobře provedené refixaci můžete dosáhnout nižších úrokových sazeb, a díky tomu můžete ušetřit i několik tisíc korun. Nicméně, předtím než se rozhodnete pro refinancování, měli byste se zamyslet a zvážit několik důležitých faktorů.

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění bez stresu: Jak se vypořádat se "zdražujícími dopisy" od pojišťoven

Pojištění je důležitým prvkem k zajištění naší finanční stability. Jeho zdražení může být dáno různými faktory, od změn v našem rizikovém profilu, až po celkové změny pojištění na trhu. A co když právě vám přijde "zdražující dopis" od pojišťovny? První reakce? Něco mezi "to přece není možné" a "proč právě teď?" Není to neobvyklá situace a ani zde se nemusíte nechat ovlivnit první nabídkou.