Jak se bránit nabídce od EnergoŠmejdů?

Jak je rozeznat?

Nabídkám, které od nás obdržíte, můžete stoprocentně věřit. Na trhu bohužel působí mnoho společností, které nejsou seriózní. Na rozdíl od nás jim ale jde o krátkodobý výdělek a je jim přitom jedno, jestli je spotřebitel dlouhodobě spokojený. Podobné nedůvěryhodné nabídky lze naštěstí s trochou zkušeností lehce poznat. Může vám například zavolat někdo, o kom jste předtím v životě neslyšeli. Pokud netušíte, jak se dotyčný mohl dostat k vašemu telefonnímu číslu, zpozorněte. Zeptejte se ho, kde na údaje přišel. Jestli bude odpovídat mlhavě, slušně telefon co nejdříve ukončete. Dalším typickým fíglem energošmejdů je jednat pod jménem velké firmy, například společnosti ČEZ. Proto chtějte vždy vědět, jak se přesně jmenuje firma, kterou prodejce zastupuje. Nereagujte také na zprávy, že by váš dosavadní dodavatel energie měl zkrachovat a vy budete bez proudu a plynu. I kdyby se tak náhodou stalo, o dodávky přijít ze zákona nemůžete. A v neposlední řadě nepodepisujte nikdy novou smlouvu, pokud je v platnosti smlouva stávající. Smlouvu si vždy důkladně prostudujte a všechny případné nejasnosti si nechte do podrobna vysvětlit.

Podobné často kladené otázky

S tématem souvisí

Objevte více v Magazínu Kalkulátor.cz

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Virtuální platební karty: Co to je a jak je používat?

Platební karty už v mnoha peněženkách definitivně nahradily dříve mnohem oblíbenější hotovost. Pokrok jde ale ještě dál – a i plastové karty se pomalu stávají minulostí. Čím dál populárnější jsou jejich virtuální alternativy, díky kterým můžete platit mobilem nebo hodinkami. Pro platby u online obchodníků jsou pak k dispozici i jednorázové virtuální karty, které zvyšují bezpečnost každé transakce.

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace půjček: Kdy se vám sloučení úvěrů vyplatí a s čím je třeba počítat?

Konsolidace je zjednodušeně sloučení několika půjček do jedné. Tím, že nebudeme úvěry splácet více společnostem, tak je jednak dostaneme lépe pod kontrolu, ale hlavně nebudeme platit všechny poplatky a v některých případech pak může dojít i ke snížení měsíční splátky, takže docílíme zajímavé úspory. Konsolidace je proto velmi dobrým nástrojem ve chvíli, kdy se vám půjčky tak trochu vymykají z ruky a vy ztrácíte nejen přehled, ale třeba i schopnost splácet. Jen si to všechno nezapomeňte dobře spočítat.

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Jak získat lepší cenu energií aneb Boj o zákazníky pokračuje

Každoročně mění svého dodavatele až 400 tisíc odběrných míst. Zdánlivě složitý proces je ve skutečnosti velmi jednoduchý – a v ročním vyúčtování může přinést i desetitisícové úspory. Jak tedy získat lepší cenu, ať už u stávajícího, nebo nového dodavatele?