Povinné ručení kryje škodu, kterou způsobí řidič svým vozidlem při nehodě, proto se nazývá také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Toto pojištění auta je povinen si sjednat každý majitel, nebo provozovatel vozidla, bez povinného ručení nesmí vozidlo vjet na komunikace. Povinné ručení tedy kryje úhradu škody vzniklé usmrcením účastníka nehody, poškozením, zničením, nebo ztrátou věci, úhradu ušlého zisku, nebo úhradu za spojené právní zastoupení. Některé pojišťovny hradí v rámci povinného ručení další služby, například odtah vozidla poškozeného, i viníka, v rámci připojištění pak poškrábání předního skla apod. V případě, že viník řídil pod vlivem alkoholu, či omamných látek, vozidlo nesplňovalo normy STK, jelo na závadné palivo, vůz měl konstrukční vadu, nebo bylo vozidlo užíváno špatným způsobem (jízdou ve špatném terénu), pak pojišťovna škodu nehradí.
Z povinného ručení naopak nelze hradit škody, které vznikly na majetku viníka nehody. Tyto škody spadají si lze nechat proplatit díky havarijnímu pojištění.
Klienti bank zaplatí za předčasné ukončení hypotéky zřejmě více než doposud. Vyplývá to z novely zákona o spotřebitelském úvěru. Podmínky pro splacení úvěru na konci fixace by se měnit neměly. Nová pravidla by měla platit od ledna příštího roku.
Díky novému Portálu dopravy si lze vyřídit například žádost o řidičský průkaz bez nutné návštěvy úřadu, dále si zobrazit celou řadu užitečných údajů. Veškerá podání žádostí jsou zdarma, přístup do portálu má například každý, kdo využívá internetbanking.
Současná doba je patrně nejtěžší v období samostatné České republiky. Mnozí, kteří splácejí půjčky, se dostávají do problémů a hrozí, že nastartují dluhovou spirálu a nebudou moci své dluhy hradit. Jak neskončit v exekuci a dostát svým závazkům i v této náročné době?