Generali Česká pojišťovna a.s.
Generali Česká pojišťovna a.s.

Generali Česká pojišťovna a.s.

Generali Česká pojišťovna je součástí skupiny Generali, ta je jedním z největších světových poskytovatelů pojištění a správy aktiv. GČP je univerzální pojišťovnou s dlouholetou tradicí v životním a neživotním pojištění. Kořeny společnosti sahají až do 19. století. V roce 2019 koupila Česká pojišťovna část Generali Pojišťovny a přejmenovala se na Generali Česká pojišťovna. Česká pojišťovna je také součástí skupiny Generali, jež se stará o více než 61 milionů klientů v 50 zemích světa.

GČP je stabilní pojišťovnou s obsáhlou nabídkou pojistných produktů. Mezi ty patří povinné ručení, havarijní pojištění, úrazové pojištění, životní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění stavby, pojištění občanské odpovědnosti, cestovní pojištění, pojištění internetových rizik, pojištění právní ochrany i pojištění psů a koček. Pojištění aut nabízí v několika balíčcích, které lze doplnit o další připojištění.

Generali Česká pojišťovna vnímá svoji společenskou odpovědnost jako důležitou, proto každý zaměstnanec má ročně k dispozici dva dny, ve kterých se může věnovat firemnímu dobrovolnictví. GČP dlouhodobě přispívá na charitativní projekty. Zajímavé je zapojení do celosvětové iniciativy skupiny Generali - Human Safety Net. Jedná se o projekt, kterým se GČP zasazuje o zkvalitnění péče v porodnicích a pomáhá rodinám, jejichž děti se potýkají s následky předčasného porodu.