Jak se ochránit před krachem Comfort Energy?

Potkal vás krach Comfort Energy? Dostali jste se k dodavateli poslední instance a hrozí, že budete platit za elektřinu tisíce navíc?

Využijte naši zrychlenou nabídku přechodu k novému dodavateli, díky tomu můžete mít nového dodavatele elektřiny již během dvou dnů.

Více informací

Comfort Energy ukončila svou činnost

Jste zákazníci Comfort Energy a chcete si cenu za kwh elektřiny ochránit? Chcete získat dodavatele, který bude hrát fér a který vás určitě nepodrazí?

Obraťte se na nás, pomůžeme vám! Bez rizika a zdarma

Zdražení elektřiny v 2022 se bojí prostě každý, jak odběratel tak dodavatel elektřiny. Ceny za kwh elektřiny totiž míří skutečně vysoko. V říjnu 2021 se 1 MWh elektřiny kuovala na burze za cenu 135 Eur, tedy více než 3300 Kč bez DPH.

Jak funguje nákup elektřiny na burze? Na jako dlouho dobu dopředu nakoupit elektřinu na burze? To je zásadní otázka. Některý dodavatel elektřiny nakupuje na burze podle toho, kolik zákazníků u nich podepsali smlouvu, jiní zase většinu elektřiny při přechodu zákazníka, někteří dodavatelé podle toho, jak zákazníky aktuálně elektřinu spotřebovávají. Pokud v roce 2021 dodavatel nenakoupil dostatek elektřiny v době, kdy se cena elektřiny držela poměrně nízko, má nyní velký problém. Nyní totiž musí nakupovat za ceny, které jsou vyšší než ty, které zákazníkům slíbil. Například před několika měsíci se nakupovalo za 1500 korun bez DPH, nyní je to ale 3300 korun bez DPH! A tak se může snadno stát, že za své zákazníky tratí obrovské peníze. Navíc nemusí mít dostatečné financování a na to, aby nakupoval za vysoké ceny za kwh prostě nemá. Tehdy musí dodavatel zdražit a přimět zákazníka k přechodu na jiný tarif, upozorňuje Lukáš Kaňok ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Jak je to v případě skupiny Comfort Energy? Přesné informace nemáme, jde o vnitřní politiku dodavatele. Od našich registrovaných uživatelů jsme ale obeznámeni, že Comfort Energy rozesílá svým zákazníkům zdražovací dopisy a upozorňuje je na změnu obchodních podmínek. Zároveň se snaží, aby zákazníci přešli na tzv. velkoobchodní ceníky, kde je koncová cena pro zákazníka navázaná na cenu elektřiny na spotovém trhu v daném dni, je tedy svázaná s burzou elektřiny. Comfort Energy patří do skupiny kolem Bohemia Energy, která tento postup uplatňuje na všechny své zákazníky. Takový krok ale nemůžeme žádnému z našich zákazníků doporučit, protože takto musí zákazník sledovat každý den dění na burze. Vývoj ceny elektřiny nám nedává žádnou naději k tomu, abychom si mohli myslet, že cena v dohledné době klesne. Veškeré rozmary trhu s elektřinou tak nese kocový zákazník. Nesouhlasíme s tím, že se takto otevřené ceny vyplatí, protože v budoucnu cena elektřiny klesne. Právě kvůi přechodu Evropy na obnovitelné zdroje se ceny elektřiny v budoucnu snižovat nebudou a levná elektřina se stává utopií. Situace ale není tak bezvýchodná. Stále se totiž najdou dodavatelé, kteří nakoupili i pro své budoucí zákazníky na rok, dva dopředu a nespekulují. Díky nim lze stále ještě cenu elektřiny ochránit a cenovou bouři v klidu pečkat," konstatoval Lukáš Kaňok ředitel sekce Energo z Kalkulátor.cz.

Nejde jen o Comfort Energy. Zdražovacími dopisy rozesílají i další společnosti, které patří do skupiny Bohemia Energy:

Amper Market
Bohemia Energy
Comfort Energy
Europe Easy Energy
X Energie

Comfort Energy odmítá své zákazníky. Má smysl tarif Comfort Energy A++?

Zatímco dříve se dodavatelé předháněli v tom, jak získají nové zákazníky, nyní je odmítají. Přitom je získání těchto zákazníků stálo nemalé prostředky. Někteří dodavatelé nedokáží dodávat za domluvené ceny, a tak zákazník obdrží dopis, že dodavatel elektřiny od domluvených cen ustupuje a že bude platit nový ceník. Například Comfort Energy ceník pro své zákazníky zúžil pouze na jeden tarif, a to na tarif Comfort Energy A++, který je navázaný na velkoobchodní ceny, tedy ceny na burze elektřiny. Tento tarif Comfort Energy A++ nabízí i těm, kdo měli doposud ceny fixované na určitou dobu. Přejít k takovému tarifu není právě nyní vhodné, protože cena elektřiny na burze stále stoupá. Dodavatel elektřiny musí poslat dopis s informací o zdražení 30 dnů předem, pokud zákazník nestihne zareagovat nejpozději do 10ti dnů před datem nových cen pak získává nový nevýhodné tarif. Vypovědět ho může za smlouvou daných podmínek, tedy až za tři měsíce. Po tuto dobu musí hradit velmi vysoké ceny elektřiny.

Je možné najít ještě stabilního dodavatele elektřiny? Kalkulátor.cz pomůže

Zvýšení ceny elektřiny pocítí všichni, i to jejichž spotřeba elektřiny není vysoká. Právě nyní bychom tedy měli klást důraz na to, abychom našli dodavatele, který bude jednat transparentně, nezmění domluvený tarif a své zákazníky neopustí ani v natolik těžké situaci. Bohužel právě zákazníci Comfort Energy se dočkali toho, že ačkoliv se snažili ceny elektřiny ochránit fixací, jejich dodavatel změnil obchodní podmínky a tím jejich domluvu znehodnotil. Těmto odběratelům radíme, odmítněte tarify elektřiny, u kterých nemůžete dopředu předvídat, kolik zaplatíte, a usilujte o vstřícného dodavatele elektřiny, který vás nepodrazí! Sitauce není bezvýchodná a lze najít dodavatele, kteří nakoupili elektřinu včas, takže mohou svým zákazníkům nabídnout jednak zajímavé ceny kwh, ale také stabilitu.

Hledáte stabilního dodavatele elektřiny a není vám jasné, kde ho najít? Spolehněte se na ná s, na Kalkulátor.cz a Hlídacího vlka. Jde o vyspělou funkci, která hlídá vaše smlouvy a ceny elektřiny a plynu! Dáme na vašeho dodavatele elektřiny pozor a automaticky vám nabídneme vám výhodné tarify elektřiny, když nastane ten ravý čas. Na starosti s hlídáním ceny kwh můžete zapomenout, Hlídací vlk vám včas napíše. Nedopustíme, abyste získali nevýhodný tarif, kvůli kterému budete platit elektřinu za elektřinu nehorázné sumy! Hlídací vlk je tu pro vás po celý rok a můžete se na něj spolehnout.

Jak získat stabilního dodavatele elektřiny a získat nejlepší cenu za kwh?

1. Připravte si poslední fakturu za elektřinu

Vaše faktura obsahuje všechny potřebné údaje, díky kterému si můžete srovnat dodavatele elektřiny. Potřebujete například údaj o výši vaší poslední spotřeby, distribuční sazbě, rezervovaném příkonu, nebo tarifu. Nejjednodušší je fakturu vyfotit telefonem a poslat k nám pomocí formuláře a tlačítka na začátku této stránky. Díky tomu vše vyplníme za vás a vy si můžete být jisti, že jsou pdaje správně.

2. Použijte kalkulačku elektřiny

Do kalkulačky elektřiny zadejte co nejpřesnější údaje, aby byla nabídka opravdu šitá na míru. Projděte se všechny důležité údaje, zadejte také PSČ odběrného místa. Trvat to bude maximálně dvě minuty.

3. Zvolte výhodný tarif

Po chvilce si můžete prohlédnout tarify, které jsou srovnané podle úspory proti současnému tarifu a očekávaným cenám v budoucnu. Nyní jsou na Kalkulátor.cz k dispozici všechny ceníky dodavatelů elektřiny, tedy včetně ceníků dodavatelů skupiny Comfort Energy. Za naše údaje se můžeme zaručit.

4. Nastavte si Hlídacího vlka

Není to nic složitého. Nastavte, kdy vám končí smlouva a Hlídací vlk vás včas obeznámi, že se blíží konec smlouvy a že můžete přejít k výhodnějšímu dodavateli.

5. Ozvěte se nám

Pokud vám cokoliv není jasné a rádi byste, aby vám se srovnáním dodavatelů elektřiny někdo pomohl, ozvěte se nám na e-mail info@kalkulator.cz, nebo na telefon +420 253 253 100. Rádi s vámi projdeme právě váš případ a pomůžeme vybrat nového dodavatele elektřiny k vaší plné spokojenosti.

Porovnejte si aktuální nabídky

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací