Pokud se chystáte změnit dodavatele je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu – 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele. Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.
Nepřijdu při častých změnách dodavatelů energií o bonusy?
Kdy platím při změně dodavatele sankce?
AKTUALIZOVÁNO 27.9.2023 | Na konci října čeká na majitele vozů povinnost přezout z letních na zimní pneumatiky. Jak se liší zimní od letní pneumatiky a jak zimní pneumatiky vybírat? Na to jsme se zeptali Magdy Nagy, marketingové ředitelky společnosti Continental Barum, výrobce pneumatik.
Pro jednoho může být automatická prolongace příjemným usnadněním zbytečné administrativní zátěže, pro jiného se může stát noční můrou. I proto se vždy doporučuje číst důkladně celé smlouvy s dodavateli energií, abyste dopředu věděli, co vás v budoucích letech může čekat. Co je prolongace a jak s ní pracovat?
AKTUALIZOVÁNO 15.9.2023 | Končí vám pojistné období pro pojištění vašeho auta a dostali jste dopis od pojišťovny, která vám zvyšuje povinné ručení a havarijní pojištění? Stejně jako inflace, i cena pojištění auta roste. Lze se bránit?